IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 9th June 2010, 17:45
Аватара на Chiara
Chiara Chiara не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2009
Мнения: 15
По подразбиране Стягане

Здравейте, бих искала съвет.

Висока съм 168 см и тежа 50 - 52 кг. Доволна съм от фигурата си и се храня съобразително и правилно - не качвам, нито искам да сваля. Нямам обаче никакви муслуки, защото никога нищо не съм тренирала. Е, ходила съм разбира се по няколко пъти на аеробика и фитнес, но общо взето нищо сериозно и последователно, за да поддържам форма.

Взех си карта за фитнес и тренировките ми доставят огромно удоволствие! Ходя вече 3 седмици по минимум 3 пъти на седмица. За сега ходя на пътеката с много интензивно темпо (почти тичам) и постепенно увеличавам и намалявам наклона за най-малко 40 минути, след което правя стандартни коремни преси (3 х 20) и едно упражнение, което се изпълнява като обратното на коремните и мисля, че е за мускулите на гърба (но при мен действа страшно много за задната част на бедрата). После се разтягам 15 минтуи и правя сауна 10 минути.

Искам най-вече да се стегна, защото тялото ми е много отпуснато и слабо. Ходенето ми доставя голямо удоволствие и не бих искала да го сменям с нищо друго. Въпросът ми е, ако продъжавам да правя тази тренировка и занапред - ще постигна ли някакво цялостно стягане? Предполагам, че отговорът е не - така че, бих искала да попитам за съвет какви упражнения да правя.

Благодаря предварително.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 9th June 2010, 18:29
pticasprujina pticasprujina не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2009
Град: Бургас
Мнения: 55
По подразбиране

Не че съм светило, но наблегни на упражненията за всички муслулни групи, не само за корема (не,че пресите са кой знае какво). Ако съм те разбрала правилно, другото упражнение което правиш са гръбни преси или хиперекстензии. Аз правя всеки път упражнения за корем и различна мускулна група - крака, гръб и трицепс, седалище, гърди и бицепс.

Упражнения има тук http://www.bb-team.org/fitness/exercises/#axzz0qNF99ji6
Отговори с цитат
  #3  
Стар 10th June 2010, 10:13
Аватара на Chiara
Chiara Chiara не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2009
Мнения: 15
По подразбиране

Благодаря много.

Линкът, който си ми изпратила изглежда много интересен - днес ще го разгледам по-внимателно.

А иначе - да, това упражнение за гръбните мускули е точно гръбна преса. Нормално ли е да засяга също и задната част на бедрата ми или не го изпълнявам правилно?

Хубав ден
Отговори с цитат
  #4  
Стар 10th June 2010, 10:58
pticasprujina pticasprujina не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2009
Град: Бургас
Мнения: 55
По подразбиране

Нормално е да засяга седалището и задната част на бедрата
Отговори с цитат
  #5  
Стар 22nd July 2010, 17:26
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

За да се стегнеш трябва да тренираш цяло тяло доста усиленооо в залата.
До къде стигна,как си?разкажи
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Стягане
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:01.