IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #31  
Стар 30th July 2007, 13:55
TangerineDream TangerineDream не е на линия
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 7
По подразбиране

Аз за изтритите мнения се досетих, но ми се видя очевидно, че те са били на бариатри-навити..

Имах предвид, че не съм видяла лошо в мненията на Мария и в твоите действия. Дори според мен те са много основателни и здравомислещи. И затова съм неприятно изненадана от нападките и критиките към тях.

Девизи от типа "по-добре мъртъв, отколкото дебел" са направо шокиращи, те показват изкривено виждане на света, и според мен налагането на подобни виждания може да бъде опасно.
Отговори с цитат
  #32  
Стар 30th July 2007, 13:59
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Аз казах, каквото имам и повече няма смисъл да се дърлим- вие естествено си споделяйте вашия опит, който може да се окаже много ценен за някои хора.

Аз съм написала предупрежденията, както смятам, че е редно- оттук нататък всеки вече си преценява сам за себе си.

А, и Яна - мъжете не са само спасители на плажа и тираджии- още колко много видове имаа-а-а. Ти защо пак залитеш от крайност в крайност - в двата полюса?

И не всички недостатъци са събрани на едно място- особено като пропускаш каквато и да било положителна черта много грозни окраски е добило. И въобще НЕ е задължително човек, който е преценил че бариатричната хирургия не е за него да не ползва пластичната такава -нали Може да искам да си украся цицките, без да си пипам стомаха- нали? (и разни други варианти)
Дай да не ходим пак в плюс и минус
----------------------------------------------------------------
в интерес на истината има една починала жена в България- в доверие беше- обсъждали сме го. а в света на всеки 50 са 1-2 (дето Яна предположи, че се падат на 3-тия свят.) но вий това не го четете.

Ето кое ми попадна - Извадиха 42-килограмов тумор от тялото на американка .........Младата жена страдала от тежка форма на затлъстяване и в продължение на дори не подозирала за наличието на образуванието, надвишаващо размерите на баскетболна топка......
Отговори с цитат
  #33  
Стар 30th July 2007, 16:46
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

И ТОВА не мога да не пусна тук
"300 кг. пловдивчанин свали 60 кг за един месец
Човек може да се самоубие по много начини, включително и чрез теглото си. Може обаче и да поеме по нов път........."
Отговори с цитат
  #34  
Стар 31st July 2007, 17:46
Yana Yana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: United Kingdom
Мнения: 663
По подразбиране

Да наистина си спомням случая с жената но тя мисля че почина от усложненията поради липса на специални съоръжения в болницата за вътрешно транспортиране на свръхтеjки пациенти.

Специално за барiятричните факта че за последните 2 декади и нещо няма летални случаи го знам от психоложката към нашата група която каза че именно това е наклонило везните в полза на държавното субсидиране на операциите за да се избегне понататъшното инвалидизиране на затлъстелите и съответно купишата пари свързани с тяхното лечение.
Тя наистина имаше предвид Европа и Северна Америка. Но Слава Богу и ние сме в това число още повече че нямаме фатални развръзки. Дано да продължи така.

А за американката наистина е много интересно. Моята киста беше около 250грама с големината на Грапефрyт и се спука след като свалих първите 25кг още по времето когато ми бяха сложили ЛапБанд-а. Просто се изсипа докато си вървях по пътя. Голям шок беше за мен. Другата падна след около 2 месеца но по скоро се топеше на етапи а не наведнъж, но тя пък си беше и по малка. Смятам че късмет изкарах, казаха ми че резкият спад в кг е бил катализатора които е отключил процеса, така поне си спестих едно лягане под скалпела.
__________________
Niama Na4in Da Niama Na4in
Отговори с цитат
  #35  
Стар 2nd August 2007, 01:40
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

искам да направя уточнение във връзка с това:
Цитирай:
Първоначално написано от Yana
Ами дайте и в този дух да обезсърчаваме абдоминалните пластики, циците, устните, липо-то на дупета и бедра
Хирургията ми е спасявала живота на два пъти, един път значително е подобрила качеството му- така че, няма начин да съм против хирургията като цяло!
На пластичната хирургия възлагам малко надежди- когато му дойде времето
Бариатричната хирургия наистина може да спаси много хора от инвалидизиране-така че, няма начин и да съм против нея.
Това, което исках е да не се хвърляме с главата надолу по емоционални подбуди. Когато бях решила да се оперирам не ме спираше нито
~чуждото мнение (и това на близките ми), нито
~страх от операцията (имам няколко) или евентуални рискове, нито
~парите
Цитирай:
Първоначално написано от Yana
И моля ви мнoгoстрадалните но много уплашени за живота си колежки в нашата теглова каегория
искам да уточня, че аз лично не се виждам многострадална.
По отношение на страха ще цитирам Екзюпери, който е бил пилот. Той казва така : "Познавам много смели пилоти, познавам и много опитни пилоти, но не познавам нито един смел и опитен пилот...."
Цитирай:
Първоначално написано от Yana
А досега още не съм видяла някои над 100кг да е особено 'шаcлив'' от това и да намесваш анорексичките и останалите с тежките психически отклонения
по отношиение на щастието- вярно, не подскачам на 1 крак от радост , но това как се чувстваш зависи от самоусещането ти -не толкова от някакви външи черти -рус ли си, не си ли, със сини или зелени очи, висок, слаб или пък не..
а относно това, кой от какво е заболял, мисля че важи поговорката Присмял се хърбел на щърбел- ние не сме много по-добре от тези момичета, а и измежду тях познавам наистина прекрасни хора едни ги удря на едно, други на друго
~~~~~~~~~~~~~~~
П.П.наистина има случаи, в които бариатричната хирургия може да спаси хората със свръх-тегло от инвалидизиране
В тази връзка- гастралния балон нали не се поставя от хирурзи- но и него тука го числим по съвместителство? Прочетох в един сайт : "Впоследствие балонът се надува с въздух." (това в пловдивска клиника)
Отговори с цитат
  #36  
Стар 8th August 2007, 19:06
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

понеже така и така за една част от вас съм като вечната черна овца , (текста- ето тук) , ще прехвърля едно мнение от
друа тема
Цитирай:
Първоначално написано от silvetoBG
Искам да споделя за операцията която споменава Тайна. Миналата седмица се обадих на лекар да попитам за диети и го питах да ми каже за този метод за смаляване за стомаха.
Отговори ми доста остро и думите му бяха, че тези хора след 3-4 години ще разберат какво са си причинили.
и още една статийка (често учените имат по няколко гледни точки за един проблем, но нищо не пречи да се информираме за новостите )
Развенчаха няколко мита за здравословния начин на живот
заблуда 2 :Колкото по-бавна е обмяната на веществата, толкова по-пълен е човек
Често се среща твърдението, че слабите хора са абсолютни късметлии, защото могат да ядат каквото и колкото си поискат, без това да се отрази на теглото им.
Дори това да беше вярно, а то не е, нямаше да има нищо общо със скоростта на обмяна на веществата.
Напротив - научно е доказано, че при много хора с тегло над нормата тази обмяна протича по-ускорено.
Проблемът всъщност идва от това, че пълният човек е по-склонен към заседнал начин на живот.
Иначе най-простото нещо е да ускорим метаболизма си - доказано е, че дори само едно ставане от стола води до увеличаването му с 40%.


и едни други мнения, на препатили хора :
"За мен хранителното разстройство е злоупотреба с храната, тоест използването й за други цели, различни от нахранване, и има психологическа основа и пречи на социалния живот (личен и професионален) на болния. Това второто е важно - диетите не са хранително разстройство. Затлъстяването също не е хранително разстройство, ако не е свързано с психологически фактори. Проблемите на хората със затлъстяване може да са само от медицинско естество, а психологическите им проблеми може да са резултат, но не и причина за затлъстяването.
~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
"Абсолютно съм съгласна с това, че номенклатурата не е важна. Дали хранителните разстройства са официално класифицирани като зависимости изобщо няма значение, при положение че имат толкова много общо с алкохолизма, например:
- психологическите проблеми и избягването им, което поражда "нуждата" от ядене/гладуване/пиене;
- използването на храната или алкохола като "приятел", който се оказва предател;
- неимоверните усилия, които прикриването на вредните ни "навици" изисква всекидневно - малко по-лесно в случая с храната, малко по-трудно с алкохола;
- самонараняването;
- изолацията и самотността на това пагубно приятелство;
- последствията за организма;
- вярата на незасегнатите (а и на някои от засегнатите) хора, че всичко това е въпрос на воля;
- срамът от себе си, унижението и нежеланието за споделяне..."
~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
"Човек може към всичко да се пристрасти, ако има нужда от някаква опора. Към преяждане, към повръщане, към таблици с калории, към физически упражнения, към книги за самопомощ, към книги с диети, към човек, към приятелите си."
~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
"Пиене, друсане, ядене или неядене - всичко това са само сиптоми.
проблемът на един алкохолик също не се съдържа само в пиенето. В такъв случай би било достатъчно да спре да пие и да е здрав. А всъщност спирането е само изходна точка и условие за по-нататъшно лечение на зависимостта."
~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
"Аз мисля, че за проблемите на храненето трябва да се говори, колкото повече обществото научава за тях, толкова повече различните погрешни схващания /от рода на: "всички булимички са богати лигли" или пък "достатъчна е малко воля, за да се справи човек с наднорменото си тегло" и и т.н. и т.н./ ще се разпръсват и може би повече хора ще разберат, че е нужно ЛЕЧЕНИЕ."
Отговори с цитат
  #37  
Стар 20th August 2007, 17:15
tiemti1981 tiemti1981 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 12
По подразбиране Здравейте !!!!!!!!!

Devito ,
незнам дали още участваш във форума и дали ще ми прочетеш съобщението но искам да ти стисна ръката :cheers: , само така!!!!!!!! Не обращай внимание на несаществени неща има хора които те подкрепят.
Аз също съм от тях. Резолтатът при мен вече е видим , искам да те питам ти за колко време постигна промяната??????? Много добре изглеждаш дано се чустваш и така. При мен няма никакви проблеми всичко мина по учебник,чуствам се перфектно!!!!!!!!
Отговори с цитат
  #38  
Стар 7th September 2007, 01:06
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

В последния брой на вестник "Седмичен труд" в здравното приложение има интервю с гастроентероложка, която поставя стомашни балони.
Това, което ми направи впечатление обаче, е следното:

"Наши изтъкнати хирурзи преди години "шашнали" доста чуждестранни колеги на конгрес по гастроентерология в Германия, като съобщили за хиляди случаи в България на овладяно кървене на язви в гастро-интестиналния тракт по ендоскопски (неоперативен) път. Германските специалисти съобщили едва за няколко аналогични случая в страната си. В първия миг нашите вдигнали гордо чела, но веднага разбрали, че внушителната родна статистика всъщност е огледало на действащата ни лоша система на здравеопазване.
Скромния брой идентични манипулации в Германия означавал само едно: там не се допуска появата на кървящи язви (т.е. няма поводи за извършването на т.нар. ендоскопска хемостаза) благодарение на стриктната профилактика. Става дума за задължителна за всички ендоскопия, при която своевременно се откриват и отстраняват в самия си зачатък проблемите по стомашната лигавица и червата.
Подобна е практиката и в няколко азиатски страни. След като в Япония и Китай въвели задължителна профилактична ендоскопия, случаите на най-разпространения в Азия рак на стомаха намалели с 40%.
Ендоскопията е най-обективният, т.е. най-сигурният преглед на стомаха и червата, твърди докторката. Тя има множество примери в своята практика, които доказват, че не винаги тежестта на оплакванията съответства на обективната находка. Пациенти с доста неприятни субективни усещания като болки и гадене например се оказват клинично здрави от гледна точка на гастроентерологията. И обратното - при хора, без каквито и да е оплаквания понякога се установяват ерозии, язви, дори и развити тумори. Находки от този род специалистката е откривала да речем, при кандидати за поставяне на балон за отслабване, на които задължително се прави ендоскопия.
Ето защо този вид преглед (той би трябвало да се прави веднъж на две години) е задължителен компонент от профилактиката на всяка уважаваща се здравна система. В нашата страна обаче, както е известно, понятието профилактика е само едно добре звучащо пожелание."

във връзка с това си мисля -питам, защото не знам, не се заяждам, при поставяне на стомашен пръстен например дали правят предварително такова изследване? Аз тия дни ще питам личната лекарка как стои тоя въпрос с профилактичните прегледи.
Отговори с цитат
  #39  
Стар 8th September 2007, 18:29
maryana maryana не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2007
Мнения: 84
По подразбиране преглед

На мен лично ми правиха- не съм лигла и имам много висок праг на болка, но това беше най- неприятната пенетрация на която са ме подлагали.
В МБАЛ Доверие, преди дори да уточня на каква интервенция искам да се подложа. Както и рентген на бял дроб.
Отговори с цитат
  #40  
Стар 8th September 2007, 18:42
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

хм, и аз така съм чувала... пък и ще е много гадно.. нещо не ти ли дават предварително срущу повръщане!?
от друга страна ако може да спаси живота на човека
за отговора, maryana!
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ОтносноБариатричнатахирургиянейниалтернативи
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 14:25.