IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #2521  
Стар 27th February 2011, 16:39
Аватара на Mama.Mia
Mama.Mia Mama.Mia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 722
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от aniK
... Ще кажеш на теб как ти е понесъл разтоварващия ден
aniK, много добре ми понесе разтоварващия ден - и сега на сутринта се чурствам добре и вчера през целия ден хвърчах, имах много енергия и добро настроение.
За днес планирам по-полека да го давам с храната. За закуска съм си накиснала овесени трици от предната вечер. Ще хапвам по малко плодове и зеленчуци, за вечеря може би малко риба.

Днес е Неделя Месопустна (Сиропустна или Сирна седмица -през всички дни се разрешава риба, сирене, яйца и масло - това за цялата следваща седмица и после започват постите (продължават до Великден). Аз имам намерението и нагласата да постя. Други има ли да се включат?
Отговори с цитат
  #2522  
Стар 28th February 2011, 03:18
Аватара на Mama.Mia
Mama.Mia Mama.Mia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 722
По подразбиране

Менюто ми за неделя:
8:30 - 500 мл топла вода с лимон
10:00 - 500 мл топла вода с мед
10:45 - 1/4 cup овесени трици с fresh от мандарини + мед
14:00 - 1 червен грейпфрут
15:30 - сварени: 1 картоф + 1 морков; 1 печена червена пиперка
18:30 - 100 грама сьомга на скара, 1 печена оранжева чушка, малко салата от маруля.
Отговори с цитат
  #2523  
Стар 28th February 2011, 11:53
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Някой ме спомена... Ето ме тук
Цитирай:
Първоначално написано от aniK
mindbender, Abbi - да сменям ли водата на житото докато кисне? Последната вода да я пия ли? Аз го залях с хладка вода в глинен съд, не с вряла в термос
Измиваш го 1 път, след това водата, в която се кисне може да я пиеш... Като гледам и Abbi така го е написала... Житото е доста хранително. И не е нужно да се яде много от него. Ако ти стане неприятно по време на ядене - значи спираш.

Детоксикацията... За тази цел се изисква доста време - 4-5 месеца. Подготовка, а след това и физическо, и психическо спокойствие. Няма да задълбавам много, само накрактко ще опиша аз какво съм правил, пък ако има въпроси - днес или утре ще отговоря.

Последователността на пречистването на тялото е:
- дебело черво
- тънко черво
- черен дроб и жлъчка
- бъбреци
- дихателни органи
- кръв, кръвоносни съдове и лимфи
- кожа
- стави
- съединителни тъкани

Първите 2 се правят заедно - клизми и билки (пелин). Без клизми не става. Това се прави в продължение на 7 дни. След това се пие вода с карамфил в продължение на 10 дни. Всичко това изкарва бактериите от червата и налепите. Възстановява както чревната микрофлора, така и правилната функция на червата... Има някакви рецепти пелин, карамфил и листа от орехи, които не съм пробвал. За повече инфо - търсете чичко Гугъл... Черният дроб и жлъчката се пречистват и с пелина, но след това се пие топла вода с лимон няколко пъти на ден. Възможно е вместо вода да се слага зехтин. Тези неща се правят на гладно, а преди хранене 5 минути - суп. лъжица зехтин. Някъде пише, че се прави 5 дни, аз съм го правил 7 дни. Мой съсед йогист го е правил и 2 седмици. Въпрос на избор, а и зависи как издържате на такива режими... За бъбреците има много начини. На мен любим ми е оризовата диета - тъй като с нея пречиствам едновременно и ставите и сухожилията. Доста травми съм оправил така, а и едно време националите по борба и щанги са ги правили след сериозни контузии. Започва се в периода декември до края на март. Лятно време - динени дни (3, 5, 7). Дихателните органи - житен режим, инхалации, парни бани, и разбира се дихателни упражнения. Кръв, съдове, лимфи - билки, сокове от моркови+цвекло(+зеленолист зеленчуци), дихателни упражнения, разходки в планината. За билките - майка ми ги разбира, тя си се занимава сериозно с тези неща. На ден изпивах по 2 литра чай - най-вече шипки, понякога коприва и лайка. Чаят от коприва не трябва да се прави силен! След това минах на фрешове от моркови и цвекло. Те се пият на екс! Кожа - според мен най-добре с парни бани, след това масажи с мед и зехтин. Ставите се чистят с оризовата диета, с дафинов лист (на мен този метод обаче не ми действа добре - раздразва ми стомаха). Съединителните тъкани се чистят чрез пречиствания на черния дроб. Ако има проблеми - се прави ново чистене на черния дроб с вода, лимон и зехтин... По принцип е добре ЧД да се пречиства 2 пъти годишно - пролетта и есента.

Когато започне 1 пречистване на тялото от червата - и другите органи започват да се пречистват заедно с тях. Но различните методи наблягат именно в различните органи. Освен това храненето в периода на 1 такова цялото пречистване е вегетарианско:
Не консумират месо, яйца, млечни, бяло брашно, бяла захар, сол, подсладители, консерванти, маргарин, рафинирано олио, бульони, вегета, сухи супи, пържено, готвено в микровьлнова, бял ориз, шоколад, какао, черен чай, газирано, кафе, цигари, алкохол, сокове в кутии.

Тежко или не - това е положението... Ако някой не му се струва възможно това, може да си пие сутрин на гладно фреш от моркови + нещо (цвекло, ябълки). Но това е все едно да си миеш зъбите без паста и да искаш те да са ти хубави и здрави.
Отговори с цитат
  #2524  
Стар 28th February 2011, 13:28
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Ей, mindbender, докато се появиш, ще ми свърши режима. Аз житото го кисна 24 часа във вода на стайна Т, сменям я на 8 или 12 (както се сетя) и пия последната
Хм, този твой пост ще трябва няколко пъти да го прочета и да поровя за подробности. Това за зехтин на гладно го знам Всичко останало иска осмисляне и преценка Не е за простосмъртни
mammaMia!, доста малки количетсва, но нали искаш по-лек режим, надявам се, се чувстваш добре така

Аз продължавам да зобя - ден 8-ми
Отговори с цитат
  #2525  
Стар 28th February 2011, 16:44
Аватара на garga_smela
garga_smela garga_smela не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: May 2008
Град: варна
Мнения: 576
По подразбиране

Омлет с гъби става ли? И изобщо яйцата, с какво да ги съчетавам?
Отговори с цитат
  #2526  
Стар 28th February 2011, 19:35
Аватара на Ice Cream
Ice Cream Ice Cream не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 569
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от garga_smela
Омлет с гъби става ли? И изобщо яйцата, с какво да ги съчетавам?
Нещо яйца с гъби не ми звучи добре-много белтъчини май идват,ама то зависи и от количеството де. Аз лично за себе си установих,че гъбите са трудносмилаема храна и не ми влияят добре.
Иначе сега пролетта колко е вкусно маруля с пресен лук,краставички,репички и варени яйца...ммммм...
__________________
I saw you.I wanted you.I liked you.I got you.I had you.I loved you.I got bored. I left!
Отговори с цитат
  #2527  
Стар 28th February 2011, 19:38
Аватара на Ice Cream
Ice Cream Ice Cream не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 569
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ice Cream
Цитирай:
Първоначално написано от garga_smela
Омлет с гъби става ли? И изобщо яйцата, с какво да ги съчетавам?
Нещо яйца с гъби не ми звучи добре-много белтъчини май идват,ама то зависи и от количеството де. Аз лично за себе си установих,че гъбите са трудносмилаема храна и не ми влияят добре.
Иначе сега пролетта колко е вкусно маруля с пресен лук,краставички,репички и варени яйца...ммммм...
П.С. По-добре ми звучи омлет с извара или яйца с праз лук(много е вкусно) :P
__________________
I saw you.I wanted you.I liked you.I got you.I had you.I loved you.I got bored. I left!
Отговори с цитат
  #2528  
Стар 28th February 2011, 21:25
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Яйцата със зеленчук - май с нищо друго
Отговори с цитат
  #2529  
Стар 28th February 2011, 21:48
Аватара на garga_smela
garga_smela garga_smela не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: May 2008
Град: варна
Мнения: 576
По подразбиране

Аз се чудех с какво да си направя омлета по скоро но благодаря
Отговори с цитат
  #2530  
Стар 1st March 2011, 03:31
Аватара на Mama.Mia
Mama.Mia Mama.Mia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 722
По подразбиране

Благодаря на mindbender за инфото за детокса. Ще имам доста да чета и проучвам.

Менюто ми за понеделник:
6:00 - 500 мл топла вода с лимон
7:15 - 500 мл топла вода с мед
8:15 - една филия хляб Езекиел с 50 гр кашкавал
12:00 - една ябълка
12:30 - 100 гр сьомга със салата маруля
16:30 - 2 мандарини
18:15 - белтъците от 3 яйца сварени в малко вода, салата бяло и червено зеле с малко праз лук овкусена със зехтин и ябълков оцет.

"една филия хляб Езекиел с 50 гр кашкавал"
Това май не е много добро съчетание на храните - от гледна точка на разделното хранене. С какво мога да комбинирам този хляб Езекиел? Ето какво съдържа този хляб, който се прави без брашно:
покълнали: жито, ечемик, просо, леща, soybeans, пшеница; вода, мая и сол. Ако мажа филията с гуакамоле (или намачкано авокадо), става ли?
Не че толкоз ми е зор да го ям този хляб, но е много вкусен, а и да разнообразявам закуските.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникназдравословнохранещитесе
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:57.