IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 15th January 2009, 18:09
Аватара на Mycka
Mycka Mycka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Град: Блондландия
Мнения: 2 353
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от elitoo
Според мен ние в БГ сме си в криза от доста време.Ние сме държавата Survivor...
песимиста,плачейки попитал-може ли да е още по-зле,може ли???
а оптимиста с усмивка му отвърнал-може може

та и наща работа
може да имаме криза цял живот,но сега ще се задълбочи

дано се окаже медийна само обаче...
__________________
"I'm not here for entertainment!You don't really wanna mess with me tonight ..."
Отговори с цитат
  #12  
Стар 18th February 2009, 18:13
Аватара на мауз
мауз мауз не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 6 856
По подразбиране

Надали ще е само медийна. И не само САЩ и Европа са загазили, от Япония се оплакват..., а ние тука...
В криза сме от 89-та, за малко може би се оправихме, но сега както казвате - използват това и политици, и търговци, и бизнесмени. Пак съкращения...абе не е за приказка.
Вярно, връщат се само тези, които не са успяли да се установят. Ще има да ги чакаме другите....като туристи.
__________________
Сенките са винаги отпред или отзад, никога в центъра
Отговори с цитат
  #13  
Стар 1st November 2009, 01:56
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

Тук кризата не се усеща кой знае колко. Безработицата е намаляла с под 1%, хората които работят в държавни учреждения все още ходят по екскурзии за коледа и то до Австралия, Америка и подобни страни. Жилището на човек средна класа тук е обзаведено по последна мода, доста по добре от жилище на богат бритънец например (била съм на гости на такъв и мога да направя сравнение). И така... смятам да остана в Финландия защото тази страна има какво да ми даде, и то е много много повече отколкото БГ. Преди, когато пристигнах, съжалявах много и ми беше скучно, но с течение на времето се осъзнах че не е важно къде е веселбата, а къде са възможностите за реализация.
Отговори с цитат
  #14  
Стар 2nd November 2009, 10:28
ivan_navi ivan_navi не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Aug 2009
Град: The Moon
Мнения: 482
По подразбиране

До болка си права chaoslady! Лошото е че в BG не може да се получи това, което ние искаме. Така поне е при мен. И тогава на везната са двете възможности тук или някъде там. Избора наистина е труден...
Отговори с цитат
  #15  
Стар 2nd November 2009, 15:18
Аватара на neli4ka
neli4ka neli4ka не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2005
Град: Belgium Brussels
Мнения: 3 567
По подразбиране

И тук кризата ни е*а майката. Преди през седмицата имахме малко клиенти,но не се оплаквахме.Петък събота и неделя беше претъпкано(особено в съботата) и ми се е случвало да затваряме в 11 преди обяд.Аз на бара,4 сервитьорки,5 охрани и един,който миеше чашите и чистеше пепелниците.От 6-7 месеца работя сама .Сега от понеделник до четвъртък включително да имаме най-много 10 човека.Нямаме какво да правиме и играеме на карти или на табла. Петък и неделя също е пустош.В събота да събереме най-много 100 човека за цялата нощ и затваряме най-късно в 7 часа сутринта. А фактури,данъци и всякакви други плащания не спират да валят.Направо ужас. Само българските заведения са фул.
__________________
http://www.help-eli.org/
Отговори с цитат
  #16  
Стар 2nd November 2009, 18:29
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

И те не са фул вече. Цяла година слушам оплаквания от собственици на малки заведения.
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #17  
Стар 3rd November 2009, 15:44
ivan_navi ivan_navi не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Aug 2009
Град: The Moon
Мнения: 482
По подразбиране

Пишете за нещо интересно в другата БГ! Как си прекарвате свободното време? Забавления, купонясване......
Отговори с цитат
  #18  
Стар 3rd November 2009, 19:12
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

Ами как да е... едно излизане на дискотека = 70 EU. Излизане на ирландски pub = 40 EU. Обаче при заплата 3000 EU всичко е екстра Стига време да има, понеже бачкането си е бачкане и винаги има нужда от здрав сън за поддържане на силиците.
Отговори с цитат
  #19  
Стар 3rd November 2009, 20:08
Аватара на neli4ka
neli4ka neli4ka не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2005
Град: Belgium Brussels
Мнения: 3 567
По подразбиране

3000 евро заплата?
Тук полицаите взимат по 1200 евро.А строителните работници(поляците най-вече) работят за по 100-120 евро на ден.
Аз успявам да пращам по 150 евро на седмица на нашите и това е.За сега не се оплаквам,де.Стигат ми парите.
__________________
http://www.help-eli.org/
Отговори с цитат
  #20  
Стар 3rd November 2009, 20:40
Аватара на jolifille
jolifille jolifille не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Град: Luzern CH
Мнения: 4 060
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от chaoslady
Ами как да е... едно излизане на дискотека = 70 EU. Излизане на ирландски pub = 40 EU. Обаче при заплата 3000 EU
Сигурна ли си в това което пишеш
3000 евро си е доста голяма заплата,дори и за Западна Европа
Не казвам,че е невъзможно някой да я вземе,просто съм сигурна,че тя се печели от служители с доста висок пост по офисите,адвокати,лекари и още няколко професии
Може ли да поясниш какво точно трябва да работиш "там" за да получаваш тази сума
Предполагам,че говорим за "чисти" пари или се лъжа
Не забравяй,че там се одържат по заплатата някой доста големи суми
Ще ми бъде интересно да разкажеш конкретно за твойте наблюдения в страната която си
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Световнатакриза
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:48.