IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 9th March 2008, 23:01
Lollipop Lollipop не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2008
Мнения: 50
По подразбиране Витамини

Имам и още един въпрос. Бяха ми казали, че ако приемам витамини ще напълнея. Съответно аз попитах дали защото ще ми се увеличи апетита, но момичето ми отговори, че се пълнее не от увеличаване на апетита, а от самите витамини - защото те се съдържали в храната и всъщност били един вид вещества, които съдържат калории (без витамин ц-то). Това на мен ми се струва малко абсурдно, но все пак да си питам. Някой който е приемал витамини от вас напълнял ли е? (и по - специално Мерц и други такива). Смятам да започна прием на Мерц + още някои витамини и минерали, но много се притеснявам да не напълнея или това да ми попречи на отслабването, защото съм в процес на сваляне на килограми.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 9th March 2008, 23:07
Аватара на cristiano7
cristiano7 cristiano7 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 1 350
По подразбиране

няма как да напълнееш от витамини....това са абсолютни глупости!!!!! Пълнее се от хранене с боклуци като хамбургери, чипс и сладки и от липса на движение....но не и от пиене на витамини...плюс това , внимавай с витамините да не ги предозираш, да не се получи хипервитаминоза....най-добре си набавяй витамини чрез храна, а при невъзможност - тогава си купувай таблетки
Отговори с цитат
  #3  
Стар 9th March 2008, 23:10
Lollipop Lollipop не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2008
Мнения: 50
По подразбиране

Здрасти, мерси за отговора ама да питам, примерно бях чела (една статия в тялото), че да речем предозирането на Витамин Ц не е опасно. Може би е най - добре да се види от изследванията, но аз приемам един ден калций, един ден желязо, всеки ден хром, магнезий и цинк и големи дози витамин ц, сега се чудех и дали да не си взема витамин а, а смятам да си вземам и Мерц. Това дали е много?
Отговори с цитат
  #4  
Стар 10th March 2008, 12:03
seduce seduce не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2008
Град: Асеновград
Мнения: 327
По подразбиране

вземи си витамини,които съдържат дневната доза нужни в-ва.Подходящи са центрум с лутеин(около 15лв)или на озон(6лв)така няма да се предозираш.Всичко в големи количества е опасно.А колкото до напълняването-абсолютно невярно е,не се безпокой.Ти нека ядеш като че н яма да има утре и после обвинявай витамините...
Отговори с цитат
  #5  
Стар 10th March 2008, 12:41
Lollipop Lollipop не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2008
Мнения: 50
По подразбиране

Ок, ще си избера някакви такива витамини и ще спра да се тъпча с 10 различни неща, мерси за отговора!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 14th March 2008, 21:36
teda_vt teda_vt не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 32
По подразбиране

Имай на предвид че предозирането на някои витамини и минерали може да бъде опасно.Можеби си чувала че не се пие непрекъснато само минерална вода...а защо?! Защото наслагването на някои вещества в организма води до заболявания на бъбреците (защото те заедно с черния дроб се натоварват най-много от лекарствата и алкохола който приемаме)
Отговори с цитат
  #7  
Стар 14th March 2008, 22:42
Аватара на hubavelka
hubavelka hubavelka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 1 479
Изпратете съобщение чрез MSN до hubavelka
По подразбиране

А колко кг искаш да качиш?
Отговори с цитат
  #8  
Стар 16th March 2008, 19:43
Аватара на Miss_Murderer
Miss_Murderer Miss_Murderer не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 614
По подразбиране

споко, няма опастност да напълнееш от витамини. просто е невъзможно, така че не се притеснявай
Отговори с цитат
  #9  
Стар 16th March 2008, 23:19
Аватара на hubavelka
hubavelka hubavelka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 1 479
Изпратете съобщение чрез MSN до hubavelka
По подразбиране

Аз мога да ти кажа лекарство от което аз качих 23 кг за 4 месеца. И аз бях като тебе - чирус и половина, можех да изяждам тонове, без нищо да ми се залепи.
Само че първо трябва да се посъветваш с личната си докторка.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 18th March 2008, 12:54
Lollipop Lollipop не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2008
Мнения: 50
По подразбиране

hubavelka, ама аз не искам да напълнявам, аз искам много, много да отслабвам
А колкото до витамините, питах щото съм диабетичка и не мога да приемам захар, но сега си намерих едни без захар, специално за диабетици - Alpha Betic се казват, мн са добри
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Витамини
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:26.