IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 25th November 2006, 19:23
Desislava Koleva Desislava Koleva не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: UK
Мнения: 6
По подразбиране Премахване на бемки

Здравейте момичета! най- хакрая и аз се рестраших да пиша. Икам да запитам има ли някой в този форум, който си е премахвал бемки .Какво преставлява процедурата каде има добри специалисти занимаващи се с това и евентуално цени? Благодаря ви предварително!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 26th November 2006, 01:07
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

Къде е бенката и колко е голяма? Равна или надигната над нивото на кожата?
__________________
diable blond/ange blond
Отговори с цитат
  #3  
Стар 26th November 2006, 20:44
Desislava Koleva Desislava Koleva не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: UK
Мнения: 6
По подразбиране премахване на бемки

Бемката е на бузата близо до устата. Имам я по рождение, гладка е ,надигната/ релефна/, с диаметър около 2-3 мм. ,с правилна фома.Извинете ме за неграмотното писане ,но от години не сам писала на кирилица и ми е много трудно
Отговори с цитат
  #4  
Стар 26th November 2006, 20:54
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

Мога да кажа, че не е трудна за премахване - чрез изрязване и 2-3 шева с тънък конец, които се махат на 7 ден. Прави се с локална упойка и не боли.
__________________
diable blond/ange blond
Отговори с цитат
  #5  
Стар 26th November 2006, 20:55
Yansi Yansi не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 1 397
Изпратете съобщение чрез ICQ до Yansi
По подразбиране

А тук в България ли мислиш да я махаш или в UK?
ако мислиш да я махаш тук мога да ти дам тел. на една докторка при която да отидеш преди това , за да прецени тя дали бемката е от тези ,които могат да се махат защото има и такива които не е редно да бъдат пипани.
Аз имах бемка която бе отстранена от хирург, но ми беше на тялото, сега там имам белег ,но е много фин,а с времето се надявам да стане абсолютно незабележим
__________________
за някои болката е спирка, за други е път без край...
Отговори с цитат
  #6  
Стар 26th November 2006, 21:01
Аватара на joy
joy joy не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: Варна
Мнения: 488
По подразбиране

Аз имам оперативно махната бенка, но това беше преди около 8 години може би. Сега остана един дълъг белег. Моята беше на ключицата и беше огромна. Освен нея лекъря ми махна и една на връта, но тя беше малка и нея само я върза с медицински конец, за да спре притока на кръв може би и тя сама падна след няколко дена. Колкото до цена - не съм плащала нищо. По него време ходеш при една кожна лекърка и тя забеляза бенката и ми прдложи да я махна и ме свърза с този хирург. Колкото до това, че някой бенки не можело да се махат, моята я пратиха за изследване, чак след като я махнаха. След като получих резултатите се оказа, че не е раково образувание или нещо от сорта. Но може и да е редно първо да се изследва и тогава да се "реже". Не зная.
В сайта на д-р Николай Георгиев намерих това: Отстраняване на бенки – 25? на см2
Отговори с цитат
  #7  
Стар 26th November 2006, 22:28
FlyintheSky FlyintheSky не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: София
Мнения: 4
Изпратете съобщение чрез ICQ до FlyintheSky
По подразбиране

Имах 2 бенки в областта на деколтето и една на кръста-релефни,подобни на твоите-т.нар."невуси".Отстраниха ми ги с лазер в козметика "Пикасо" срещу 10 евро всяка.Не боли,с упойка е,остана ми съвсем мъничък белег на кръста,а на деколтето не си личи нищо.Само после трябва да я пазиш известно време от слънце и солариум за да не пигментира.Ако искаш отиди да погледнат и твоята дали е такава-намира се в София на ул.Стамболийски в Зоната.Знам и за един човек,който дава някаква помада да се мажеш и те падат.Мои 2 колежки така си премахнаха много бенки.Той обаче се намира в Бургас.Ако искаш ще ги питам подробности.Медицината според мен е доста напреднала и по-добре да ги махнеш с лазер.Това с рязането не си е работа.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 26th November 2006, 22:32
FlyintheSky FlyintheSky не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: София
Мнения: 4
Изпратете съобщение чрез ICQ до FlyintheSky
По подразбиране

....забравих да напиша,че моите бенки ги махнах преди две години и половина някъде и съм доволна.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 27th November 2006, 13:32
Desislava Koleva Desislava Koleva не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: UK
Мнения: 6
По подразбиране премахване на бемки

Благодаря на всички които ми отговориха. Cмятам да я премахна в България, защото вапреки всичките митове които се носят за медицината в т.н. Развити даржави, аз като здравен работник предпочитам да се подложа на това у дома където съм наясно с хигиенните норми.Имам колежка ,на която е премахвана бенка в Украйна ,но фактически само цветът е заличен а релефът и косъмчетата си стоят. Премахвана е с лазер. И при вас ли резултатът е такъв? А щто се отнася до оперативно премахване- изключвам го като вариянт заради белезите.Приятен ден на всички!
Отговори с цитат
  #10  
Стар 27th November 2006, 17:32
Slyn4islava Slyn4islava не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: around
Мнения: 1 184
По подразбиране

Бях чела някъде за човек в Пловдив, който маха бенки с намазване с някакво лекарство и бенките падали сами след 3-4 дена. Някой чувал ли е нещо? Човека бил химик по образование и измислил сам лекарството.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Премахваненабемки
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:53.