IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 23rd February 2006, 15:51
Jo Jo не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 18
По подразбиране Корекция на уши

Здравейте,
първо да кажа, че форумът е супер и може да се намери доста полезна информация, за което благодаря на всички, които така дейно участват.
Виждам, че е писано доста за корекция на устни, нослета и т.н, но това, което мен конкретно ме интересува е корекцията на уши.
От доста години съм се наканила да си направя такава корекция, защото определено май имам нужда. Имам дълга коса, която много бих искала да мога да връзвам и т.н, но уви...разбрахте какъв ми е проблема.
Разглеждала съм всички възможни сайтове за пластична и естетична хирургия. За съжаление май цените на подобен род операции не са ми по джоба за момента...
Моля, ако има някой в този форум, който си е правил подобна корекция или има такова намерение, да сподели всичко.
Предварително благодаря и се надявам на отговор.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 3rd March 2006, 13:25
лилия лилия не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 93
По подразбиране

Аз не съм си правила, но бях проучила всичко. В Пловдив подобна операция струва около 750 лв., в София доста повече.
Най-добре е да се направи през студен сезон, защото освен бандажът, който се носи веднага след операцията, после се ходи доста време с лента на ушите и е по-удачно да не е през лятото, а пък може и отгоре да се сложи шапка.

На мен ми обясниха, че много често се случвало после ушите пак да стърчат, така че наистина много стриктно трябва да се носи лентата после.

Аз имах една съученичка с ужасно стърчащи уши, тя има две операции, но нейните бяха перпендикулярни с главата и първият път не се получи добре. Сега си ходи с вдигната коса.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 9th March 2006, 12:35
Jo Jo не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 18
По подразбиране

Лилия, имаш ли представа колко е възстановителния период след операцията, как точно става самата корекция и т.н. Ровила съм по сайтовете, но всеки път попадам на различни неща....В София наистина е скъпо да си направиш подобна операция, което е малко странно, защото по всички сайтове на клиники пише, че не била кой знае колко сложна интервенция...най-малкото някои доктори я правят с местна анестезия в кабинетите си...
Отговори с цитат
  #4  
Стар 11th March 2006, 02:12
кити кити не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2006
Мнения: 367
По подразбиране

намерих това, момичета и момчета, методът е ендоскопски и е от най-съвременните
http://www.aestheclinic.com/Frame_BG.htm
Есте клиник
__________________
ne mnogo zasega
Отговори с цитат
  #5  
Стар 14th March 2006, 15:24
Jo Jo не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 18
По подразбиране

А има ли някой, който си е правил подобна операция?
Отговори с цитат
  #6  
Стар 1st April 2006, 08:07
Amelie Amelie не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 36
Изпратете съобщение чрез ICQ до Amelie
По подразбиране

Jo, напълно те разбирам за какво говориш. И аз искам да си направя същата операция - отопластика. Ще споделя какво ми казаха на консултациите:
1. д-р Бояджиев - ушната мида се счупва (при мен на две места), белегът е под ухото, операцията за възрастни е местна и трае около един час, след което си отиваш вкъщи. Носиш непрекъснато една лента (около седмица) и после още около месец лентата само вкъщи. При него отопластиката е 1 200 лв.
2. д-р Емил Георгиев - пак същото за лентата, като може през тази седмица да се ходи на работа, ако колегите ти не са 'зевзеци', т.е. ако не те притеснява да си с няква лента на главата. Каза ми, че се усеща манипулацията - не болка, а както примерно когато някой ти стисне и 'помачка' ръката. При него е 800 лв.
3. д-р Николай Георгиев - каза ми следното: "ако бяхте моя дъщеря, щях да ви кажа да не си правите, защото при Вас оперативната намеса е минимална. Всичко е в главата". Но аз не се харесвам, все пак ) При него е 400 евро. Пак същото за носенето на лентата. Пренощуване в болница няма.

Това е, което съм проучила.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 3rd April 2006, 10:23
Jo Jo не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 18
По подразбиране

Amelie, много ти благодаря за информацията, доста се изненадах от цените, защото са доста по-ниски от тези, които аз съм гледала. Интересува ме какво ти казаха за рисковете от тая операция, има ли вероятност да не стане нищо и да се наложи повторна интервенция?
Отговори с цитат
  #8  
Стар 3rd April 2006, 15:32
Amelie Amelie не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 36
Изпратете съобщение чрез ICQ до Amelie
По подразбиране

Ами не (или поне при мене корекцията не е много голяма), дори д-р Н. георгиев беше така мил да ми каже, че 'нямам нужда'. Просто мидата се счупва (при мен на две - горе и долу) и после се носи лента нон стоп една седмица. За подобни рискове дори не идеше реч, дори останах с впечатление, че е съвсем нормална интервенция.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 3rd April 2006, 15:41
Jo Jo не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 18
По подразбиране

Мислиш ли да си я направиш тая корекция, аз от доста време съм се решила, но сам можеш да се сетиш какво ме спира...но ще почна да събирам пари и ще отида на консултация, ако не друго, то поне да ми обяснят в прав текст всичко
Отговори с цитат
  #10  
Стар 3rd April 2006, 15:44
Jo Jo не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 18
По подразбиране

...и още нещо, имаш ли идея кой от изброените е най-добър...Из форума четох много кофти неща за всеизвестния Сердев и смятам, че има шарлатания навсякъде...
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Корекциянауши
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:12.