IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 16th April 2007, 13:40
apostol apostol не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2005
Град: София
Мнения: 9
По подразбиране Истината за наркотиците

УЖАС !

Алкохолът е почти толкова вреден колкото и хероина, а тютюнът е дори по-опасен от канабиса, ЛСД и екстази. Това сочат резултатите от нова класификация на наркотиците, публикувана в най- авторитетното медицинско списание"Лансет".

Таблицата, изработена от британски учени, определя хероина, кокаина, приспивателните и уличния метадон като най-опасните наркотици. На пето място след тях е поставен алкохолът! Тютюнът е девети след кетамина, бензодиазепина и амфетамините. На 11-та позиция е тревата. Популярната през 60-те години дрога ЛСД е на 14 място, а екстази – на 18.

Класификацията се основава на така наречените "степени на вреда", които наркотикът нанася на този, който го употребява. Взети са под внимание и други фактори- колко вероятно е към даден наркотик да се развие зависимост и какъв ефект оказва той върху семейството и обществото.

Всяка една от трите категории е разделена на девет подкатегории със скала от 0 до 3. По тази класация хероинът получава 2,7; алкохолът малко под 2; тютюнът 1,7, а екстази 1,1.


АПОСТОЛ АПОСТОЛОВ
__________________
******************

Apostol Apostoloff

www.Otslabni.net

359 2 884 00 11
Отговори с цитат
  #2  
Стар 16th April 2007, 18:39
Аватара на Суетен
Суетен Суетен не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2006
Град: Somewhere in time
Мнения: 489
Изпратете съобщение чрез ICQ до Суетен
По подразбиране

Човек не знае какво да мисли от тези всеки ден излизащи нови изследвания за каквото и да били, дали е полезно или вредно.......
Моито мнение е че не трябва да се прекалява с нищо.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 16th April 2007, 19:23
Аватара на Beautiful_
Beautiful_ Beautiful_ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Варна, морето...в сините вълни
Мнения: 4 173
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Суетен
Човек не знае какво да мисли от тези всеки ден излизащи нови изследвания за каквото и да били, дали е полезно или вредно.......
Моито мнение е че не трябва да се прекалява с нищо.
да прав си. всекидневно измислят по нещо...и аз чух нещо много странно и неприемливо поне за мене - че връх Еверест не бил най-високия на земята защото като се погледнело от горе имало някаква дълбочина ли какво, направо без коментар а по темата аз лично мисля че твърдението че тютюнът е дори по-опасен от канабиса, ЛСД и екстази звучи изключително налудничево и малко тъпо ми се струва...
__________________
"Уважавам само тези, които ми опонират, но нямам намерение да ги търпя."
Отговори с цитат
  #4  
Стар 17th April 2007, 05:34
Аватара на Суетен
Суетен Суетен не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2006
Град: Somewhere in time
Мнения: 489
Изпратете съобщение чрез ICQ до Суетен
По подразбиране

Да за тютюна и мен ми звучи малко тъпо, а за Еверест знам че К2 е по-висок от него с 10 метра.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 17th April 2007, 09:34
Аватара на Beautiful_
Beautiful_ Beautiful_ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Варна, морето...в сините вълни
Мнения: 4 173
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Суетен
Да за тютюна и мен ми звучи малко тъпо, а за Еверест знам че К2 е по-висок от него с 10 метра.
мерси много, че ме просветли
__________________
"Уважавам само тези, които ми опонират, но нямам намерение да ги търпя."
Отговори с цитат
  #6  
Стар 17th April 2007, 09:50
Street Street не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: Стара Загора
Мнения: 1 228
По подразбиране

Но и постоянно се мислят всякакви глупости нзн вече и с каква цел... това са пълни глупости.. може цигарите да увреждат много повече дробовете ти от тревата , но пък тя ти прави мозъка на каша... имам 1 познат пуши трева всеки божи ден от около 2 години и в момента не може да познае и майка си... вършил е неща от рода на това да тръгне пеша за морето и да го намират припаднал по пътя и какво ли още не .. имам много приятели които обичат да си пийват или по-точно като пият - пият добре! Но всички са си добре, за разлика от друг познат който вземаше наркотици и се застреля с пушка в устата... така че нека продължават да си говорят глупости...
Отговори с цитат
  #7  
Стар 17th April 2007, 09:58
maariaa maariaa не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Варна
Мнения: 105
По подразбиране

Нещо не мога да се съглася тук с теб! Истината е, че цигарите са по-силен наркотик от канабиса. Говоря за цигари в пълен комплект, а не чист тютюн. А иначе това състояние на мозъка, че не познава майка си не е само от трева, а от комплексно прекаляване с такива вещества.
__________________
www.ida.bg
Отговори с цитат
  #8  
Стар 17th April 2007, 14:02
tania29 tania29 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 93
По подразбиране

Няма нищо по-опасно от това човек да се забърка с наркотиците.
__________________
КРАСОТАТА НАД ВСИЧКО!!!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 17th April 2007, 18:59
Street Street не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: Стара Загора
Мнения: 1 228
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от maariaa
А иначе това състояние на мозъка, че не познава майка си не е само от трева, а от комплексно прекаляване с такива вещества.
ами вместо 10 цигари на ден пуши 5 коза (или там каквото им викат)
защо и при цигарите го няма с комплексното прекаляване...

П.П. с други наркотични вещества не съм запознат да използва.. т.е. вече използва но преди да започне си беше на същото дередже
Отговори с цитат
  #10  
Стар 17th April 2007, 20:01
Аватара на Beautiful_
Beautiful_ Beautiful_ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Варна, морето...в сините вълни
Мнения: 4 173
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от tania29
Няма нищо по-опасно от това човек да се забърка с наркотиците.
да така е, защото хора които са се забъркали свършват в някоя комуна или 3 метра под земята, поне като пушиш цигари не изпадаш в такива състояния. заради наркотици хората крадат, убиват, дават луди пари,целия им живот се превръща в едно жалко съществуване, затворен кръг. чудят се как да се доберат до поредната доза, с цената на всичко... а цигарите поне в това отношение са безобидни. просто мисля че не е уместно да се сравнява едното с другото
__________________
"Уважавам само тези, които ми опонират, но нямам намерение да ги търпя."
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Истинатазанаркотиците
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:00.