IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1891  
Стар 31st March 2008, 18:11
Аватара на mallvina
mallvina mallvina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Sofia
Мнения: 2 583
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от buba-77
Аз пък да питам някой ходил ли е в Веника Палас да ми сподели дали е доволен ,че се двоумя за ваканцията
Края на септември беше новооткрит и на половина довършен въпреки рекламите,края на декември същото било с леки подобрения,с мн неуредици и въобще като бяхме не беше Спа,Бубе.Нямаше нито фитнес,нито климатична с-ма,джакузи ,също и вана каквато и да е за Спа процедурите.Сауната е домашна употреба най обикновенна ,парната баня само с една дюза която впръскваше гореща пара и можеш да се изгориш,липсваше и осветление българска му работа.
Цените не отговарят на това което получаваш 4*,но официално 3.
На отсрещната улица където е другия Велина е по отдаличено ,стаите са от към рекичката и е тихо ,не се чуват багерите които започваха разкопките на нов хотел от към страната срещу Веника палас.
Незнам дали за 3месеца са направили поне един лоби бар или механа или докато изградят криво ляво Спа центъра.
__________________
Идеални са само човешките намерения
Н.Георгиев-пл.хирург
  #1892  
Стар 2nd April 2008, 16:29
Аватара на milena127
milena127 milena127 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: София
Мнения: 2 265
По подразбиране

Има ли някой запознат със съдебните процедури?

Случаят е следният - кражба на общестевено място- документи, пари и прочее.
Обаче се оказва, че крадците са разпознати и полицията съвестно ги хваща и намира доказателства, че са те (между другото като хвалих администрацията да взема да похваля и полицията, изненадана съм от добрата им работа).

Та сега нещата са при прокуратурата и в съда, заподозрените са в ареста. Какво следва оттук-нататък? Години съдебни дела ли? И има ли изобщо шанс да бъдат върнати парите (сумата не е кой знае каква, около 1000лв)?
  #1893  
Стар 2nd April 2008, 17:05
Аватара на mimika
mimika mimika не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 2 493
По подразбиране

Щом делото е в съда, значи прокуратурата е внесла обвинителен акт срещу тези обвиняеми. От тук насетне разпореждане с веществените доказателства /ако има такива/ осъществява само съдията. Възможно е парите вече да са похарчени. Ако откраднатите документи са налице, след приключване на наказателното дело съда постановява те да се върнат на собственика им/с присъдата/. Ако парите липсват, съдът също постановява да бъдат върнати, но това вече кога ще стане - не се знае...зависи от материалното и имотно състояние на подсъдимите.
Ако те интересува още нещо - питай свободно
  #1894  
Стар 2nd April 2008, 17:12
Аватара на milena127
milena127 milena127 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: София
Мнения: 2 265
По подразбиране

Мерси много.

Подсъдимите са от ромски произход, така че имотно състояние както се досещате нямат Тъй че за парите май трябва да се забрави. Всъщност те имат ли интерес да върнат парите? Например ако така ще си намялят присъдата или нещо подобно?

По-скоро ме притеснява колко време ще се точи делото? Щото накрая май ще стане така, че хем няма да се върнат парите, хем потърпевшия ще го мъкнат 5 години по дела да дава показания. Може ли да ги съдят по бързо производство?
  #1895  
Стар 2nd April 2008, 17:43
Аватара на i_ani
i_ani i_ani не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 10 052
По подразбиране

За парите забрави
Преди 6 години , един наркоман ми смъкна бая злато от врата.
Две години ме викаха в съда , макар да знаех ,че нищо няма да получа , защото той беше продал златото още същият ден.
Полицаите ме молиха да свидетелствам ,защото оня имаше много висящи дела , а се водеше и рецидивист ,защото беше изнасилил една възрастна жена
След дълго ходене по мъките го прибраха на топло за мисля 5 години.
Аз си останах само с делата на които участвах като потърпевша
  #1896  
Стар 2nd April 2008, 18:04
Аватара на mimika
mimika mimika не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 2 493
По подразбиране

Няма за какво - аз работя в именно в тази сфера
Те имат интерес да върнат парите, тъй като може повдигнатото обвинение да се преквалифицира в по-леко, и съответно наказанието да е по-леко за тях. Добре би било някой /или адвоката им/ да им даде такъв акъл.
Относно бързото производство - от миналата година има нова процедура в НПК - т.нар.съкратено съдебно следствое - това може да стане ако подсъдимите или техния адвокат поискат делото да се гледа по този ред/глава 27 от НПК/ - в случая те признавят изцяло вината си, не се събират никакви доказателства, не не изслушват свидетели и буквално делото приключва за един ден.
Но това зависи изцяло от тях, което по принцип е в техен интерес.
Иначе всичко друго зависи от самия съд, от адвокатите и т.н.
  #1897  
Стар 2nd April 2008, 18:19
Аватара на milena127
milena127 milena127 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: София
Мнения: 2 265
По подразбиране

Аха, чак сега ми стана ясно това бързо производство, хиляди благодарности отново

Ани, поне си направила едно добро дело, сигурно си спасила доста хора от престъпленията му за 5 години напред
  #1898  
Стар 2nd April 2008, 18:24
Аватара на mimika
mimika mimika не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 2 493
По подразбиране

Моля, заповядай отново, и не се притеснявай - аз именно с всякакви престъпници се занимавам, това ми е работата
Поздрави
  #1899  
Стар 2nd April 2008, 18:26
Аватара на i_ani
i_ani i_ani не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 10 052
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от milena127
Аха, чак сега ми стана ясно това бързо производство, хиляди благодарности отново

Ани, поне си направила едно добро дело, сигурно си спасила доста хора от престъпленията му за 5 години напред

Така си е
  #1900  
Стар 2nd April 2008, 18:32
Аватара на milena127
milena127 milena127 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: София
Мнения: 2 265
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mimika
Моля, заповядай отново, и не се притеснявай - аз именно с всякакви престъпници се занимавам, това ми е работата
Поздрави
Ох, това сигурно е много натоварващо, колкото и да обичам "От местопрестъплението" и други подобни все пак всичко е филм, а наживо сигурно е гадно по цял ден да се разправяш с престъпници.
Затворена тема


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Въпросивсякакви
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:57.