IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 9th January 2008, 16:17
blanco y negro blanco y negro не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: испания
Мнения: 1 048
По подразбиране За мазната коса...

Преди няколко месеца спрях противозачатъчните и проблемите на закъсняха. Мазна коса, кожа, пъпчици. Както и да е. Най-проблемна ми е косата. Колкото повече я мия по-бързо се омазнява. Дайте съвет за ефикасен шампуан, маска или каквото и да е. Боядисването не помага. Използвам обикновени шампуани, в момента на Пантен за мазна коса прозрачния. За да не карам наред, хвърляйки пари за не ефикасни продукти, ако някой има идея, да пише?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 9th January 2008, 16:21
Аватара на Dani84
Dani84 Dani84 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: Стара Загора
Мнения: 938
По подразбиране

мИЛА аз съм така цял живот.мия я на 2-рия ден...и това е..а тиа дни с тази мъгла всеки ден..стои така все едно имам 2 косъма или по точно все едно нямам нищо... пробвала съм какво ли не като шампоани,балсами,маски...ак някой знае някакви ампули или нещо няккаво серумче ще бъда благодарна много...
Отговори с цитат
  #3  
Стар 9th January 2008, 16:41
ледено_sЪrце ледено_sЪrце не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 4 366
По подразбиране

Лично на мен шампоаните против омазняване никога не са ми помагали... Жалко, че чак наскоро го установих, че дори ми засилваха омазняването. Аз сега я мия с такива за въстановяване и се получава страхотен блясък. natalia1, ти колко често я миеш? Аз не мога да преценя колко е нормалното, защото моята най-близка приятелка е с много суха коса и ми се струва, че я мия много на често според неините критерии.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 9th January 2008, 17:41
blanco y negro blanco y negro не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: испания
Мнения: 1 048
По подразбиране

И аз на втория ден , не я търпя повече. Вчера си направих маска с яйце, кисело мляко и мед. Струва ми се някак суха днес, но поне не е мазна. Но утре определено ще е за миене. Сега пък краищата са много сухи, като изгоряла стои въпреки маската на Гарниер, която винаги слагам само там. Обаче всеки път маска да правя, хич не ми се разправя .
Отговори с цитат
  #5  
Стар 9th January 2008, 17:50
ледено_sЪrце ледено_sЪrце не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 4 366
По подразбиране

Мойта сега я мия с Gliss Kur - Hair repair, но въпреки че е мазна и слагам МНОГО балсам. Просто предпочитам да я мия по-често, но да си ми е с блясък и жива, защото я изправям постоянно и е подложена на голям стрес. Преди я миех 2 пъти в седмица, не знам точно на колко се падаше да я мия, но сега както дойде. Напоследък с тея шампоани ми се омазнява само в корените леко, но като съм с бритон и не става желаната форма полудявам и не мога да я търпя. А иначе и аз скоро спрях противозачатъчните и си изпатих от последиците. Добре си ми беше докато ги пиех и всичко си беше регулирано...
Отговори с цитат
  #6  
Стар 14th January 2008, 21:45
Man_7_Utd Man_7_Utd не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2007
Мнения: 33
По подразбиране

Да се включа и аз! Значи аз също имам като вашия проблем-мазна коса!!! Имам го от доста време и съм минала през всички възможни шампоани-от най-евтините до най-скъпите и до сега все си се лутам и не мога да открия подходящия... По едно време даже почнах да си мисля,че аз нещo съм калпава,защото майка ми ми казваше: Как така може другите момичета да се мият с шампоани от 3-4лв. по 1-2 макс. пъти в седмицата,а ти се миеш през 2 дни. И аз едва ли не бях изпаднала в някъв ужас,че нещо ми има ... Все още не мога да се отърва от бързото омазняване и наистина и аз не знам какво да правя! А имам и чувството,че като я мия през 2 дни и тя започна да пада повече и сега пък си мисля да нямам косопад. Знам че звучи смешно,но така съм се панирала,че вече не знам с какво да си измия косата... Ако някои все пак намери решение (или поне временно) на проблема нека да пише,моля ви!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 14th January 2008, 21:48
Аватара на secretk
secretk secretk не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: София
Мнения: 4 401
По подразбиране

моятa косa е мaзнa по принцип и шaмпоaнa, който ми помaгa е Оливa.
не знaм при всеки е различно , но нa мен ми помaгa
Отговори с цитат
  #8  
Стар 14th January 2008, 22:16
ледено_sЪrце ледено_sЪrце не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 4 366
По подразбиране

Man_7_Utd, ако не ти е проблем да експериментираш, а като виждам те чакат още доста експерименти до откриване на подходящ шампоан, защо не опиташ с шампоан за блясък или за подхранване? Аз се отказах от шампоаните за мазна коса, защото освен че не ми намаляваха омазняването, я изсушаваха цялата, с изключение на мазните корени. А така поне се радвам на жизнена и лъскава коса и да ти кажа забелязвам, че вече почти съм избягала от проблема на мазната коса.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 14th January 2008, 23:32
blanco y negro blanco y negro не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: испания
Мнения: 1 048
По подразбиране

Това си е хормонално и май няма смисъл да търсим шампуан или каквото и да е. Аз и преди си имах този проблем, но не чак толкова. Пък сега направо я мия всеки ден и това е. Имам тънък косъм и това още повече допринася.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 15th January 2008, 18:37
Аватара на sibi
sibi sibi не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 154
По подразбиране dd

Чела съм, че шампоаните за мазна коса само допринасят за проблема.
Аз послушах фризьорката си, която ме увещаваше да започна да си мия косата по-рядко (преди това я миех през ден), и сега вече разредих миенето до 4 дни, а дори и на четвъртия ден не е така омазнена, както преди това на втория. Горе-долу след месец косата наистина привиква на този нов режим и освен това сега е по-жива отпреди, въпреки че я изсветлявам.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Замазнатакоса
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:04.