IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 7th January 2011, 11:32
Аватара на LUCKY Dancing Queen
LUCKY Dancing Queen LUCKY Dancing Queen не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2010
Град: Debelec
Мнения: 2 209
По подразбиране

Ти ли ще го запълниш здравния форум? С каква компетентност? По медицина? Биология? Микробиология? Фармакология? Не е лесна комуникацията с прости хора....Трябва да им превдъвкваш сричка по сричка, да им обясняваш контекста...Изморителна работа. Някой да има идея защо въвлякох "бъбречна недостатъчност" ? Просто е като фасул..
__________________
"В средновековието храната спаси човечеството от глад. Добре известен факт"

Цимбал фон Щруделшмерцкопфен
Отговори с цитат
  #12  
Стар 7th January 2011, 12:29
Аватара на dimitriq76
dimitriq76 dimitriq76 не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 421
По подразбиране по темата

По умния винаги отстъпва не мисля ,че форума е вече толкова приятен както преди и просто няма да влизам !Нямам намерение да се занимавам с Простотии
__________________
Живота е такъв какъвто сами си го направим!
Отговори с цитат
  #13  
Стар 7th January 2011, 12:31
Аватара на Ice Cream
Ice Cream Ice Cream не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 569
По подразбиране

Глупав спор водите. Най-добре темата да бъде заключена. Съжалявам ,че я пуснах вече! Разбрах,че тук няма да получа това ,което търся ! Другата седмица ще имам преглед при нефролог,там ще получа желаното компетентно мнение. Няма и не се влияя от мненията казани до тук,тъй като те са само две и са двете крайности!
Вече съм посетила две медицински лица. Изчетох какво ли не: ->

При наличие на голямо количество левкоцити или еритроцити в урината може да се получи положителна реакция за белтък. Той произхожда не от бъбреците, а от кръвните телца. Белтъкът в тези случаи не надвишава 0,5-1 % и след цинтрофугиране на урината, реакцията за белтък става негативна.

При висока температура също може да има белтък в урината- фебрилна протеинурия. Белтъкът изчезва след нормализирането на температурата.

От бъбречните заболявания протеинурия дават най-вече нефритите и нефрозите.

Еритроцити. Ако количеството им е повишено, това означава нефрит, нефроза, възпалителни процеси в пикочните пътища, пикочокаменна болест. Назначава се допълнителен анализ на урината.

Белтък.
По-добре е да го няма.
Но той може да се появи при ситуации, свързани с нарушена пропускливост на съдовете.
При подрастващите най-често се наблюдава ортостатична протеинурия, когато поради рязка смяна на тялото (от хоризонтално във вертикално положение) белтъкът по-бързо прониква в урината. Това се смята за физиологична норма.
Тревожно е, ако е високо количествoтo на белтък - протеинурия. Причината може да е нефрит, нефроза - трябва консултация с лекар.
Белтъкът е много важен показател при бременност.
Съществува показател ОПХ -оток, протеинурия, хипертония. Това говори за нарушена функция на бъбреците, която води до оточност и е възможно повишаване на артериалното налягане.


П.С. Няма да пиша повече тук.
Отговори с цитат
  #14  
Стар 20th January 2011, 16:05
Аватара на Ice Cream
Ice Cream Ice Cream не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 569
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ice Cream
П.С. Няма да пиша повече тук.
Но ще го направя! Тъй като виждам,че темата нито е заключена,нито изтрита! А рано или късно други хора могат да се заинтересуват и да търсят нещо по гореспоменатите въпроси ,и могат да останат с много грешни впечатления. След като посетих личен лекар,гинеколог,уролог и нефролог,ще кажа какво научих и разбрах! Белтък в урината може да има всеки човек-здрав или болен-важно е неговото количество,ако е малко,няма повод за притеснение,ако е увеличено вероятно се дължи на някаква инфекция! Единични еритроцити в урината също може всеки да има дори да е напълно здрав. Единични еритроцити значи ,че урината е чиста. На мен ми отркиха белтък,откриха и еритроцити,2 седмици по-късно-няма и помен от тях склед повторни изследвания на урината и цитирам нефролога,който ми гледа бъбреците на ехограф "Това,което виждам са два чудесни бъбрека"!
П.С. Благодаря много за "съветите" и "компетентните мнения " тук,но най вече съм благодарна,че съм напълно здрава, ина дали някога пак ще търся компетентно мнение във форум.
Отговори с цитат
  #15  
Стар 21st January 2011, 09:24
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

На първо място е нормално да има белтък в урината и то в сутрешната...
Че я има - не означава, че има някакъв проблем. За това е от значение количеството белтък, а също и кръвната картина за да се правят заключения.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 21st January 2011, 09:38
Аватара на Ice Cream
Ice Cream Ice Cream не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 569
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mindbender
На първо място е нормално да има белтък в урината и то в сутрешната...
Че я има - не означава, че има някакъв проблем. За това е от значение количеството белтък, а също и кръвната картина за да се правят заключения.
Същото ми го казаха и лекарите,с които се консултирах. Най-после да прочета едно реално мнение в тази тема,защото както виждаш по-горе ми дадоха смъртна диагноза! Но благодаря на Господ,че ме е дарил с "два чудесни бъбрека" и нямам намерение да умирам в близките 60 години
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Белтъкурината
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 05:45.