IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1271  
Стар 17th November 2013, 21:06
ddddd ddddd не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2013
Мнения: 2
По подразбиране

Здравейте имам въпрос към оперираните.Казвам се Наско и мисля да си правя ринопластика на нос след месец,но не съм много запознат със цените в смисъл такъв,че мога ли да мина по клинична пътека и трябва ли да ходя преди това на УНГ за някакви предварителни прегледи.Мисля че имам сериозни проблеми,но това разбира се
докторите трябва да го решат.
Отговори с цитат
  #1272  
Стар 17th November 2013, 23:38
Аватара на Dii
Dii Dii не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2012
Мнения: 467
По подразбиране

Най-напред трябва да си избереш лекар, който да те оперира. Ако хирурга на който си се спрял е УНГ, няма смисъл да ходиш на предварителен преглед при друг. По клинична пътека може да се възползваш, ако имаш крив септум /носна преграда/.
Отговори с цитат
  #1273  
Стар 23rd November 2013, 13:36
ddddd ddddd не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2013
Мнения: 2
По подразбиране

Значи все още не съм си избрал хируг,чета по форумите само,но мисля да се обадя на доц. Джамбазов.По отношение на клиничната пътека ДА имам го този проблем със Носна преграда,но това трява да го обсъдя с хиругга който ще избера,ако можеш да ми помогнеш в този избор ще съм много благодарен
Отговори с цитат
  #1274  
Стар 23rd November 2013, 16:47
Аватара на Dii
Dii Dii не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2012
Мнения: 467
По подразбиране

Не мога да ти помогна в избора, а и не искам честно казано. Ако имаш търпение може да се спреш на Джамбазов, да.
Отговори с цитат
  #1275  
Стар 26th November 2013, 09:30
nadin.1980 nadin.1980 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2013
Мнения: 4
По подразбиране

Здравейте ,
исках да попитам ,някой да е чувствал изтръпване на горната челюст по-дълго време/месеци след операцията/?
Отговори с цитат
  #1276  
Стар 29th November 2013, 16:48
sisi1122 sisi1122 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2013
Мнения: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Dii Виж мнението
Някой има ли идея каква е разликата между арника монтана 9, 15 и 30? В кои случаи се употребяват различните вариации? При първата ринопластика приемах 30 (3*3), а сега за втората доктора каза да взема 9 (3*3). А в листовката пише доста по-висок прием (4*5)....
Цифрата се води разреждане, колкото е по висока цифрата - толкова е по силно хапчето!
Отговори с цитат
  #1277  
Стар 30th November 2013, 21:44
Аватара на Dii
Dii Dii не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2012
Мнения: 467
По подразбиране

Напротив, точно обратното е..колкото по-висока е цифрата, по-разредено е и е по-слабо...
Отговори с цитат
  #1278  
Стар 5th December 2013, 16:47
Аватара на Pufpaf
Pufpaf Pufpaf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 1 257
По подразбиране

Здравей cicico,

Видях носът ти, поздравление за това, че си преодоляла суетата си и си пуснала снимки, нещо което много други хора не могат и то е само в техен минус. Без да съм голям специалисти смятам, а и съм виждал такива корекции на подобни на твоят нос и резултата е впечатляващ. Да носът ти може да се направи и промяната ще е много голяма, но нямата да те заблуждавам, много е важно кой хирург ще го прави, защото границата от WOW ефект, до сълзи от разочарование е много близка за съжаление.

Моят съвет е да си промениш приоритета за избор на хирург, не ги ограничавай до населено място и кой работи със ЗК, защото това е много важна операция и всеки един неуспех ще ти струва много скъпо, не само финансово, но и като стрес. Най вероятно нямаш финансовите възможности за операция в чужбина, по принцип ако е лека корекция най вече на гърбица и в България има хирурзи, които ще се справят, но ако трябва да се правят по сложни корекции и по върха, ноздри и други, тогава шанса за неуспех нараства много сериозно.

Не съм сигурен при операциите през ЗК, ако не се лъжа пак трябва да доплатиш, ако ще се прави и друга естетическа корекция освен тази за която плаща касата. Пак се спестяват пари, но вече си зависи и от хирурга колко. Само, че това е ако запушването ти е от изкривена носна преграда примерно, а не от алергия или друго, тогава ще можеш да се възползваш от ЗК, но другите ще са по наясно по този въпрос, нека те споделят.

Не се притеснявай дори да си пуснеш по детайлни снимки от по близо в полупрофил и профил, така хора които са имали като твоят нос и са го коригирали ще ти помогнат по лесно. Дори като ми остане време ще видя в нета такива корекции преди и след подобни на твоят нос, да видиш и различни резултати !
Отговори с цитат
  #1279  
Стар 5th December 2013, 22:51
Аватара на Pufpaf
Pufpaf Pufpaf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 1 257
По подразбиране

На едната твоя снимка в полупрофил, като я увеличих се вижда добре между другото. Сега ще ти покажа някои снимки, но не са оперирани тези момичета в България. Това се водят не просто добри, а отлични резултати имай го в напредвид. Ще забележиш, че е работено не само по премахване на гърбица, а и по повдигане и моделиране на върха, както и ноздрите.

Също така трябва да знаеш, че няма как от всеки нос да се направи примерно прекалено малък нос, защото много от хората могат да си мислят, че е възможно всичко да се направи и за това ти казвам, че много зависи изходното състояние и структурата на носа.

Нещо важно щях да забравя, има хирурзи които не са откровени със пациентите и им обещават и неизпълними неща, само за да и вземат парите. За това е много важно да се подбере правилният специалист и да се отиде на консултация при няколко !










Отговори с цитат
  #1280  
Стар 6th December 2013, 15:53
Аватара на Pufpaf
Pufpaf Pufpaf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 1 257
По подразбиране

Моника има хубав нос и дали твоят може да стане като нейният, само хирурга може да каже това и пак повтарям, всеки има различни възможности и едни може и да могат да направят това което най се доближава до твоите желание, а други няма да могат и тука е много важно да са искрени и да кажат дали могат или не могат да го направят.

От българските специалисти най много ми вдъхва доверие д-р Йорданов, но мнението ми е субективно и се базира от нещата които съм чел и снимки които съм виждал. Той също така може би има и най много направени ревизии на пациенти, които са имали несполучлива операция при друг хирург.

При който и да отидеш. най-добре е да имаш или снимка на нос който искаш да ти направят и снимката да е и във полупрофил и/или профил и в анфас ако и там има нещо за коригиране или още по добре да си направиш фотошоп на нос който искаш да имаш.

Това е много важно, защото само със думи няма да може да се обясни добре и хирурга да разбере от което се получават и много разминавания и после големи разочарование. Докато със снимката хирурга лесно ще прецени дали това е възможно да се направи.

Сега разгледах снимките ти и мога да ти кажа, че ти трябва да си най-щастливата жена на света със тези две деца като кукли, направо нямам думи за тази прекрасна снимка

От тези детайлни снимки се вижда, че ти имаш виснал връх, който може да се коригира и теб това най не ти харесва. Хубавото е, че ноздрите са ти екстра и няма нужда да се коригират и те. Лекото кривене ако не го беше споменала сигурно нямаше да го забележа, то също може да се оправи.

При теб трябва да се направи повдигане на върха и малко отнемане на гърбицата, която е малка, но в горната част като се отнеме и да се направи една лека извивка, доста ще се скъси носа, и знай, че често след операция извивката се запълва и носа става прав и при теб че стои добре и прав нос.

За това е много добре да си поиграеш с фотошопа и ако има някой който може да ти помогне с това нещо. Направи си снимки за тази цел във профил на светъл фон, примерно бяла стена и със фотошопа да се симулира и повдигане на върха и отнемане от гърбицата. Може дори и фотошоп на снимка на която се усмихваш пак в профил, тъй като тогава на се вижда и най-много увисналия връх (колимелата).
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Въпросикъмоперираните
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:03.