IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Върни се   Форуми > Хранителни режими > Диети


Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 15th February 2011, 13:03
Аватара на Hera2011
Hera2011 Hera2011 не е на линия
Junior Member
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2011
Мнения: 20
По подразбиране Лечебно за здрави по метода на д-р Бухингер (Buchinger)

Методът на Бухингер/Лютцер
Die Buchinger / L
Отговори с цитат
  #2  
Стар 15th February 2011, 13:06
Аватара на Hera2011
Hera2011 Hera2011 не е на линия
Junior Member
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2011
Мнения: 20
По подразбиране

Ето, зимата мина, чувствам се затлачена и видях в един немскоезичен сайт, че сега е точното време да изчистя тялото си.
Проблемът е, че през зимата натоварваме черния дроб с ядене и обездвижване - той се е оголемил и може би страда, но понеже няма нервни окончания - НЕ БОЛИ и когато разберем, че нещо не е наред - е късно и често необратимо.
Освен това червата ни са пълни с .... , те са с дължината на футболно игрище и доста може там да се задържи. Много хора имат полипи и др. образования там и не знаят, докато не се превърнат в ракови....затова се прави и прочистването, след това може да се направи преглед при лекар с техника...но това са подробности.

Аз съм в средата на 20-те, здрава съм, висока съм 175 см. и тежа към 64 кг., това не е нормалното тегло за мен, не мога да се прибера в старите си дрехи и бих искала и да поотслабна, но преди всичко да се изчистя и да се почувствам добре.

Синтезирам метода от немския форум.

Много е известен сред медицински лица - сестри и хирурзи. Последните виждат какво се събира в пациентите им и на всеки 6 месеца доста от тях си правят такова прочистване - лечебно постене, като това не се отразявало на работоспособността им след 2. ден от прочистването (хирурзи!!!!).

Човек се тегли всяка сутрин. ЦЕЛТА НЕ Е ДА СЕ ГУБИ ТЕГЛО, МАКАР ЧЕ МНОГО СЕ ГУБИЛО- само съдържанието на червата било 3 кг. ,отделно насъбрала се вода по органите. Само резервите в черния дроб са били към 6000 калории, които пречат човек да се „добере„ до мастните резерви, а и черният дроб страда.

ПРОТИВОПОКАЗАТЕЛНО Е ЗА СПОРТИСТИ!!!, но трябва от втори ден нататък да се правят разходки, джогинг, за да се запази метаболизмът, иначе почва да ти се вие свят и да ти става лошо.
Глад не се чувствало ако си си изпразнил червата - появявали се болки в главата и мускулите във втори, трети ден, но минавали. Пият се витамини от аптеката -магнезий, калий - витамин Ц се набавя от соковете, но не бивало да се прекалява, да се разреждат с мноооооого вода.
аз утре почвам, ще пиша всеки ден за опита си, колко свалям и какъв е резултатът, как се чувствам. Искам да видя дали ще се чувствам добре, дали човек и на работа може да го прави това прочистване...уж се появявала еуфория, човек мислил по-добре и бил даже по-активен...
Ще пиша и след края на 8 ден - как съм се захранила, имало ли е Йо-Йо ефект...

Хера.

ПС - пишете ако имате някакъв опит с подобно постене
Отговори с цитат
  #3  
Стар 15th February 2011, 13:07
Аватара на Hera2011
Hera2011 Hera2011 не е на линия
Junior Member
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2011
Мнения: 20
По подразбиране

Ден първи - 63,5 кг. (сутрин), днес няма да ям нищо. Към обяд разтварям три супени лъжици Natrium sulfaticum decahydricum (мисля, че в Бългаиря се казва Английска сол, дайте обаче в аптеката латинското название...струва стотинки) с вода и малко лимонов сок. Бъркам добре. Трудно се разтваря, чакам 30 мин. и гълтам на един път. Много е гадно, ама много. Наблизо имам цитрусов сок и веднага след гадорията пия от него.

Пия чай. Никакъв ефект, но започват да ми къркат червата
Ден втори - 62, 5 кг. ефектът е тук!!!! Горката тоалетна!!! Опитвам се да пия поне 4 литра течности, но трябва да са пет.Чувствам се много добре и вече не чувствам никакъв глад, но вечерта смуках няколко лъжички мед
Ден три - 62,7 кг. (пих вода преди да се тегля!) кантарът стой, но това не е важно. Днес също не чувствам глад. Почвам денят с кафе. Четох за методът на Ковачева, но не съм убедена, че ако ям плодчета, няма да почна да чувствам глад. Продължавам както съм намислила
Отговори с цитат
  #4  
Стар 15th February 2011, 13:16
Аватара на Hera2011
Hera2011 Hera2011 не е на линия
Junior Member
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2011
Мнения: 20
По подразбиране

Трети ден - тегля се и ужас - 62,8 кг. - напълняла съм без да ям
Прекалих вчера със соковете и пих много айрян.
Май не съм си и изчистила червата, не чувствам глад, но мисля за
гозби. Стигнах до там, че си взех и голямо гювече и си го гледам в
опаковката.
Пих сок от кисело зеле, разкара ме - имала съм доста в червата.
Пих и разтвор от глауберова сол за сигурно - пак изхвърлих нечистотии.
Нямам инче проблеми, даже виждам по-добре от преди (имам - 6 диоптера
и това ми прави впечатление), приятелят ми вижда промени във
фигурата ми, най-вече в талията.
Ходих да бягам, но нямах силата, която имах преди. Днес вали, ще правя
15 мин. упражнения за метаболизма и 30 мин. йога с пилатес вкъщи.
Нямам главоболие, работоспособността ми е много добра.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 15th February 2011, 13:40
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Първо как толкова бързо ги пишеш тези постове, не знам - явно чрез COPY-PASTE... Както и да е:
1. Не разбрах какво лекува този "режим"? "Лечебно за здрави" - какво лечебно, какво за здрави?
2. Бульони??? Това е глупост!
3. "но белтък може да си набави тялото от мускулите." - би ли обяснила какво имаш предвид тук?
4. Защо да е противопоказно за професионални спортисти?
5. Препарати и други химии нарушават лечебния ефект на режимите... Това важи и за кафето.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 15th February 2011, 14:56
Аватара на Hera2011
Hera2011 Hera2011 не е на линия
Junior Member
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2011
Мнения: 20
По подразбиране

не е копи-пейст, а е превод и отдолу съм си писала аз с десет пръстчета. Моите впечатления ги имах вече записани.
Лекува, ако си болен, (добре да е в болница), не лекува, ако си здрав,защото няма какво.
Но е хубаво да се направи такова гладуване напролет, когато човек е затлачен.
Мислих си, защо аз да не мога, като немски лекари и хирурзи масово го правят?
И до сега (започнах в петък с разтоварващ ден) днес е вторник и вече три дни и половина глад - НЕ ИЗПИТВАМ ГЛАД.
Прочистих си сутринта пак червата, сега пия булъон и след час почвам с упражнения.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 15th February 2011, 15:00
Аватара на Hera2011
Hera2011 Hera2011 не е на линия
Junior Member
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2011
Мнения: 20
По подразбиране

Опитвала съм и с други методи, по Ковачева например, но винаги ми беше гладно и се отказвах...
Този метод е най-разпространен в Централна Европа, доказал се е и почти всички болници го прилагат в различни модефикации.

Аз не искам да ставам болна, имам диабет в семейството - защо да гладувам лечебно, като може да гладувам като здрав човек.
Ако се взимат медикаменти, трябва в болница задължително да се практикува, сега мога и така и смятам да продължа до петък - към 8 дни
Отговори с цитат
  #8  
Стар 15th February 2011, 15:05
Аватара на Hera2011
Hera2011 Hera2011 не е на линия
Junior Member
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2011
Мнения: 20
По подразбиране

Първо как толкова бързо ги пишеш тези постове, не знам - явно чрез COPY-PASTE... Както и да е: (отговор горе)
1. Не разбрах какво лекува този "режим"? "Лечебно за здрави" - какво лечебно, какво за здрави?
виж горе
2. Бульони??? Това е глупост!
булъоните е за да се набави сол, защото се потим. Не съм го измислила аз, има си лекари.
3. "но белтък може да си набави тялото от мускулите." - би ли обяснила какво имаш предвид тук?
има се предвид,че при еднообразно меню и гладуване СЕ РАЗГРАЖДАТ МУСКУЛИ,защото има нужда организмът от белтъчини. ЗАТОВА НАПРИМЕР НЕ Е ПОЛЕЗНО ДА СЕ ПОСТИ (класически църковно) ЦЕЛИ 40 ДНИ.
4. Защо да е противопоказно за професионални спортисти?
Защото те имат нужда от много енергия и без това не могат да се затлачат. Нормалните хора си имат запаси от витамини и т.н. за месец и не може за 8 дни гладуване да има някакви проблеми, това не се отнася за спортистите.
5. Препарати и други химии нарушават лечебния ефект на режимите... Това важи и за кафето.
Може да е така, но кафето НЕ Е ПРЕПАРАТ И ХИМИЯ, А НАТУРАЛЕН ПРОДУКТ. Оригинално не се пие кафе, но гледам хирурзите във форума са писали,че си позволяват 2 чашки и аз си го позволявам. Кафто освен това съдържа антиоксиданти и не е вредно.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 15th February 2011, 15:12
Аватара на Hera2011
Hera2011 Hera2011 не е на линия
Junior Member
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2011
Мнения: 20
По подразбиране

Разбирам, че на пръв поглед пълното отказване от храна за 8 дни е
радикално, но калории се взимат от бълъоните (само зеленчукови),
от соковете, някои си позволяват и айрян.
Целта е да не се товари стомашно-чревният тракт и да се взима необходимото от запасите на черния дроб.
Така се изчистват червата, че човек е добре да си направи преглед
при лекар -гледа се с техника дали има ракови образования.
Червото през периода си работи - събира се 2 л., половината влиза пак
в организма през червото, другата с извиниение, се изхвърля в
тоалетната заедно с мъртви клетки. Цялата стена на червото се сменя.
Това е положителното - ако излезне кръв - може да има ракови или
други образования.
Проверява се и дейността на бъбреците. Пие се към 5 л. течност и
въпреки това ако те работят добре се ноди не често на тоалетна, но със
много силна струя.
Още въпроси.
ПС - не съм специалист и пробвам първо метода, ще пиша нататък как съм се захранила и т.н., но той е стандартен и има много форуми и много
литература и до сега няма пострадали.

Има във форума и хора, които гладуват вече 22 дни. Намирам го за радикално, но може да си имат проблеми и да им е предписано от лекар
Отговори с цитат
  #10  
Стар 15th February 2011, 15:15
Аватара на Hera2011
Hera2011 Hera2011 не е на линия
Junior Member
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2011
Мнения: 20
По подразбиране

Аз не съм педентична и просто се ползвам от опитът на другите!

Пия си кафе до две чашки, пия си булъони и сокчета...

Правя всеки ден спорт ЗА МЕТАБОЛИЗМА сега - бягам малко, разходки, днес вали и вътре ще правя упражнения.
Като писах, че е противопоказен за СПОРТИСТИ имах предвид истински такива, на които това им е професията, не хоби-фитнес почитатели.

Благодаря за въпросите!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ЛечебнозаздравипометоданаБухингерBuchinger
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:57.