IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 26th November 2008, 22:20
Аватара на dimitriq76
dimitriq76 dimitriq76 не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 421
По подразбиране Световната криза

Кажете как е в чужбина ,как преодолявате кризата ?
__________________
Живота е такъв какъвто сами си го направим!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 30th November 2008, 10:49
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Трудно, както навсякъде. Фирмите затварят, има много уволнения и така... Това в Италия.
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #3  
Стар 1st December 2008, 17:38
Аватара на dimitriq76
dimitriq76 dimitriq76 не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 421
По подразбиране по темата

Мислите ли ,че прогнозата им ,че всички българи които са в чужбина ще се върнат в България ?Мен ако ме питате тя кризата нас в България е вече 15-17г и просто няма отърване от мизерията!
__________________
Живота е такъв какъвто сами си го направим!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 1st December 2008, 17:41
Аватара на Mena
Mena Mena не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: Sofia
Мнения: 1 864
По подразбиране

Имам толкова много приятели, които живеят и работят от много години къде ли не в чужбина, и никой от тях за сега няма намерение да се връща в България.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 1st December 2008, 17:44
Аватара на dimitriq76
dimitriq76 dimitriq76 не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 421
По подразбиране по темата

Аз също имам роднини и приятели които са в чужбина и казват ,че дори и в криза ще са подобре в чужбина отколкото в България !Според мен тази криза е идеялно оправдание за нашите политици !
__________________
Живота е такъв какъвто сами си го направим!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 1st December 2008, 18:15
Аватара на lightpainter
lightpainter lightpainter не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2008
Мнения: 547
По подразбиране

Не знам къде биха били по- добре, но връщането означава ново начало- ново търсене на работа, ново доказване, че дори и търсене на жилище, защото има много такива, дето са продали всичко, което са имали, заминавайки от България. Та гледайки от тази гледна точка, не съм сигурна колко хора биха си събрали багажа да почнат пак всичко отначало.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 8th January 2009, 20:26
Неспокойната моторетка Неспокойната моторетка не е на линия
Banned
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: France, Lyon
Мнения: 1 032
По подразбиране

тази криза е нещо като съществото YETI- всички говорят за него, единици са го видяли. Нафтата падна под 1 евро, кафето си остана на 1.30 и EasyJet е претъпкан по всяко време. Мисля че ще оцелеем.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 8th January 2009, 23:55
Шаро Шаро не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2008
Град: на пътя
Мнения: 724
По подразбиране

Ако някой ще се връща в бг, то това ще са само тези, които са отскоро в чужбина и все още са като в небрано лозе, така да се каже. И то само тези от тях, които поначало са мислили да заработят нещо за кратко и да се върнат. Просто връщането ще им се ускори, това е. Тези, които са отдавна в странство, едва ли ще се върнат, освен като туристи. Сега тук ни плашат с някаква вълна от завръщащи се, за да се уплашат хората и да са съгласни да работят и за по-малко пари, щото видите ли, конкуренцията се засилва. Мен лично въобще не ми пука. Работя когато и колкото си поискам. Ако искам, може и въобще да не работя.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 12th January 2009, 11:21
Аватара на elitoo
elitoo elitoo не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2009
Град: София
Мнения: 329
По подразбиране

Според мен ние в БГ сме си в криза от доста време.Ние сме държавата Survivor.Имам познати в чужбина,но никои от тях няма да се върне в БГ освен като на екскурзия.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 12th January 2009, 11:35
Аватара на raru
raru raru не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: Варна
Мнения: 241
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от elitoo
Според мен ние в БГ сме си в криза от доста време.Ние сме държавата Survivor.
И според мен е така. Мен много често ме удря носталгията, та чак ми се реве и съм готова да зарежа всичко, за да се прибирам. Винаги в такива моменти си отварям някой новинарски сайт и започвам да чета какво става в България. Терапията действа безотказно - все едно се поливам със студен душ за отрезняване.
Иначе казват, че тук кризата ще се прояви най-силно през март. Засега не съм чула някой да е останал без работа - напротив, виждам че има търсене на работна ръка.
Става дума за Чехия преди всичко наблюденията ми са от IT сектора и уеб дизайн компаниите.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Световнатакриза
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:35.