IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 25th July 2007, 15:34
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Ако мога да допълня Д-р Венелинов...Местопазителит са достатъчно естетични ,че да не се забелязва ,че изкуственото зъбче е такова..Трябва обаче дъщеря ви да разбере ,че това е местопазител и ще е временно,а да не остане с впечатлението ,че така ще е завинаги,защото ще се травмира,още повече че е момиче ....
Другото ,което е важно е че местопазителят трябва да се сменя с нов такъв на няколко месеца,за да не пречи на разтежа на челюстта на детето,кето е много важно!!!
Желая лек ден на всички!
Отговори с цитат
  #22  
Стар 31st July 2007, 20:46
anavi anavi не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: Sofia
Мнения: 3
По подразбиране Проблем със зъбите

Привет на най-красивия зъболекар! Моля за съвет и малко разяснение. Преди няколко години имах проблем с мъдрец. Зъболекарката ми прави дренажи, изрязвания, но въпреки това направих абцес и ме изпрати за лечение в стоматологична клиника, засега няма да кажа къде. Дадоха ми антибиотик заради възпалението, но се оказа че съм алергична и хирургът реши да го извади. Естествено упойка ми сложи, но въпреки това изваждането си беше на живо. От тогава изпитвам панически ужас от стоматологични интервенции. Това се отрази и на поддържането на зъбите ми, защото от страх не отивам навреме, а чакам до последно и естествено манипулациите са по-болезнени.
Та след дългия увод да поясня. Въпросът ми се отнася до упойките. Знам че са различни видове, но само толкова. Това, че зъболекарката ми слага упойка при всяка манипулация въобще не ми помага, защото аз чувствам болката и страха ми нарства все повече и повече. Като й кажа че ме боли, не ми вярва и казва че упойката е много добра и всичко е от страх. Но това не е така. Ето днес се наложи да ми извади зъб. Сложи ми упойка, усетих че бузата ми изтръпва, но когато започна да вади зъба болката беше неописуема и аз крещях. Тя ми сложи още на 2 пъти упойка, но така и не успя да обезболи мястото. Повярвайте ми, чувството беше все едно ми изтръгваха сърцето. В мен се появи подозрение че ми е слагала някаква съвсем повърхностна упойка. Та по този повод много искам да знам каква упойка да изисквам, за да не чувствам толкова силно болката и да не страдам. Защото ми предстои вадене на още 1 зъб и вече сериозно се замислям дали не трябва да сменя стоматолога, въпреки че не съм съвсем сигурна дали има вина за моите мъки. Благодаря
__________________
Красива, умна и... понякога добра
Отговори с цитат
  #23  
Стар 31st July 2007, 22:58
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Здравей,anavi!
Първо искам да ти кажа,че наистина когато има чуство за страх упойката може да не подейства на 100%..Друго обаче също е сигурно...няма упойка,която поставена където трябва,да не действа след 10 мин!Ако проблемът е толкова сериозен може да се консултираш с анестезиолог и да поискаш при следващото вадене да ти бъде направена т.нар невролептаналгезия (НЛА) или да бъдеш подготвена (премедикирана) със седатив или анксиолитик(последното подтиска чуството за страх) и няма да имаш проблеми..Трябва да знаеш ,че наистина упойките ,които са по мрежата са много добри и не би трябвало да има такива болки..Вадя много зъби и смея да твърдя,че при вадене много рядко имам проблем с това,което значи че е нормално да НЕ боли ,когато ти вадят зъб!
Ти можеш да не сменяш стоматолога си,а просто за ваденето да се обърнеш към хирург например ,което ще ти гарантира спокойствието за това вадене..След това нищо не пречи да продължиш лечението на зъбите си при стоматологът,който е запознат с тях,имаш амбулаторна карта при него и т.н.
лека вечер
Отговори с цитат
  #24  
Стар 31st July 2007, 23:30
ana-maria-magdalena ana-maria-magdalena не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 1 200
По подразбиране

Преди две години една зъболекарка ми вади мъдрец и ми слага два пъти упойка,но явно не ме хвана и ме болеше ужасно-щях да родя на зъболекарския стол(бях бременна в шестия месец).
Сега като се сетя какво преживях и колко пъти се изпотих и ми става смешно,а пък зъболекарката и тя се беше поизпотила доста, после ми каза,че се е притеснявала от моето "бременно" състояние.
Отговори с цитат
  #25  
Стар 1st August 2007, 09:34
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ana-maria-magdalena
.... "бременно" състояние.
звучи някакси като диагноза, заболяване.
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #26  
Стар 1st August 2007, 09:50
anavi anavi не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: Sofia
Мнения: 3
По подразбиране Проблем със зъбите

Хиляди благодарности за съвета. Още днес ще потърся консултация с анестезиолог. Много искам да вярвам че ще се намери някакво решение на проблема ми с болката.
Тайно в себе си подозирах, че и най-красивия Зъболекар няма да ми повярва. Защото и с други зъболекари съм споделяла проблема си и те също ми казват че е невъзможно упойката да не подейства. Искам да заявя че не лъжа! Въпреки упойките, след всяка стоматологична интервенция аз излизам от кабинета подута от плач и съсипана физически и емоционално от болката и със заканата, че повече няма да стъпя в стоматологичен кабинет! И така до следващия път... и до следващата съсипваща болка...
__________________
Красива, умна и... понякога добра
Отговори с цитат
  #27  
Стар 1st August 2007, 20:49
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Няма защо... По всичко личи,че имаш проблем с това и не може просто така да се пренебрегва,нали на чужд гръг и 100 тояги са малко ,както казват
Много е възможно също така упойката да те хваща след като си тръгнеш от кабинета едва ли не Или пък да лови веднага и да преминава много бързо..
Ако мога да бъда полезен с нещо съм на среща!
Отговори с цитат
  #28  
Стар 1st August 2007, 21:42
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от д-р Венелинов
Цитирай:
Първоначално написано от ana-maria-magdalena
.... "бременно" състояние.
звучи някакси като диагноза, заболяване.
Ааа докторе, смеете се, ама щото не знаете какво е Понякога верно имаш чуството, че си болен Добре че след 9 месеца се излекуваш

п.п. а аз да питам, упойките не са ли опасни за бременни?
Отговори с цитат
  #29  
Стар 1st August 2007, 21:54
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Опасни са най-вече в първия триместър,опасни са някои от тях,като прокаин например,който минава фето-плацентарната бариера много лесно ,налага се също да нямат адреналин в състава им... ( в края на бременността особено)..
Отговори с цитат
  #30  
Стар 1st August 2007, 21:57
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

е в такъв случай безопасни има ли? щото и аз съм чела нещо подобно, че са вредни, без да съм изпадала в такива подробности като медицинските наименования...но ана-мария като каза че в 6-я месец са й сложили две малко се зачудих...е има ли безвредни или по-скоро за избрали по-малкото зло, да не изпадне в някакъв стрес от вадене на зъб без упойка
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Проблемсъсзъбите
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:29.