IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 11th December 2007, 08:51
kaija kaija не е на линия
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 360
По подразбиране

здрасти, Прада!
искам да ти споделя как за 14 дни (днес ми е 15ти) успях да сваля 6кг. И продължавам- жива и здрава (да чукна на дърво).
От известно време не съм писала в този форум. От лятото, когато моя колежка свали 12 кг за 2 месеца.
Имах нужда да сваля 10 кг или маалко повече. Проблема ми е в областта на колената и бедрата. Иначе нагоре- талия, ханш- става.
Никога (от ученичка всъщност) не съм носила така сладките ми къси панталонки, които направо избиха рибата миналото лято. Е, поставих си за цел до другото лято да смъкна достатъчно, че да мога да си покажа краката.
Спрях хляба. Почнах НВД. За около месец свалих 2 кг от НВД. Не ме удовлетвори. Тогава реших нещо друго- за коледа трябва да се вмъкна в по-малък рамер дънки и точка.

Почнах лечебното гладуване на д-р Емилова. Около 5 дни издържах със неимоверни усилия и мъки и започнах направо захранването. После си направих една тенджера спаначена супа и 3 дни я ям.

Скачам на въже всеки ден и правя упражнения за краката (интернет е богат източник). От 3 дни тичам, докато не ми се изпотят и гащите и не ми прилошее (пушачка съм и не ми стига въздуха). Разбира се слагам всеки път при спорт неопренов клин, за да се потя по-лесно. След всяка здрава тренировка свалям по 1 кг.

Та така с моя опит. Аз съм изключително доволна, защото резултатите са видими, при което и самочувствието се променя, а и вече не съм роб на глада си, успях да се овладея и сега само ме притесняват коледните празници.

Надявам се да съм била полезна на някой.
Отговори с цитат
  #22  
Стар 11th December 2007, 09:29
Аватара на kukli4ka
kukli4ka kukli4ka не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: София
Мнения: 430
По подразбиране

Мисля,че нещо ти е развален кантара!Няма как с една тренировка да се свали 1 кг./и ние сме чели туй-онуй за тренировките/.Ти просто изхвърляш вода,която после организма сам набавя.Помисли като спреш с този режим,какво ще стане?
Отговори с цитат
  #23  
Стар 11th December 2007, 09:38
Аватара на Liana
Liana Liana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 621
По подразбиране

Prada, подкрепям с 2 ръце и 2 крака съветите, които са ти дали, за бавно и здравословно сваляне на килограмите, това е единственият начин за постигане на естетични резултати - личен опит.

Kaija, радвам се, че си доволна от резултатите си, въпреки че аз съм голяма противничка на такова бързо отслабване. Според мен, можеш да отслабваш по-бавно, без да се насилваш толкова много, все пак си дай сметка, че ти прилошава след тренировка. Аз мисля, че режимът на хранене и спортът трябва да зареждат човек, а не да го изтощават, а с този клин- това си е направо мъчение. И какво ще правиш като свалиш килата, пак ли ще си на супа, за да не напълнееш? Защото трябва да знаеш, Prada също (предполагам, че е така), че отслабването не е най-трудното, най-трудното е запазването в дългосрочен аспект на килограмиите т.е. тяхното поддържане.
__________________
Живеем истински, когато умираме от любов!
Отговори с цитат
  #24  
Стар 11th December 2007, 09:41
Аватара на Liana
Liana Liana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 621
По подразбиране

Kukli4ka, едно и също сме имали предвид, изпреварила си ме с постването
__________________
Живеем истински, когато умираме от любов!
Отговори с цитат
  #25  
Стар 11th December 2007, 10:46
kaija kaija не е на линия
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 360
По подразбиране

не съм учудена от вашите мнения.

бързо или не, аз отслабвам.
не гладувам.
спортувам.
това ми харесва.
чуствам се добре.
изглеждам все по-добре.

вчера след тренировката бях свалила още едно кило.
днес то все още го няма.

задъхвам се по време на самия джогинг. след това ходя и ми става все по-добре, аз след душа се чувствам нов човек. жалко, че след това, което споделих никой не ми се зарадва на успеха. никой от форума искам да кажа, но за това не мога да ви обвинявам. всеки споеля своя опит, затова има толкова много изписано за диетите тук. ами да, аз прецених кое е най-добре за мен и понеже бях убедена, че думите ми ще бъдат изопачени, изпитвам силно удовлетворение.

кантара си ми е много наред даже. от "нормално" хранене ми е дошло до гуша, а и кантара не мърда.

моят съвет: АКО ИСКАШ ДА ОТСЛАБНЕШ, ТРЯБВА ДА СЕ ЛИШАВАШ И ДА НЕ СПИРАШ ДА СПОРТУВАШ!
Отговори с цитат
  #26  
Стар 11th December 2007, 11:27
Аватара на Liana
Liana Liana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 621
По подразбиране

Kaija, ок че отслабваш, но после как ще ги поддържаш тези кила. Помисли логично, ти се лишаваш и отслабваш, но в един момент се стига до състояние на плато или на застой и тогава спираш да отслабваш. За да излезеш от тези състояния трябва да намалиш калориите, ти сега като доста се лишаваш, с колко ще трябва да ги намалиш и тогава какъв ще бъде приемът ти на калории, за да съшествуваш. Внимавай организмът ти да не свикне с този "икономичен режим на работа", защото за дълъг период от време ще го изтощиш и тогава няма да се чувстваш добре. И не забравяй последните 2 кг (1 кг)се свалят най-трудно, аз понеже съм перфекционостка и държа на детайлите, ще ти кажа, че понякога няколко месеца зор и тренировки трябват, за да постигнеш свалянето на супер малко кила.

Цитирай:
Първоначално написано от kaija

моят съвет: АКО ИСКАШ ДА ОТСЛАБНЕШ, ТРЯБВА ДА СЕ ЛИШАВАШ И ДА НЕ СПИРАШ ДА СПОРТУВАШ!

А моят съвет е без лишения към перфектно тяло. Това се постига, като забързаш метаболизма си с много тренировки и се храниш достатъчно и качествено. Аз примерно ям на равно с мъжете, а дори сега съм 1 кг под нормата. Вади си изводите.

НВД+спорт+ вода, после ако искаш: РБД+спорт+вода, ако тръгнеш да качваш пак: НВД+спорт+ вода
__________________
Живеем истински, когато умираме от любов!
Отговори с цитат
  #27  
Стар 11th December 2007, 12:18
kaija kaija не е на линия
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 360
По подразбиране

ок разбирам те
аз постепенно ще вкарвам в менюто си месо, риба, но според мен не може без лишения. попринцип съм фен на сладкото, на картофи соте, пийвам си по дискотеки като нормален човек. но не може да си ям нормално сникерс, картофки соте или пикантни със не знам си къв сос, пица, хляб и примерно баклава или баница, и да отслабна. квото и да си говориме, досега съм си яла нормално и съм се движила и не съм отслабнала.
затова си съставих режим като почнах със гладуването на емилова, после захранването и постепенно добавям тва което примерно се вечеря вкъщи. може би просто сме се разбрали погрешно. аз не отслабвам маратонно. в момента съм на фаза нещо като вегетарианка, все едно че постя преди коледа. пречистих си организма, свалих някои излишни кила и ям по-малко. пак казвам, не гладувам и се чувствам по-свежа, лицето ми стана ако щеш по-хубаво.
иначе мерси за идеите. нвд е изключително добър вариант като продължение на това, което съм започнала, с нвд до лятото ще се изваям.
Отговори с цитат
  #28  
Стар 11th December 2007, 12:19
Аватара на kukli4ka
kukli4ka kukli4ka не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: София
Мнения: 430
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от kaija
. жалко, че след това, което споделих никой не ми се зарадва на успеха...
моят съвет: АКО ИСКАШ ДА ОТСЛАБНЕШ, ТРЯБВА ДА СЕ ЛИШАВАШ И ДА НЕ СПИРАШ ДА СПОРТУВАШ!
Напротив,радваме ти се.Но не сме сигурни дали това е успех?Изказахме притесненията си ,а колкото до съвета ти...с лишения нищо не се постига.Всичко трябва да е в умерени норми за да е ефективно.
Отговори с цитат
  #29  
Стар 11th December 2007, 12:21
kaija kaija не е на линия
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 360
По подразбиране

ясно, разбрах гледната ви точка. лишенията са по отношение на сладко и хляб, най-общо казано въглехидрати.
Отговори с цитат
  #30  
Стар 18th December 2007, 11:03
Аватара на Nelina_02
Nelina_02 Nelina_02 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 2 260
По подразбиране

Слаб не означава хубав.
Аз съм против гладуването и диетите, споменавала съм го и в други теми, по ред причини, най-вече здравословни, няма жена която, да не е била на диета и да не е изпитала йо-йо ефекта и с това разочарованието.

Според мен най- оптималният вариант / от личен опит/, е да се изчислят правилно, според активността на ежедневието, дневните калории, за отсладване от тях се махат 200 /нормално/ до 500 /aко сте генетично склонни към напълняване/, разпределят се на равни хранения поне 3,4 на ден, така тялото дава “сигнали” на мозъка да не “складира”, защото получава редовно “гориво”.Вида на храната се определя индивидуално, всеки знае от какво напълнява, но е добре да има от всички основни групи, като въглехидратите да са до 14 ч.Всичко това, съчетано със спорт 3,4 пъти в седмицата,продължителност на тренировките до 60 мин, най добре комбинация от кардио+тежести.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Какдаотслабна
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:49.