IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #31  
Стар 9th April 2007, 01:42
elaiza elaiza не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2006
Град: sofia
Мнения: 107
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ron_da
Ето ти едно примерно меню от мен :
Закуска (07.00) 1 варено яйце + 200мл прясно мляко + 44г обезмаслена извара
Обяд (12.00) 117г обезмаслена извара + 312г портокали + 9г зехтин
Междинно хранене (17.00) 200мл прясно мляко 1,5%
Вечеря (19.00) 95г пастърва + 675г зеле + 2г зехтин
И непосредствено преди лягане 200мл прясно мляко 1,5%
Но Зоната е сравнително индивидуален режим. Описаното меню е за 11блока дневно или 3 блока на основно хранене
Извинявай мила, но аз се храня от доста време по Зоната, и това меню леко казано ме изненадва. В закуската ти има 4 блока протеин + 1 въглехидрат, обяда може и да се вмести в схемата въпреки ,че много се съмнявам 312гр. портокали е около 6 блока въглехидрат +6 протеин + 3 мазнини, междинните ти хранения са ок, но вечерята, знаеш ли колко точно е 675гр зеле , в Зоната има ограничение на количеството до 1/2 кг., освен това ще имаш м/у 4 и 5 блока въглехидрат, 2протеинови блока от рибата и по-малко от 1 блок мазнина. Ако с този режим се чувстваш добре и отслабваш всичко е ок, но ако си решила да спазваш Зоната по-добре да си коригираш храненето.
Отговори с цитат
  #32  
Стар 9th April 2007, 07:15
ron_da ron_da не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 12
По подразбиране

Ами не знам, аз ги смятам по една таблица и всичко ми излиза точно, ама съм забелязала, че те тези таблици една с една не си приличат Ако може да помогнеш с някое издържано в зоната меню за три блока и да ми кажеш на каква база смяташ блоковете и зелето и всичко... Плс, ще си ми от голяма помощ, защото явно бъркам нещо, не че не се чувствам добре и не отслабвам, даже не мога да спра, но ми се ще всичко да е точно, така че моля при първа възможност да помагаш

PS в закуската съм пропуснала 30г овесени ядки
А за пъстървата, тя е мазничка, и аз смятам и нейните мазнини, а това за 1/2 килограм ми е убягнало. Отворена съм за всякаква критика
Отговори с цитат
  #33  
Стар 9th April 2007, 14:20
sneji_suni sneji_suni не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2006
Град: Варна
Мнения: 31
Изпратете съобщение чрез ICQ до sneji_suni
По подразбиране за зоната

Закуска от 1 блок-това се равнява примерно на половин ябълка,56гр извара и 6 фъстъка.Друга закуска от 1 блок-1 филия бонус със тънък резен обезмаслено сирене-28гр,1 домат и 5 средно големи маслини
Отговори с цитат
  #34  
Стар 9th April 2007, 15:27
cosmic girl cosmic girl не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 8
По подразбиране

Здравейте.
Аз не съм чела книгата,в момента нямам и възможност,но искам да ви попитам нещо понеже на мен програмата ми я направи една диетоложка,та има 1-2 неща,които не са ми много ясни.
1.Теглилката не ми е много точно.От значение ли са 5-10грама повече?
2.На някои места могат ли да се ползват каквито ти си искаш подправки,които не са ти включени в менюто (примерно черен пипер)?
3.Понякога като имам да ям 6 маслини вместо това ям 2ч.л. майонеза и 100гр кисело мляко ми е пак към менюто мога ли да ги смеся?
4.вярно ли е ,че 1 домат=1краставица(200гр)=1чуш а=2шепи салата (маруля или зеле)?
5.Много обичам сирене Дунавиа,но то май не е обезмаслено.Тва проблем ли е?
Много благодаря предварително!!
Отговори с цитат
  #35  
Стар 10th April 2007, 10:43
elaiza elaiza не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2006
Град: sofia
Мнения: 107
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от cosmic girl
Здравейте.
Аз не съм чела книгата,в момента нямам и възможност,но искам да ви попитам нещо понеже на мен програмата ми я направи една диетоложка,та има 1-2 неща,които не са ми много ясни.
1.Теглилката не ми е много точно.От значение ли са 5-10грама повече?
2.На някои места могат ли да се ползват каквито ти си искаш подправки,които не са ти включени в менюто (примерно черен пипер)?
3.Понякога като имам да ям 6 маслини вместо това ям 2ч.л. майонеза и 100гр кисело мляко ми е пак към менюто мога ли да ги смеся?
4.вярно ли е ,че 1 домат=1краставица(200гр)=1чуш а=2шепи салата (маруля или зеле)?
5.Много обичам сирене Дунавиа,но то май не е обезмаслено.Тва проблем ли е?
Много благодаря предварително!!
1. От значение е ако ползваш ориз, картофи и др. подобни, но не и за зеленчуците, най-добре мери с чаена или кафена чаша , а по-дребните неща с лъжица.
2. Подправки можеш да ползваш всякакви.
3. Да можеш да ги смесваш.
4. 2 средни домата =1 краставица=2 чушки= 6ч.ч нарязана маруля
5. Сиренето Дунавия е от типа на Фета, въпреки че изглежда мазно то е с по-ниско съдържание на мазнини от кравето и овчето сирене,няма проблем да ядеж такива сирена, но не добавяй блокове мазнина.
Отговори с цитат
  #36  
Стар 10th April 2007, 16:45
cosmic girl cosmic girl не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 8
По подразбиране

elaiza,много благодаря!
Отговори с цитат
  #37  
Стар 10th April 2007, 23:35
elaiza elaiza не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2006
Град: sofia
Мнения: 107
По подразбиране

Това меню съм го пускала и преди в една друга тема, но тъй като ме мързи да пиша ново, се наложи да се поровя докато го открия. И така:
Закуска: 2филии хляб Бонус, запечени с 60гр. кашкавал + няколко парчета домат или краставица може да замените кашкавала с 30гр. сирене и 1 варено яйце, ако кашкавала и сиренето са мазни не се добавят блоковете мазнина, ако са нискомаслени прибавяме примерно 2 бадема или 1орех. 2 блока
Обяд:3яйца по панагюрски или сварени , мешана салата с 1 ч.л зехтин, 1ч.ч ягоди, 2ч.ч задушени зеленчуци или заменяме яйцата с 120гр. печени пилешки гърди или със 120гр. шунка или с три варени кренвирша 3блока
Сл. обяд: 1ч.ч кисело мляко. 1 блок
Вечеря:120гр риба тон, или печено филе от скумрия или съомга, 2ч.ч зелева салата със зехтин и 1 ябълка . 3 блока
Пр. лягане: 1ч.ч кисело или прясно мляко, или 1/2 ч.ч извара с1/2с.л мед и 1/2с.л сметана.аз много често пия чаша вино с парче сирене 1блок
Менюто е за 10 блока, преди ядене трябва да се изпива задължително 1-2 ч.ч вода, може блоковете да се променят вместо две да има три междинни закуски и т.н и т.н.
Отговори с цитат
  #38  
Стар 11th April 2007, 08:47
ribka ribka не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: Sofia
Мнения: 81
По подразбиране

Aз,честно казано,не смятам толкова стриктно продуктите.Малко на око го раздавам.Като гледам въглехидратите да не са ми в повече.Надявам се ,че не е проблем
__________________
http://www.help-radi.org/
Отговори с цитат
  #39  
Стар 11th April 2007, 10:21
cosmic girl cosmic girl не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 8
По подразбиране

elaiza,имам един въпрос,ако не ти е проблем да отговориш - значи един приятел се върна от Италия и ми подари шоколад с чушки .Малко е странно,нали?И понеже ми беше неудобно да го откажа,а пък и съм любопитна,можеш ли да ми кажеш как да го заменя според теб?В смисъл да кажем,вместо хляб едно блокче шоколад при обед и вечеря как ти се струва?
Отговори с цитат
  #40  
Стар 11th April 2007, 14:03
elaiza elaiza не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2006
Град: sofia
Мнения: 107
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от cosmic girl
elaiza,имам един въпрос,ако не ти е проблем да отговориш - значи един приятел се върна от Италия и ми подари шоколад с чушки .Малко е странно,нали?И понеже ми беше неудобно да го откажа,а пък и съм любопитна,можеш ли да ми кажеш как да го заменя според теб?В смисъл да кажем,вместо хляб едно блокче шоколад при обед и вечеря как ти се струва?
Tова което мога да кажа е , че около 15гр шоколад са ти 1В блок, т. е прибавяш 1П блок и няма проблем, недей да прибавяш блок мазнина защото в шоколада има достатъчно. Въпреки , че в Зоната е разрешено да се яде всичко, ако целиш да отслабнеш, недей много да се увличаш със сладки неща.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: quotЗОНАТАquotнаСиърс
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 06:48.