IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #111  
Стар 26th September 2009, 18:12
frani frani не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2007
Мнения: 77
По подразбиране

здавейте и от мен..да пиша и аз най сетне в нашата малка дружинка. лили, не ми е трудна диетката,лека е за спазване и ми е удобна за пазене.майка ми също я пази с мен но при нея резултатите са мн по добри,нищо че кръшка... относно страничните ефекти- не вярвам да има такива, няма натрупване на едни и същи храни,а плодовия ден си е доста необходим,независимо дали слебеем или си поддържаме фигурата...
Отговори с цитат
  #112  
Стар 26th September 2009, 18:48
Вяра Вяра не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 53
По подразбиране

Защо е така умряла тази тема се чудя? На мен днес ми беше първия белтъчен ден и се справих добре ще ми се повече хора да пишат в темата. Някой ако може да ми даде съвет какво да ям във въглехидратния ден, тъй като и аз както някой по-горе беше писал направо психически не мога да понеса да ям тесто, спагети. кексове и т.н.
Отговори с цитат
  #113  
Стар 28th September 2009, 21:53
Аватара на bibi_82
bibi_82 bibi_82 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Варна
Мнения: 2 299
Изпратете съобщение чрез ICQ до bibi_82
По подразбиране

ами пребори се със психиката си на първо време, после прочети темата от началото и ще разбереш какво да ядеш, как и по колко и какъв е смисъла а темата е позамряла защото няма кой знае какво да се обсъжда по менютата (предполагам)за разлика от другите теми
__________________
Животът е като огледало - ако ти му се усмихнеш и той ще ти отговори със същото.
Отговори с цитат
  #114  
Стар 29th September 2009, 15:01
Вяра Вяра не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 53
По подразбиране

Чела съм темата! (3 пъти )

И аз за сега съм доволна, не че има резултати, но се чувствам много добре През бобовия ден ядох ориз и салата, а вчера (въглехидратен) спагети с доматен сос, днес съм на плодов и се чувствам много добре дано е така и довечера. Много ми хареса идеята за бърканата пица дадена някъде из темата, в петък ще си направя такава със зеленчуци, дано стане вкусна
Отговори с цитат
  #115  
Стар 29th September 2009, 17:10
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

Аз съм дюканка, но чат-пат ви чета и събирам информация. Може някой ден да реша да сменя диетата. Включвам се, за да питам нещо, което много ме обърква. Ей сега пак най-старателно четох продуктите към 4-те дни на 1-ва стр. Не схващам защо картофите са при варивата, а не при въглехидратите. То и оризът е странен там, ама хайде за него - как да е. Да го броим за вариво. При белтъчните са наредени и някои зарзавати. А и през другите дни могат да се ядат салати неограничено. Има ли някакво деление при самите зеленчуци? А най ме ошашква хлябът. И той е въглехидратен, но се дава в примерните менюта на другите дни. Който е наясно с диетата, моля нека даде малко разяснения
Отговори с цитат
  #116  
Стар 29th September 2009, 21:17
Аватара на bibi_82
bibi_82 bibi_82 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Варна
Мнения: 2 299
Изпратете съобщение чрез ICQ до bibi_82
По подразбиране

Нищо лично против теб, дундьо, но аз лично смятам че на дюкянка е доста трудно да обясниш принципа на едно разумно хранене не за друго ами просто защото след Дюкян почвате да пречупвате всичко през призмата на Дюкян...
Та на въпросите ти - не съм спец по храненето но от това което съм чела тук там ще се опитам да ти отговоря...Почвам с това, че диетата е на принципа на разделното хранене, което обаче не значи че режима ще изглежда по един и същ начин за човек имащ да сваля 20 кг и човек исмащ да сваля 5. най-малкото този който има да сваля повече със сигурност е приемал по-големи количества храна по-дълго време и намаления прием изведнъж ще му се отрази зле а не това е идеята на диетата - да идеята е да сваляш но не и да се чувстваш зле - тогава ако към порцията ориз изядеш 1 филия хляб за да си спестиш дискомфорта - яж, това не значи че ще го ядеш всеки ден (надявам се разбра какво искам да кажа с примера) На въпроса ти за въглехидартите - за мен лично има огромна разлика между самите въглехидрати - едва ли въглехидратите съдържащи се в плодовете и зеленчуците могат да се сравняват с въглехидаратите в тестото или шоколада..плодвете и зеленчуците са и винаги ще бъдат здравословна храна и никой не може да ме убеди в противното. Не сум чула и никой досега да е напълнял от салата независимо от количеството й затова не виждам проблем и салатата да се съчетава успешно със всяка друга храна(говорим за здравословна салата) .Относно кои храни са варива ще се въздържа да ти отговоря защото това лесно можеш да го разбереш с гугъл
__________________
Животът е като огледало - ако ти му се усмихнеш и той ще ти отговори със същото.
Отговори с цитат
  #117  
Стар 1st October 2009, 17:14
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

Биби, радвам се, че нямаш нищо лично против мене, защото очевидно не харесваш дюканки. Знаеш ли, не е трудно да обясниш каквото и да е на дюканките, защото Дюкан не е религия, а ние не сме фанатички. При това със сигурност и сред нас има момичета с IQ над средното, та току-виж сме те разбрали. Но май ти не си разбрала какво питам. 1-во: защо в белтъчния ден има изброени конкретни зеленчуци (домат, червено цвекло и не знам какво още) като принадлежащи към белтъците. 2-ро: Защо картофите и оризът са варива, като всъщност са въглехидратни храни.
Що се отнася до разделното хранене: бумът му беше преди поне 15 години по времето на моята презряла младост, та съм запозната твърде добре. И определено хлябът е въглехидратна храна (според разделното хранене) и можеш да го ядеш колкото искаш с ориз и картофи, защото и те са такива.
Що се отнася до варивата - с Гугъл и без Гугъл - това са бобовите: боб, грах, леща, нахут, соя (непреработена).
Отговори с цитат
  #118  
Стар 1st October 2009, 18:00
Аватара на Engel
Engel Engel не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Мнения: 2 403
По подразбиране

В оригиналното разделно хранене неможеш да смесваш храни от една и съща група както ти каза хляб и картофи.
Избираш си една храна и я смесваш с неутралните.
Отговори с цитат
  #119  
Стар 2nd October 2009, 16:27
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

Не, Енджи, бъркаш. Без да изпадам в подробности, самите теоретици на разделното хранене имат помежду си противоречия. Но основният принцип е съчетаването на групи храни. Продуктите от една група са съвместими помежду си и съвместими с неутралните. Продуктите от групите на нишестетата и белтъците са несъвместими помежду си. Плодовете не се съчетават с нищо. Това е най-общото. Пак казвам - има много детайли и противоречия. А твоето объркване идва от факта, че при нашите режими използваме едно общо понятие - въглехидратни храни. В разделното хранене се прави разлика между нишестяни храни и захари. Не може филия хляб с мармалад. Хляб с картофи може. Но, разбира се, и там препоръчват, ако искаш да пазиш режим на разделно хранене за отслабване, да сложиш акцент на белтъчните храни и да избягваш нишестени. Ако искаш да напълнееш - обратното. Разбира се повечето диетолози изобщо не признават тази теория. Както и да е - тази тема не е за разделното хранене. Ама Биби отвори дума, а ние поехме.
Отговори с цитат
  #120  
Стар 2nd October 2009, 16:48
maryS maryS не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: Пловдив
Мнения: 22
По подразбиране

здравейте,днес е вторият ми ден-бобови,засега всичко върви добре... само че утре предстои въглехидратен и нямам идея за сега с какво ще се храня-дайте идеи :) започнах диетата 64кг,надявам се поне на 5-6 кг(свалени и задържани,разбира се ) е,ще видим как ще я свършим тази :D прочетох хубави отзиви за диетата и аз съм на мнение,че не лишава организма от нищо , а и да се възползвам от намаленият си апетит-днес хапнах на закуска-две малки круши,обяд-една пълнена чушка с ориз и сега за вечеря още една по-малка,чудя се даже дали да ям,не ми се яде ... хайде засега толкова... успех и дайте ми идейки за този въглехидратен :wink:
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникдневнадиета
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:22.