Върни се   Форуми > Здраве и красота > Здраве

 
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
Prev Предишно мнение   Следващо мнение Next
  #1  
Стар 12th December 2010, 14:34
PURE PURE не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 2
По подразбиране Булимия и анорексия, хранителни разтройства

Здравейте на всички.

Надявам се, че всички читатели са в добро предколедно настроение

Направи ми впечатление, че от много време tialoto не е разглеждало темата за хранителните разтройства, в частност булимия и анорексия, заболявания, за който в България не се говори много и се знае изключително малко.

Бих искала да отворя тази тема и да призова всички хора, които имат ниакакви знания или въпроси по темата да пишат тук.

Аз самата се боря с тези заболявания и съм притеснена и шокирана от липсата на знание и компетентност на голяма част от обикновените хора, като мен по този въпрос.

Искам да обърна внимание, че тези разтройства засягат по един или друг начин, най- уязвимата част публиката - младите хора.

И така, след като tialoto обръща такова голямо внимание на здрабвослобното хранене и отслабване, мисля че тук е мястото да се обърне голямо внимание и на здравословната психика и здравословното отношение към храната и това как младите момичета (и момчета) възприемат тяхното отражение в огледалото.

Аз самата съм студентка по право в UK. Тук има 1.1 милиона хора които са засегнати от тези заболявания, като тези статистики се повтарят в много страни в Европа. Тук обаче има специaлизирана и безплатна медицинска помощ, която предлага различни видове лечение, от психотерапия, до когнитивно-поведенческа терапия, диетолози, работа в група и т.н. За голямо съжаление, разбирам че в България сме далече от момента, в които това ще се случи, но това не значи, че не можем да си помогнем сами и да се подкрепяме, до колкото това е вузможно.

За това, моля всички хора, които имат някакви познания, информация или въпроси свърсани с различните хранителни разтройства да споделят опита си.

Благодаря
 


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Булимияанорексияхранителниразтройства
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:27.