IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #571  
Стар 13th June 2014, 07:22
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

Малееей, ще отидеш на ревизия при Н. Георгиев...
Ако искаш да останеш без нос, иди
Въобще как го спрягате пък него за ринопластики просто не мога да разбера
Отговори с цитат
  #572  
Стар 13th June 2014, 15:46
synthia synthia не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2011
Мнения: 40
По подразбиране

Днес бях при него, държа се много добре, обясни ми подробно всичко, но като че ли не съм сигурна.. А има ли оперирани и доволни от Енчев?
Отговори с цитат
  #573  
Стар 13th June 2014, 17:03
Аватара на Pufpaf
Pufpaf Pufpaf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 1 257
По подразбиране

Боже направо съм в лек шок с 2 операции и то при кой и при положение, че се очаква човек, който е имал неуспешна операция да изрине цялото интернет пространство, за да намери информация при кой да си направи ревизия и как да постъпи и при всичко това, ти питаш за Н. Георгиев и Енчев което показваш, че си тотално незапозната с ринопластиката и нивото на различните специалисти в България.

Ти разбираш ли, че питаш за двама от хирурзите, които са обезобразили най-много пациенти с операции на носове. Ти как искаш да разбереш от една консултация дали един хирург е некадърен или е добър и при положение, че всеки един ще ти покаже снимки на най-добрите си корекции.

Кажи какво точно се е получило, за да може и по лесно да ти помогнем. Какво не е направено и какво трябва да коригиращ сега ? Знаеш ли колко е важно това, понякога трябва да се правят присадки и това хич не са прости техники и за това и не всички хирурзи, които имат много добри резултати при първа операция са добри и в ревизиите !
Отговори с цитат
  #574  
Стар 13th June 2014, 17:27
Аватара на Pufpaf
Pufpaf Pufpaf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 1 257
По подразбиране

Сега съм още по шокиран, защото видях, че си във форума от 2011г.
Понякога не разбирам хората как с лека ръка и на бързо взимат такива решения, които след това могат да им съсипят живота. За това винаги съм писал и то много пъти, че никога ама никога не трябва да се бърза и много внимателно да се прочуват нещата и да се ходи не само при един хирург на консултация, а при повече. Да се гледат снимки на направени носове сходни със вашият и тогава да се вземе решения.

Има и много важни принципи, които всеки трябва да знае, като това - колко е важно при избора на хирург да се вземат в на предвид следните фактори:

- Хирурга да прави само корекции на носове, което е голямо предимство пред другите, който правят най-различни операции, тъй като вторите няма да имат толкова много практика и тази практика е много важно да е постоянна ! Тоест да се оперират носове всеки ден !

- Важно е също и общата бройка на операциите за годината !

- Фактора УНГ специалист също не е за пренебрегване, макар и да има и много добри специалисти на носове, които не са УНГ, но според спецификата на случая и този фактор е важен !

- Друг много важен фактор е да разберете даденият хирург как реагира, когато не е направил успешна операция, защото аз съм чел потресаващи истории, за не добро отношение и абсолютно непризнаване на провала. Това от своя страна е важно, защото няма как при такъв хирург да си направите и ревизия, дори и той да може да я направи. За връщане на пари не знам въобще дали има такъв случай дори.

***************

Аз не един път съм казвал, че отношението на хирурга към пациента е най-показателно ако операцията не е била успешна и тогава се вижда истинският професионалист и дали е човечен или не. Много ясно, че всички дори и най-големите некадърници ще са много любезни и омайни, като отидете на консултация.

Това, че някой е бил много любезен и е отделил много време да обяснява не е показателно за неговите умения. Разбира се пак е по добре от колкото ако е някой, който ви притупва на консултацията и не обяснява подробно кое и как ще направи, но не е това фактора, който да покаже кой е по кадърен.

От мамопластиката знам, за една жена хирург, голям спец на циците, една от най-добрите в Бг и за нея всеки казва, че е била много дръпната на консултациите, но пък правила страхотни цици. Това е просто един пример, но доста показателен !

Последно редактирано от Pufpaf : 13th June 2014 на 17:33
Отговори с цитат
  #575  
Стар 13th June 2014, 17:40
synthia synthia не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2011
Мнения: 40
По подразбиране [QUOTE=Pufpaf;799669]Боже направо съм в лек шок с 2 операции и то при кой [/QUOTE]

Цитирай:
Първоначално написано от Pufpaf Виж мнението
Боже направо съм в лек шок с 2 операции и то при кой
Точно защото когато взех решението за първата изринах цялото интернет пространство, прочетох всевъзможни мнения за всеки лекар, вариращи от възхвали до пълно отвращение и като компромисен вариант се спрях на лекар, който е специализирал конкретно унг и прави само ринопластики. Резултата след първата- изпилена костна част, непипната хрущялна, и между двете ръб от 90градуса. Нищо общо с представите ми, и хайде втора, при същия, с идеята че все пак той е работил, знае къде е рязал, къде пилил и най- добре знае какво има да се пипне още. След втората- ръба поизпилен, хрущялната част още стърчи. За капак на всичко- непоносимост от конците, инфекция, забравени конци- обаждам се с температура 40, доктора не може да ме прегледа, в клиниката, където се оперирах сестрите също отказват да ми махнат конеца, който съм намерила няколко дни след като уж са ми ги махнали всички, защото само доктора пипал. А аз с гнойна дупка отпред на носа, с треската и целия шок, стрес и потрес. Добре, че на следващия ден успях да намеря унг в друг град, който да ми махне конеца и да ми изпише антибиотици. Всичко беше наред, видях се с д-р Бенчев още веднъж няколко дни след това да ме прегледа за други забравени конци, такива за щастие повече нямаше. В момента носа ми е недовършен буквално. Единственото, което е по- различно, е че след инфекцията двете ми ноздри са несиметрични. И носа ми изглежда... странно. Но не е нищо, което да изисква намеса, различна от тази при първа ринопластика- с изключение, че вече са ми правени разрези. Това беше мнението и на Н. Георгиев.
Отговори с цитат
  #576  
Стар 13th June 2014, 17:52
synthia synthia не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2011
Мнения: 40
По подразбиране : )

Не взимам решенията си с лека ръка. Изчела съм форума от-до, а и не само този, когато се реших на операция. След 2 неуспешни ринопластики навярно при когото и да легна, ще бъда несигурна и крайно притеснена. При Джамбазов, който тук е много препоръчван, не мога да отида, тъй като нямам това време- живот и здраве до есента се надявам да се случат нещата. Опитвам се да направя информиран избор и това да е за последно- никой не иска да го режат по 100 пъти. Виждала съм 2 момичета, оперирани от Енчев и резултата е повече от добър, може би за това към момента чакам най- много консултацията с него. Темата със снимките тук вече не е много активна, за това и се включих, може би някой има по- пресни впечатления от работата на докторите в бг като цяло/
Отговори с цитат
  #577  
Стар 13th June 2014, 18:19
Аватара на Pufpaf
Pufpaf Pufpaf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 1 257
По подразбиране

Написах всички тези неща и заради другите, които тепърва ще избират при кой да се оперират, но ти с твоя опит може да помогнеш още повече на останалите, за да може рисковете да бъдат сведени до минимум. Изненадах, се, че пита точно за Енчев и това ме наведе на мисълта, че явно не си проучвала достатъчно, сега разбирам, че не е така и явно на времето като си чела, не е имало много мнения за тези двамата.

Няма смисъл да се връщаме назад и то вече станалото е станало, но от друга страна за останалите ще е много полезно и за това твоята история може да помогне много хора.
Не трябва да се подвеждаш и за взимаш решение при кой да се оперираш ако си видяла няколко добри резултата не зависимо за кой хирург става въпрос. Ти дори трябва да гледа сега само резултати от ревизии и от тях да преценяваш кой да избереш, първичните операции и резултати са нещо съвсем различно от ревизиите !

Само ще спомена за една жена, която беше окепазена от Енчев и след това плати 10 евро за ревизия в Турция ! Трябва да знаеш и нещо много важно и то е, че със всяка следваща операция шанса за добър резултат става все по малък !
Отговори с цитат
  #578  
Стар 14th June 2014, 21:47
KHALEESI KHALEESI не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2013
Мнения: 37
По подразбиране

да знам ,но реших да пиша и тук
Отговори с цитат
  #579  
Стар 2nd February 2015, 23:12
synthia synthia не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2011
Мнения: 40
По подразбиране

Някой може ли да ми каже как се изпращат снимки на лично съобщение? Нещо се затрудних много в това
Отговори с цитат
  #580  
Стар 30th November 2015, 12:17
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

Момичета, гледам "На кафе" и гост е Мира Радева.
Още като я видях нямаше как да не забележа, че носът и е пипан.
Кой и го е правил знае ли някой?
Много грубо изпълнение между другото
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Общиприказкинаоперираните
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 05:41.