IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #41  
Стар 16th March 2007, 16:17
ADA ADA не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 44
По подразбиране

Здравейте!!!! за пръв път пиша, но понеже имам опит с премахване на бемки и исках да помогна.Та, аз си ги махах преди около месец в ВМА на 12 етаж в клиника по дерматология.Някои се махат хирургично, други с лазер.След премахване се прави хистологично изследване на изразязаната бемка.Ако имате някакви други въпроси ще отговоря с удоволствие. А и ако съм повторила нещо казано вече -извинявам се
Отговори с цитат
  #42  
Стар 16th March 2007, 16:32
junglegirl junglegirl не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 1 598
По подразбиране

Здравей Ада
всичко ОК,ама хистологичното изследване да се прави "след" не е ли малко.....закъсняло......в Онкологията задължително се прави преди всяка намеса.Сега да ви кажа,че вчера ходих при друга дернатоложка за бенките и тя ми каза,че ако бенката започне да рецидивира-значи дерматолога не си е свършил работата както трябва.Затова се реже(изгаря) до здрава тъкан,за да не останат клатки,които започват да трупат тъкан отново.И точно,когато този процес започне не се знае какво образувание ще се оформи-може и злокачествено.Точно това им било опасното на бенките.
П.П.Може да ми много тъп въпросът,но ако е злокачествено едно образувание не може ли да се изреже до здрава тъкан?Ако беше толкова лесно хората нямаше да умират от рак на кожата де,но не разбирам защо
__________________
Щастлив е не този,който има повече,а този,който е щастлив от това,което има...
Отговори с цитат
  #43  
Стар 16th March 2007, 16:36
innna innna не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 148
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от chick
Цитирай:
Първоначално написано от innna
Казва се д-р Ботев. Кабинетът му се намира в Лозенец.
О, чувала съм го...Една моя приятелка си махна няколко бенки при него преди 2 години и сега има гадни белези. Добре че са по тялото й и се вийдат само, когато е по бански. Аз искам да си махна 2 бенки, които са ми на лицето, и не ми се мисли на какво ще заприличам, ако и при мен останат такива белези. Освен това тя ми каза, че въпреки упойката, пак е изпитвала болка по време на процедурата...
Ами остават белези ако след това не се мажеш един разтвор който той ще ти даде! На мен от първата ви остана лек белег по тази причина! Също така може да се получи ако е много дълбока самата бенка...но и те се заличават. А за болката----незнам при мен го нямаше това!
Отговори с цитат
  #44  
Стар 16th March 2007, 16:38
junglegirl junglegirl не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 1 598
По подразбиране

Ада-на теб изрязвали ли са ти бенка.Ако са,моля те да ми кажеш как са белезите ти.И кожата не се ли набира при шева,защото е отнета площ(там,където е била бенката),а ръбовете се шият челно?
__________________
Щастлив е не този,който има повече,а този,който е щастлив от това,което има...
Отговори с цитат
  #45  
Стар 16th March 2007, 16:42
Yansi Yansi не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 1 397
Изпратете съобщение чрез ICQ до Yansi
По подразбиране

На мен ми е рязана бенка, белега ми е малко по-голям от размера на самата бенка и представлява една тъничка чертичка ,която с времето ми се е сляла почти с цвета на кожата, кожата не ми е била набрана след това.
__________________
за някои болката е спирка, за други е път без край...
Отговори с цитат
  #46  
Стар 16th March 2007, 16:56
junglegirl junglegirl не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 1 598
По подразбиране

Yansi,къде ти я махаха?И как става така не разбирам-бенката е кръгла,и след като се изреже,ръбовете се зашиват един за друг без разстояние.А кожата от страни би трябвало да се нагъне.А бе не знам дали се изразявам добре,дано сте ме разбрали.
__________________
Щастлив е не този,който има повече,а този,който е щастлив от това,което има...
Отговори с цитат
  #47  
Стар 16th March 2007, 17:05
Yansi Yansi не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 1 397
Изпратете съобщение чрез ICQ до Yansi
По подразбиране

Във Франция ми я махаха по време на операцията на гърдите, аз също се изненадах от това ,че чак после се праща за изследване
Сега за белега ще се опитам максимално разбираемо да го напиша ,че такива писмени обяснения нещо ми куцат
Бенката е кръгла, но те не я изрязват в кръг, а я изрязват по дължина(във формата на елипса) като хващат и кожата около нея и при зашиване става чертичка ,и затова няма набиране на кожата, но и белега е по голям от размера на самата бенка.
__________________
за някои болката е спирка, за други е път без край...
Отговори с цитат
  #48  
Стар 16th March 2007, 17:15
ADA ADA не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 44
По подразбиране

Да рязали са ми бемки.Две от тях хирургично-изрязване в здрава кожа и една с лазер защото беше на носа.да ви кажа белезите за сега не са много добре, имам предвид, че дори още са зачервени, вкл. тази на носа, но ходих да ме видят и казаха че всичко е ок. Сигурно зарастването е бавно. А иначе в едната ми се появи нещо като бяло топче обаче не се притеснявам защото ще ходя на 27ми пак да ми махат още три и ще ме погледнат пак.А за хистологичното изследване - аз мисля, че се прави за всеки случай, иначе лекарят като те погледне веднага може да прецени дали евентуално има някакъв проблем.не се притеснявайте!
Отговори с цитат
  #49  
Стар 16th March 2007, 17:17
Аватара на milena127
milena127 milena127 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: София
Мнения: 2 265
По подразбиране

И на мен ми махнаха бемка по време на операцията. Имах една съвсем близо до зърното и доктора ми препоръча да я изрежем за всеки случай. Разбрахме се, че заради това белега от едната страна на аеролата ще е малко по-широк и ще го изрежем леко след време, но той така избледня, че на последния контролен преглед се разбрахме, че не се налага.
Отговори с цитат
  #50  
Стар 16th March 2007, 17:20
ADA ADA не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 44
По подразбиране

ААА това за набирането сега го разбрах. Не в никакъв случай!кожата не се набира както казваш ти.Ако трябва да опиша белега изглежда просто все едно ти е махната бенката не все едно ти изрязвана кожа.Ама съм почти сигурна, че ще остане белегче.Но при мойте бемчици предпочитам белег
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Премахваненабемки
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 22:33.