IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #111  
Стар 26th January 2011, 19:43
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Апо,вузхищавам ти се.От колко време на хапваш сладко?
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #112  
Стар 26th January 2011, 21:45
Аватара на Ice Cream
Ice Cream Ice Cream не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 569
По подразбиране

Течен шоколад ммммм...............
__________________
I saw you.I wanted you.I liked you.I got you.I had you.I loved you.I got bored. I left!
Отговори с цитат
  #113  
Стар 26th January 2011, 22:47
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Ами точно кога за последно съм яла не помня, но има години, откакто не съм Обичам да ям шоколад за ценители, дет аз му викам, например линдт 99% какао който няма нищо общо всъщност със шоколад, *но това се случва 2-3 пъти сигурно в годината. Както се казва, апетитът идва с яденето и това важи не 100, ами 200% за сладкото. Първите ми месеци в Германия качих неимоверно много навремето именно заради изобилието им от сладки боклуци. Аз, която дори никога не съм била кой знае какъв фен на сладкото, кършех пръсти и си виках, че ако не изям един шоколад ще умра. Който и малко от малко е чел знае, че това е коварното действие на инсулиновото ниво. Като почнеш да го контролираш изчезват и хипогликемии и мипогликемии. А контролирането става като почнеш да внимаваш кво ядеш. И постепенно се оказва, че наистина не се умирало без сладко. Дори напротив. Нормално е да се чувстваш много по- свежа и с много повече (при това константна) енергия, щото инсулина ти не скача нагоре надолу като пружина. Сравнението с любовта и приятелството въобще няма да го коментирам, защото е крайно абсурдно и неумесно. Едното и другото са от съвсем различно естество. Подобни сравнения са търсене на извинение за самия себе си. Прощавай, но не можеш да ме убедиш в противното Всичко е въпрос на нагласа- ти го виждаш като лишение, защото така искаш да го виждаш- аз го виждам под съвсем друг ъгъл- ям един боклук по- малко и това само може да ме радва. Самата мисъл от това, което обикновено става след това ме кара въобще да не се изкушавам- пример- изяждам един шоколад, инсулина ми скача до небето, вместо да ми е утолен глада за сладко, появява се вълчи глад за всичко. В релутат на което тъпкане, в резултат на което надут корем и болки в стомаха. Кому е нужно До едно време спорих с някои момичета из диетите, щото много ме дразнеше като четях за диетични хлябове, диетични плодови кисели млека, диетични вафли и не знам кви още диетични. После осъзнах, че всъщност имаме различни цели- моята е да ям колкото мога по- здравословно, да си изградя доживотен здравосоловен начин на хранене+ да си сваля килата останали от бременността. Тяхната беше само сваляне на кила. За съжаление обаче един ден като започнат да се появяват разни болести и болежки, което е неизбежно, всички почват и от първото да се интересуват
Отговори с цитат
  #114  
Стар 27th January 2011, 06:10
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
Ами точно кога за последно съм яла не помня, но има години, откакто не съм Обичам да ям шоколад за ценители, дет аз му викам, например линдт 99% какао който няма нищо общо всъщност със шоколад, *но това се случва 2-3 пъти сигурно в годината. Както се казва, апетитът идва с яденето и това важи не 100, ами 200% за сладкото. Първите ми месеци в Германия качих неимоверно много навремето именно заради изобилието им от сладки боклуци. Аз, която дори никога не съм била кой знае какъв фен на сладкото, кършех пръсти и си виках, че ако не изям един шоколад ще умра. Който и малко от малко е чел знае, че това е коварното действие на инсулиновото ниво. Като почнеш да го контролираш изчезват и хипогликемии и мипогликемии. А контролирането става като почнеш да внимаваш кво ядеш. И постепенно се оказва, че наистина не се умирало без сладко. Дори напротив. Нормално е да се чувстваш много по- свежа и с много повече (при това константна) енергия, щото инсулина ти не скача нагоре надолу като пружина. Сравнението с любовта и приятелството въобще няма да го коментирам, защото е крайно абсурдно и неумесно. Едното и другото са от съвсем различно естество. Подобни сравнения са търсене на извинение за самия себе си. Прощавай, но не можеш да ме убедиш в противното Всичко е въпрос на нагласа- ти го виждаш като лишение, защото така искаш да го виждаш- аз го виждам под съвсем друг ъгъл- ям един боклук по- малко и това само може да ме радва. Самата мисъл от това, което обикновено става след това ме кара въобще да не се изкушавам- пример- изяждам един шоколад, инсулина ми скача до небето, вместо да ми е утолен глада за сладко, появява се вълчи глад за всичко. В релутат на което тъпкане, в резултат на което надут корем и болки в стомаха. Кому е нужно До едно време спорих с някои момичета из диетите, щото много ме дразнеше като четях за диетични хлябове, диетични плодови кисели млека, диетични вафли и не знам кви още диетични. После осъзнах, че всъщност имаме различни цели- моята е да ям колкото мога по- здравословно, да си изградя доживотен здравосоловен начин на хранене+ да си сваля килата останали от бременността. Тяхната беше само сваляне на кила. За съжаление обаче един ден като започнат да се появяват разни болести и болежки, което е неизбежно, всички почват и от първото да се интересуват

Напълно споделям написаното!
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #115  
Стар 27th January 2011, 06:56
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

http://otrova.org/index.php/2009/11/...1%D0%B5%D0%BB/

Някой знае ли дали това е истина?
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #116  
Стар 27th January 2011, 14:48
Bril Bril не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2010
Мнения: 319
По подразбиране

За съжаление е истина,наричат ги помощни вещества в листовките към лекарства и добавки и има още други не по-малко вредни от магнезиевия сте.
Отговори с цитат
  #117  
Стар 27th January 2011, 14:50
Аватара на Ice Cream
Ice Cream Ice Cream не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 569
По подразбиране

Алкохолът причинявал бавна смърт,ама ние за никъде не бързаме !
Обърнахте внимание на "неуместното" сравнеие с приятелите и любовта,но не обърнахте внимание,че прабабето ми е на 92 и яде всеки ден захар с голямата лъжица,а е права,здрава,и пее песни по цял ден !
Познавам хора,които са живяли на село,уж на чист въздух,ядяха само плодове и зеленчуци от градината си,никога не са помирисвали вафлички,пастчики и шоколадчета,даже и компотите и мармаладите дето си приготвят си ги пазят за деца и внуци,и накрая починаха на по 60.
Това,което се опитвам да обясня ,а никой тук не разбира е,че животът е нелеп! И това,че казваш "край" на захарта,изобщо не значи,че няма да имаш болежки и ,че ще живееш до 120!
За мен главната причина за болестите е стресът! И боледуват най-вече чувствителните и силно емоционали хора!
__________________
I saw you.I wanted you.I liked you.I got you.I had you.I loved you.I got bored. I left!
Отговори с цитат
  #118  
Стар 27th January 2011, 15:02
Аватара на lullaby
lullaby lullaby не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: София
Мнения: 1 501
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ice Cream
Това,което се опитвам да обясня ,а никой тук не разбира е,че животът е нелеп! И това,че казваш "край" на захарта,изобщо не значи,че няма да имаш болежки и ,че ще живееш до 120!
За мен главната причина за болестите е стресът! И боледуват най-вече чувствителните и силно емоционали хора!
Аз съм много съгласна с теб. Прекаленият светец и Богу не е драг. Не трябва да стигаме до фанатизъм с нищо, дори и със здравословните неща.

Тази захар, която изключвате няма да ви убие! Тя не е в пагубни количества. Ако беше така до сега да нямаше жив американец, защото дори и в техните сандвичи - МакДоналдс, КФС, Бъргър Кинг и всички други има захар!

Здравето се съхранява със здравословно хранене, достатъчен сън и движение, но и със спокойствие, а не вглеждане и в най-малкия детайл. Дори и това, че някой е предпочел ябълка вместо вафла е достатъчна крачка по пътя към здравословното хранене.
__________________
Съзнанието си е мое. Подсъзнанието също, макар да си прави каквото си поиска!
Отговори с цитат
  #119  
Стар 27th January 2011, 15:07
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ice Cream
.
Това,което се опитвам да обясня ,а никой тук не разбира е,че животът е нелеп! И това,че казваш "край" на захарта,изобщо не значи,че няма да имаш болежки и ,че ще живееш до 120!
Че кой твърди обратното Само че е грешно от изключението да извличаш общи изводи Баба ти е изключение. Майка ми води безстресов живот и на 54 се оказа с тумор на дебелото черво. За който вина има единствено и само заседналия живот и безкрайното ядене на боклуци, най- вече захар. Напротив, обърнах внимание на написаното за баба ти, но също като това за приятелите и любовта, примера е неуместен, щото е по- скоро изключение, отколкото правило. Все пак говорим за нещо доказано вредно и е безсмислено да се самоубеждаваш как всъщност не е кой знае кво да ядеш всеки ден захар с голямата лъжица Да е жива и здрава баба ти още дълго, но такива късметлии като нея са единици
Отговори с цитат
  #120  
Стар 27th January 2011, 15:11
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

И тая тема заби към това как захарта не е толкова вредна и тези, които обръщат внимание на това какво ядат са фанатици, тъй че от мен довиждане
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Хранатакоятониубива
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 06:58.