IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #91  
Стар 10th June 2008, 20:47
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ivanin
... Но на снимката (не че разбирам нещо) сякаш има място между кучешкия и 4-тия зъб и не ми прилича той да го избутва напред.

Именно....
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #92  
Стар 23rd June 2008, 18:07
seduce seduce не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2008
Град: Асеновград
Мнения: 327
По подразбиране

Моят приятел си прави операция на долен ляв мъдрец преди 6 дена точно по същата причина.Наложи се да му направят 6 шева,защото корена на мъдреца беше прекалено голям и разреза,който стоматолога му направи не можеше да се залепи.Ходеше подут и кисел два дена,но после болката поутихна и дори успя да се понапие порядъчно в събота
Отговори с цитат
  #93  
Стар 23rd June 2008, 22:23
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #94  
Стар 25th June 2008, 17:47
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Според моя ортодонт само горните 2 трябвало да се извадят, но аз ще изчакам поне два месеца или поне докато някой от тях не даде зор ; )
Отговори с цитат
  #95  
Стар 9th July 2008, 21:12
Аватара на Briseis
Briseis Briseis не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: Моя страна, моя България...
Мнения: 373
По подразбиране

аз имам въпрос към д-р Венелинов и Явор, дано да ми отговорите
аз съм на 25 год., но все още имам млечен зъб (горният "кучешки" в ляво), който си е здрав, но от 2 години насам зъбчето, как да го кажа се "смъкна" надолу и се показа част от корена. Една зъболекарка ами обясни, че понеже м/у горните и долните зъби имало стремеж да се допират и за това се е смъкнал. божее, как обяснявам само
та проблемът е, че на показалия се корен с времето се образува клиновиден дефект, (понеже корените не били с емайл) който наскоро потъмня , а и става все по-голям. поне 8 пъти 3 различни зъболекари са пломбирали мястото, но пломбите рано или късно падат (максимума беше 3 месеца), понеже мястото явно е специфично, а и по-плитко така да кажа. наскоро чух за вариант за запълване със силикон. Проблема за сега е по-скоро естетически, но е много неприятно понеже е преден зъб, а ме притеснява, че скоро ще ми създаде и здавословни проблеми. много ще съм благодарна, ако ме посъветвате какво да предприема и какви опции освен пломби има въобще. мислила съм за коронки, но не ми се иска, зъбчето все още си е здраво.
__________________
Happiness lies in your own hands....
Отговори с цитат
  #96  
Стар 9th July 2008, 21:22
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Здравейте,

първо е много важно да се установи има ли или не зародиш на постоянния кучешки. Ако има - къде е и може ли да се смъкне на мястото си.
Ако няма - тогава има три опции - покриване с лак (Seal&Protect) на клиновидния дефект (за да не се изтрива и оцветява) или да се пломбира зъбът (разбира се така, че да не пада пломбата - винаги може да стане). Трети вариант при липса на зародиш - вадене на млечния и поставяне на имплант и корона (безметална, естетична) -
Трябва да потърся в служебния компютър - имам подобни случаи с млечни кучешки зъби. Ако ми остане време, утре ще пробвам да ги постна.
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #97  
Стар 9th July 2008, 21:31
Аватара на Briseis
Briseis Briseis не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: Моя страна, моя България...
Мнения: 373
По подразбиране

хей, мерси за бързото включване. колкото до зародиш, да, има. даже цял зъб си е, но няма как да се "постави" на място. от рентгеновите снимки се вижда, че е израстнал перпендикулярно на зъбите и то в самата челюст, т.е не се показва отникъде, само се усеща съвсем лека издутина от вътрешната страна на челюстта. аз самата не го бях усетила за толкова години.
__________________
Happiness lies in your own hands....
Отговори с цитат
  #98  
Стар 9th July 2008, 21:58
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Briseis
хей, мерси за бързото включване. колкото до зародиш, да, има. даже цял зъб си е, но няма как да се "постави" на място. от рентгеновите снимки се вижда, че е израстнал перпендикулярно на зъбите и то в самата челюст, т.е не се показва отникъде, само се усеща съвсем лека издутина от вътрешната страна на челюстта. аз самата не го бях усетила за толкова години.
Правихте ли консултация с ортодонт дали може да се намести?
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #99  
Стар 9th July 2008, 22:28
Аватара на Briseis
Briseis Briseis не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: Моя страна, моя България...
Мнения: 373
По подразбиране

зъболекарката, която посещавам от известно време е специалист по незнам как я наричат зъбната хирургия и думата операция беше първото, което изрече на първият преглед, но все пак след като 3 от нейните пломби паднаха се позамислих (е, признавам, че те бяха най-стабилните). за хирурзите да те клъцнат е най-логичното, но е доста радикална мярка, а тя каза че не ми дава гаранция и ще има да си нося апаратчета сигурно 2 години. така, че това не е най-добрия вариант за мен.
__________________
Happiness lies in your own hands....
Отговори с цитат
  #100  
Стар 9th July 2008, 22:40
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Briseis
зъболекарката, която посещавам от известно време е специалист по незнам как я наричат зъбната хирургия и думата операция беше първото, което изрече на първият преглед, но все пак след като 3 от нейните пломби паднаха се позамислих (е, признавам, че те бяха най-стабилните?). за хирурзите да те клъцнат е най-логичното, но е доста радикална мярка, а тя каза че не ми дава гаранция и ще има да си нося апаратчета сигурно 2 години. така, че това не е най-добрия вариант за мен.
Помислете върху маркираното
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Проблемсъсзъбите
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 04:35.