IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 23rd January 2009, 11:16
nick82 nick82 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 2
По подразбиране Проблем с паметта

Здравейте,

От известно време насам (близо година) имам проблем с паметта и концентрацията.
Задачи и неща за правене, които съм си запланувал предишния ден и трябва да свърша, просто не си ги спомням или трябва доста дълго да се замисля, за да се сетя.И не само, ако съм решил да правя нещо, то реално ми отнема повече, защото винаги съм забравил нещо, било то планувано преди 3 мин.
Отначало мислех, че е просто разсейност, но е доста по зле.Доста често думите са ми "на езика" ,но не ги изричам. На 27г. съм и имам чувството,че мозъкът ми работи като при 72г. Не съм имал никакви тежки заболявания.
Четейки из форумите осъзнавам, че явно не ми се оросява мозъка достатъчно, вероятно и крайниците, тъй като краката мн. често са ми ледени.При ръцете, проблема е че се потят много, особено лятото.
Пробвал съм с GinkoPrim, не помага дори след 3мес. употреба.Възможно ли е да е някакъв вид анемия?

Моля за съвет.

Благодаря предварително
Отговори с цитат
  #2  
Стар 23rd January 2009, 11:26
Puppito Puppito не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 2 019
По подразбиране

ха, интерсно, че пускаш тази тема. наскоро си мислех, че и аз имам "проблем" с паметта. обаче после осъзнах, че просто мозъкът ми изхвърля информация, която не смята за съществена, защото най-вероятно се е концентрирал да пази онази информация, която съм заложила като важна

досега имала ли си пробелм с оросяването? ако мислиш че това има връзка можеш да си направиш един доплер преглед и то ще си покаже.
моля да ме поправите, ако греша но тези гинко прим вин и т.нне спомагаха ли именно при проблем с паметта?
Отговори с цитат
  #3  
Стар 23rd January 2009, 15:12
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране Re: Проблем с паметта

Цитирай:
Първоначално написано от nick82
Възможно ли е да е някакъв вид анемия?
Как си с храненето? Моя близка имаше анемия преди, но в този период беше много отслабнала и телесно.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 23rd January 2009, 15:36
Аватара на anelee23
anelee23 anelee23 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2009
Град: Plovdiv
Мнения: 36
По подразбиране

Problem s pametta niama nishto obshto s anemiata...razseianost,svetovurtej,otpadnalost-DA,no problem s pametta...? Po-skoro se oburni kum seriozen nevrolog i neka te pregledat i ti napraviat neobhodimite izsledvania,da ne stava vupros za niakakva demencia ili nachalen stadii na ateroskleroza.Kolkoto i kovarno da zvuchi,vuzrastovata granica dosta padna!!!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 24th January 2009, 09:14
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

Наистина трябва да отидеш на невролог. Сигурно ще се окаже преумора или липса на някакви витамини/минерали, но трябва да изключиш и всички останали причини, нали?
__________________
diable blond/ange blond
Отговори с цитат
  #6  
Стар 25th January 2009, 22:02
Шаро Шаро не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2008
Град: на пътя
Мнения: 724
По подразбиране Re: Проблем с паметта

Цитирай:
Първоначално написано от nick82
Здравейте,

От известно време насам (близо година) имам проблем с паметта и концентрацията.
Задачи и неща за правене, които съм си запланувал предишния ден и трябва да свърша, просто не си ги спомням или трябва доста дълго да се замисля, за да се сетя.И не само, ако съм решил да правя нещо, то реално ми отнема повече, защото винаги съм забравил нещо, било то планувано преди 3 мин.
Отначало мислех, че е просто разсейност, но е доста по зле.Доста често думите са ми "на езика" ,но не ги изричам. На 27г. съм и имам чувството,че мозъкът ми работи като при 72г. Не съм имал никакви тежки заболявания.
Четейки из форумите осъзнавам, че явно не ми се оросява мозъка достатъчно, вероятно и крайниците, тъй като краката мн. често са ми ледени.При ръцете, проблема е че се потят много, особено лятото.
Пробвал съм с GinkoPrim, не помага дори след 3мес. употреба.Възможно ли е да е някакъв вид анемия?

Моля за съвет.

Благодаря предварително
И аз съм тъй. Имам познати от години, а в някой и друг момент се хващам, че не помня как се казват. Липсата на добро оросяване ми е проблем и на мен. Ставам сънлив, това е най-забележимия ефект. Хубавото е, че нямам нужда от това
Отговори с цитат
  #7  
Стар 28th January 2009, 23:54
xxxxx xxxxx не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 3 601
По подразбиране

Спомням си, че когато баба ми получи миниинсулт, имаше проблеми с думите и много неща забравяше. Наистина, най-добре е веднага да отидеш на невролог, в крайна сметка може и нищо да ти няма, трябва да се установи!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 11th February 2009, 12:01
nikitta_pl nikitta_pl не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2007
Мнения: 93
По подразбиране

Имам абсолютно същия проблем Чета много, поемам страшно много информация и сякаш всичко ми се изпарява от мозъка. Много е неприятно и просто не знам къде да търся помощ. А съм млад човек-не мога да си представя след години какво ще е положението. Някой, ако знае за някакви ефикасни и не толкова вредни хапчета за стимулиране на паметта нека пише по темата. Благодаря на всички :P
Отговори с цитат
  #9  
Стар 12th February 2009, 17:09
eafqk eafqk не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 13
По подразбиране

Хах, при мен също се наблюдава това със забравянето . На моменти се проявява , когато съм много претоварена да кажем на работа или пък имам нещо на главата , което да мисля . Това в съчетание с по - малко сън и не толкова здрава храна и проблема е налице. Аз си го знам от какво е , но определено съм се притеснявала и аз , но не мисля , че трябва да му обръщам много внимание.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 12th February 2009, 23:11
Аватара на Акупунктурист
Акупунктурист Акупунктурист не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: София
Мнения: 66
По подразбиране

Проблеми със запаметяването, разсеяността, ..., могат да се лекуват добре с акупунктура и билки, от това лечение едва ли да има някое по-добро и природосъобразно.
__________________
Иглотерапевт и Фитотерапевт
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Проблемпаметта
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 07:08.