IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Върни се   Форуми > Други > Другата България


Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 22nd June 2009, 13:34
Аватара на Monique
Monique Monique не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Мнения: 1 769
Изпратете съобщение чрез ICQ до Monique Изпратете съобщение чрез MSN до Monique
По подразбиране Планирам двуседмично пътуване в САЩ...

Планирам двуседмично пътуване в САЩ. Интересуват ме няколко неща, и тъй като съм много незапозната с нещата около визите се надявам да сте толерантни.
1. Как точно трябва да бъде изпратена поканата от човека, който ни кани. Може ли да е скенирана и пратена по мейл или трябва да е нщо написано на ръка и т.н.?Kakvo to4no trqbva da e napisano v pokanata?
2. Не съм в България, но понеже нямам регистрация тук (в Холандия) и предполагам не мога да пратя формуляра за молба за виза от тук?
3. Колко време максимум се чака за интервю? Благодаря Ви много предварително!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 12th August 2009, 21:14
Аватара на Gia
Gia Gia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София/Варна
Мнения: 715
По подразбиране

Monique, тъй като целта на пътуването ти ще бъде с туристическа цел, ти ще кандидатстваш за т.нар. B2 виза. Това е туристическа виза. Относно поканата- в нея трябва да са упоменати имената и адреса на човека, който те кани. Препоръчително е да бъде твой близък роднина. Ако това не е така, трябва да се опише старателно близките ти взаимоотношения-примерно неразделни приятели дълги години и т.н. В зависимост от начина на финансиране- дали ти ще си поемеш издръжката или канещата те страна-също се записва. Както и точното ти местонахождение, когато пристигнеш там-обикновено това е адреса, на човека, при който отиваш. Не е задължително (но е хубаво) да е оригинала на поканата-ако не е изпратена с обикновена поща, може и на факс или принтнат е-мейл.
За съжаление, не можеш от Холандия да кандидатстваш. Явяваш се на интервю в Сф. Пиши ми, дали те интересува набора от докс, които трябва да попълниш предварително, когато отидеш за интервю.
__________________
Love knows no reasons... Love defies all reasons, love has no eyes. But love is not blind. Love sees but doesn't mind.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 14th August 2009, 10:03
Аватара на ARIZINA
ARIZINA ARIZINA не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Varna
Мнения: 1 002
По подразбиране

Мен ме интересува,аз също планирам нещо такова,но поканата ще ни я прати човек ,който не познаваме,защото хората при които отиваме на гости не са с много легален статут.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 16th August 2009, 14:06
tea77 tea77 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2009
Мнения: 7
По подразбиране

В сайта на американското посолство в София има цялата информация и всички необходими документи.Документите се попълват и се подават по електронен път.Можеш сам да си избереш дата за интервю.Трябва обаче предварително да си платиш таксата за интервю, 131 $ в Юнион банк. На мен цялата процедура ми отне около две седмици.И спокойно, вече доста лесно дават визи. Успех
Отговори с цитат
  #5  
Стар 9th October 2009, 05:50
Аватара на ARIZINA
ARIZINA ARIZINA не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Varna
Мнения: 1 002
По подразбиране

Успокоих се вече вчера,като взех
Отговори с цитат
  #6  
Стар 14th October 2009, 12:07
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

Значи само за екскурзия, ей така за 1 седмица до Вегас (планирали сме го за догодина), трябва покана? Ужас... А аз мислех че двупосочен самолетен билет е достатъчно доказателство че няма да оставам там.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 15th October 2009, 00:12
moneymoney moneymoney не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2008
Мнения: 682
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от chaoslady
Значи само за екскурзия, ей така за 1 седмица до Вегас (планирали сме го за догодина), трябва покана? Ужас... А аз мислех че двупосочен самолетен билет е достатъчно доказателство че няма да оставам там.
ХАХ!Те първа ти почват разправиите!

П.П.Ако отиваш във Вегас със половинката си!ПАЗИ СИ ГО МНОГО!
Който е бил там знае че:"What Happens in Vegas Stays in Vegas"!!
__________________
“СТИЛЪТ Е ВИНАГИ НА МОДА!!!"
Отговори с цитат
  #8  
Стар 15th October 2009, 09:35
Аватара на ARIZINA
ARIZINA ARIZINA не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Varna
Мнения: 1 002
По подразбиране

Мoneymoney,а дали не е възможно освен покана,да се направят някакви резервации за хотел там ,които да се изпратят по факса им и тук да се приложат към документите за молба за туристическа виза?Едни мои приятели искат да отидат за 2 седмици на екскурзия,но не с агенция и нямат познат,за да им праща покани.Иначе всичко останало...пари,имоти,серио ен бизнес,две деца,които 6те оставят тук могат да докажат.А без такива резервации,възможна ли е туристическа виза.Питам теб,защото оставам с впечатление ,че си на ясно.А иначе на мен ми дадаха 10 годишна...още не мога да повярвам
Отговори с цитат
  #9  
Стар 15th October 2009, 10:09
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от moneymoney
Цитирай:
Първоначално написано от chaoslady
Значи само за екскурзия, ей така за 1 седмица до Вегас (планирали сме го за догодина), трябва покана? Ужас... А аз мислех че двупосочен самолетен билет е достатъчно доказателство че няма да оставам там.
ХАХ!Те първа ти почват разправиите!

П.П.Ако отиваш във Вегас със половинката си!ПАЗИ СИ ГО МНОГО!
Който е бил там знае че:"What Happens in Vegas Stays in Vegas"!!
По точно той трябва да ме пази
А по темата: и аз се чудех дали хотелска резервация е достатъчна, също така документ че уча в трета страна.
Баси... ние отиваме да похарчим малко пари там, а те ще ни разиграват дори и за това
Отговори с цитат
  #10  
Стар 15th October 2009, 17:35
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

Обаче колко е нечестно... той няма нужда от виза, които са с финланско жителство могат да пътуват до 3 месеца безвизово, става въпрос за туристическа виза.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ПланирамдвуседмичнопътуванеСАЩ
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 02:09.