IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #2481  
Стар 20th February 2011, 19:49
Аватара на Shandi
Shandi Shandi не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2010
Град: Berlin
Мнения: 238
По подразбиране

Добър вечер от мен!
Цитирай:
Първоначално написано от garga_smela
Shandi какъв е този морковен хляб?
Относно моя морковен хляб, аз го купувам от един био-магазин. Всичко се прави на място. Сега погледнах, че за този вид хляб използват пълнозърнесто пшеничено брашно, пълнозърнесто ръжено брашно, моркови, морска сол и мая.
aniK, ти какво ядеше преди житния режим точно? То май имаше специално захранване преди и след

За днес беше следното:
закуска - мюсли, накиснати във фреш от грейпфрут
обяд - леща; салата от спанак и лапад;
вечеря - гювече (всякакви зеленчуци с моцарела и яйце);
Отговори с цитат
  #2482  
Стар 20th February 2011, 21:05
Аватара на Abbi
Abbi Abbi не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 159
По подразбиране

AniK аз винаги правя режима с жито за покълване.Предната вечер го измивам много хубаво и го накисвам с гореща вода в термос.Не сменям водата.Сутринта житото е омекнало без да се е разкашкало,зърната остават цели.Ако житото е парено или грухано се разпуква и става на каша,аз не го обичам така. Водата ,в която е било накиснато я изпивам - една чаша с мед и една с сока от половин лимон.Разделям житото на две-за обяд и за вечеря и го смесвам с орехите.Сутринта закусвам с едната ябълка,втората изяждам следобед за междинно и третата вечерта към 22ч.Това е.
Нямам никаква идея дали лимеца е по-лекия вариант.Но по принцип режима се прави с жито.
Ти от миналата година имаш желание за житния режим. Хубаво е човек да разтоварва и пречиства организма си от време на време. Пожелавам ти успех И да даваш отчет как протича режима при теб и как се чувстваш !

Някой дриг ще житува ли?
__________________
Ако не знаеш къде да идеш,ела на себе си!
Отговори с цитат
  #2483  
Стар 20th February 2011, 22:20
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Shandi
aniK, ти какво ядеше преди житния режим точно? То май имаше специално захранване преди и след
Ох, не питай - до последно месо Е добре, днес само плодове, зеленчуци и малко козе сирене (БИО ). Трябват 10 дни подготовка, като от 5-тия нататък се изключват протеините, но уви... аз нали все се чудех дали да го правя
Abbi, утре ще търся жито за покълване. Лимецът е диво жито и уж е по-по-най, но хранителните му стойности са по-високи, а самото зърно - по-меко, което улеснява режимът. Аз обаче няма да попарвам житото, а ще го накисвам 36 часа по-рано в хладка вода и ще сменям водата. Вече имам накиснато за утре и за вторник - гледам си го като писано яйце - в глинено гювече на хладно Ще пия последната вода (тази, която сменям е леко червеникава). Очаквам главоболие към 3-тия ден (, а и точно тогава се пада месечното ми неразположение) и яко студ към края на режима. Поне захранването после мисля да го направя като хората, след като се изложих с подготовката.
Отговори с цитат
  #2484  
Стар 21st February 2011, 01:18
Аватара на Mama.Mia
Mama.Mia Mama.Mia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 722
По подразбиране

aniK, аз в последно време не съм много сигурна дали спазвам точно Зоната. В един момент просто много ми писна от месо и гледам да хапвам повече постно, а не както преди на всяко ядене пиле или телешко. Днес кантара показа 57.7 кг.

Ето менюто ми за събота:
З: 3 с.л. овесени трици накиснати в топла вода + сирене.
О: Купичка супа (спанак, праз лук, гъби, моркови, чесън, масло сложих най-накрая). Хапнах и около 25 грама домашно мезе от рибица + 2 филии хляб Езекиел - май много ядох.
М/у: 3 ягоди, 2 шепи сини боровинки, 1/2 ябълка.
В: 30 грама пилешки гърди на скара, голяма салата маруля, лук, репички, зехтин, балсамик + 160 мл. бира
Късна: чоплих тиквени семки.
Отговори с цитат
  #2485  
Стар 21st February 2011, 11:49
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Ето ме отново - снощи и през нощта имах температура, което не помня от кога не ми се е случвало Естествено това не може да ме откаже от житото - започнах
Abbi, ти ме мотивира много Мисля, че и по подобен начин ще разпределям храненето, но орехите отделно, са да имам постоянно какво да чопля - че се нагодя
mammaMia!, след като вече не спазваш Зоната стриктно, бих коментирала следното:
З. 1-2 страници назад коментирахме наличието на Фитинова киселина в зърнените. В триците тя е в голямо количетсво и трябва продължително киснене във вдоа. Аз си хапвах по 1 лъжичка сухи сутрин на гладно, но за няколко дни спрях, а след житния ще мисля как да ги ям След няколко поста на mindbender в миналото и доста четене, стигнах до извода (,а и не само аз), че зърнените е по-добре да се смесват с други ядки или плодове, не с млечни. Освен това имаш комбинация на растителен и животински протеин, което затруднява усвояването им.
О. ако го нямаше домашното мезе и маслото в супата, мисля, че се получава един чудесен раздЕлен обяд (за маслото не съм сигурна, но аз не бих сложила)
М/у: смесваш сладки и кисели плодове - по-добре от един вид на 1 ядене
В. За бирата нищо не казвам - аз съм И фен :P
Късна: за какво ти е, ако не си в Зоната, особено пък сладолед, тиквени семки...

Това са мои разсъждения, но аз все повече клоня към разделно хранене и опростяване на менютата.
Отговори с цитат
  #2486  
Стар 21st February 2011, 19:47
Аватара на Mama.Mia
Mama.Mia Mama.Mia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 722
По подразбиране

aniК, оценявам мнението ти и приемам критиките
Въпроси: колко по-продължително трябва да се киснат триците? От предната вечер? Същото важи ли и за овесените ядки? Повече няма да ги ям със сирене-сега слагам сушени боровинки.

Ето менюто ми за неделя:
З: 3 с.л. овесени трици накиснати в топла вода + червени сушени боровинки.
О: Порция постна манджа от тиквички, праз лук, домати консерва (за в бъдеще ще избягвам да готвя с домати), quinoa (вместо ориз) + 5 малки резена пуешко филе.
В: Салата бяло и червено зеле (със зехтин и балсамик) и купичка супа от 17 вида боб + ечемик.
Отговори с цитат
  #2487  
Стар 22nd February 2011, 00:02
Аватара на Ice Cream
Ice Cream Ice Cream не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 569
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mammaMia!
aniК, оценявам мнението ти и приемам критиките
Въпроси: колко по-продължително трябва да се киснат триците? От предната вечер? Същото важи ли и за овесените ядки? Повече няма да ги ям със сирене-сега слагам сушени боровинки.

Ето менюто ми за неделя:
З: 3 с.л. овесени трици накиснати в топла вода + червени сушени боровинки.
О: Порция постна манджа от тиквички, праз лук, домати консерва (за в бъдеще ще избягвам да готвя с домати), quinoa (вместо ориз) + 5 малки резена пуешко филе.
В: Салата бяло и червено зеле (със зехтин и балсамик) и купичка супа от 17 вида боб + ечемик.
Ако ям толкова,на ден ще свалям поне половин килограм...........
__________________
I saw you.I wanted you.I liked you.I got you.I had you.I loved you.I got bored. I left!
Отговори с цитат
  #2488  
Стар 22nd February 2011, 03:08
Аватара на Mama.Mia
Mama.Mia Mama.Mia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 722
По подразбиране

Ice Cream, малко ли мислиш, че ми е яденето? Аз не се ограничавам, когато съм гладна си хапвам. Явно не съм изпитвала глад вчера и за това не съм имала междинни. Иначе по половин кило на ден не свалям, а и не това ми е целта. По-скоро искам постепенно да достигна 55 кг, а толкова не съм била от много-много време. От юни 2010 поддържам на 57 кг с малки изключения когато наскоро качих до 59 кг.

Ето менюто ми за понеделник:
З: 4 с.л. овесени ядки накиснати в топла вода + 20 грама сушени червени боровинки.
О: Омлет от 1 яйце и белтъците на още 3 яйца (на тиган с малко масло). Салата от маруля, репички и 1/3 от дългите краставици. Много ми дойде и изядох 3/4 от всичкото това количество.
М/у: 200 грама пресни сини боровинки.
В: Салата бяло и червено зеле, купичка от бобената чорба.
Отговори с цитат
  #2489  
Стар 22nd February 2011, 10:16
Аватара на garga_smela
garga_smela garga_smela не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: May 2008
Град: варна
Мнения: 576
По подразбиране

ето ме и мен със запланувано меню за деня
закуска - 3с.л. овесени трици във вода
м/у - 1/3 помело
обяд - пиперки с яйца и извара/сирене на фурна
м/у- кашкавал
вечеря - хек на фурна и зелена салата
Отговори с цитат
  #2490  
Стар 22nd February 2011, 16:36
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

mammaMia!, защо да избягваш доматите - на мен ми звучат супер в тази манджа (, но и без тях става). Защото са плод ли?! ПО-скоро киноа+филе не се връзват в моите представи за диетично хранене. Аз домати не слагам в картофени манджи
За кисненето на зърнените пише 8-12 часа, може да се сменя водата Аз не кисна, но и не ям В Уикипедия има количествата фитинова киселина в различните зърна, в овеса е много малко.

Мен трети ден ме боли главата - започна в неделя вечерта с температурата, която имах и сега вече не мога да хвана от житеният режим ли е или някакъв вирус ме е тръшнал. Струва ми се рано да е от житото, но знам ли... Пих вода с мед, вода с лимон, чай от мента,наливам се с вода...иначе не ми е гладно, добре ми е Надявам се да ми мине главата.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникназдравословнохранещитесе
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 22:53.