IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 21st August 2009, 08:33
Аватара на jito7
jito7 jito7 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 1 879
Изпратете съобщение чрез ICQ до jito7
По подразбиране

Аз те съветвам да правиш интервално бягане за по-добри резултати, няма да ти отнеме повече от 25 минути, ето цитати по темата, извадени от различни сайтове:

"Два пъти през седмицата, когато няма силова тренировка,направете загряване,после бягайте здраво 30 секунди, после намалете за 1-2 минути, пак 30 секунди много бързо и т, н. Повторете тези интервали 10-12 пъти"

"...може и на метри...
200м. спринт - 200м. ходене(или много леко тичане) аз съм стигал до 2км. - от там нагоре според мен няма смисъл
Няма лекоатлет който да не го е правил."
Отговори с цитат
  #22  
Стар 21st August 2009, 11:14
Аватара на Gossow
Gossow Gossow не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 4 790
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от smart4ety
evelinho сега се поинтересувах за какво иде реч, защото да си призная такива упражнения съм правила рядко, дори и не знаех, че се наричат така. В някой дискове с упражнения има и дихателни упражнения, които също ми се виждат много приятни и полезни, не знам дали спадат към тази група! Ето тук намерих няколко упражнения - цък . Утре мисля да ги пробвам.
Отговори с цитат
  #23  
Стар 25th August 2009, 13:20
valq valq не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2009
Мнения: 384
По подразбиране

Здравейте,
искам да задам няколко въпроса, защото така и не разбрах как точно стоят нещата!
1) колко време трябва да се тича- за стягане и горене на мазнини- четох някъде 40 минути макимум, на друго място колкото се може повече, също че топенето на мазнини ставало след 14 минути, или пък след 20!? Аз пък на пътеката на която тичам видях някаква таблица в която пише, че топенето на мазнини ставало с вкарване на пулса в определен интервал, който пък зависи от годините! Аз почнах да тичам по 50 минути през ден, но имам усещането, че краката ми растът, пък и катнара показва, че качвам! А аз искам точно обратното!
2) тренировките с всякакви найлони, торби, неопренови клинове и т.н. помагат ли за по-бързото топене на мазнини, или само ненужно загряват органите и водят до обезводняване. Защото пак някъде четох, че потта не е критерий за топене, а тези неща увеличават потенето!
И ако може някой да ми каже, как след тренировка мога да разбера дали тя е била добра и съм стопила час от резерва от мазнини!?
Много ви благодаря предварително!
А колкото до интервалното бягане- от него не се ли получава обем!? Чудя се, защото лекоатлетите, които тичат 100м са доста обемни!
Отговори с цитат
  #24  
Стар 28th August 2009, 14:29
valq valq не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2009
Мнения: 384
По подразбиране

Моля ви- не се карайте кой да отговори пръв!
Въпреки огромния интерес, бих искала да попитам и как се отразява тичането на женските гърди!?
Отговори с цитат
  #25  
Стар 28th August 2009, 14:38
Аватара на Gossow
Gossow Gossow не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 4 790
По подразбиране

Тичай по 35-40 мин...няма смисъл от торби..колани...и такива работи...гърдите ти се научават да скачат на по-високо..
Отговори с цитат
  #26  
Стар 28th August 2009, 15:12
Аватара на Gossow
Gossow Gossow не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 4 790
По подразбиране

По-скоро прави интервално тичане...супер е за изгаряне на мазнини...а пък 30 минути каране на колело след тичането ... ще увеличи резултатите с 30-40%...ако имаш проблеми със сърцето или имаш високо кръвно ... посъветвай се с личния си лекар за интервалното тичане :P
Отговори с цитат
  #27  
Стар 28th August 2009, 15:55
Аватара на elusive886
elusive886 elusive886 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 32
По подразбиране

И аз се интересувам от интервалното тичане. Направо с него ли да си почна тренировката (след загрявка) или първо да тичам малко време с равно темпо? От учителката ми по аеробика знам, че е много ефективно да правиш 1 мин интензивни упражнения, после 1 мин по-спокойно и да се редуват (предполагам, че с тичането и аеробиката е същото)
Отговори с цитат
  #28  
Стар 28th August 2009, 16:23
Аватара на Gossow
Gossow Gossow не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 4 790
По подразбиране

може да загрееш .. 1-2 обиколки :P
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Бягането
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:47.