IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 12th February 2010, 09:16
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране Маски за лице за домашна употреба

Аз започвам да се съмнявам дълбоко, че с маските дето си ги правим вкъщи по-голяма беля си докарваме отколкото полза. Преди да забременея си правих всяка седмица в неделя следната процедура:
1) измиване с пилинг
2) самоотлепваща се маска
3) дълбокопочистваща маска
4) подхранваща маска
Неделя вечер ходех като чучело из нас- и най странното беше че редовно ми се появяваха пъпки и аз все се чудех как е възможно това. Откакто забременях спрях тези процедури и досега пъпка не ми е излизала. Аз си го обяснявам така:
Аз хубаво си отварям порите с първите две стъпки и добре ги почиствам с вторите две - Но те остват отворени известно време - толкова дълго че да се замърсят с нови бактерии и да пъпчасам. Козметичките след като почистят лицето използват един уред, който затваря порите- но аз вкъщи - не.
Вие как смятате? Има ли логика в това което си мисля или са само оправдания на една новоизлюпена майка
Отговори с цитат
  #2  
Стар 12th February 2010, 17:10
Аватара на rossi_spi
rossi_spi rossi_spi не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: Бургас
Мнения: 288
По подразбиране

Според мен, промяната в кожата ти се дължи главно на хормонални причини. След раждане обикновено хормоните се балансират, а от там и кожните проблеми. По същия начин може да се наблюдава и обратния ефект - преди да забременееш да си била с чисто лице и след раждането да се изпъпчиш, пак в резултат на нарушаване на хормоналния баланс.
Иначе има логика порите да се замърсяват ако не се затварят, но не е гаранция, че като ги минеш с д'арсонавал ще се затворят и няма да се замърсят. Д'арсонавала, доколкото знам превръща променливия ток в прав и чрез импулси убива бактериите...но докато трае процедурата, т.е. той не предпазва от последващи бактерии, нито пък затваря порите.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 12th February 2010, 17:54
Аватара на Оnly
Оnly Оnly не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: ... в бурята ...
Мнения: 964
По подразбиране

От авокадо - се направих на яко пубертетче . Само кори от краставици признавам .
__________________
Не съм това , което съм , но и другите не са това , което са .
Отговори с цитат
  #4  
Стар 14th February 2010, 22:44
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

може би наистина е в резултат на хормонални промени, но все пак предпочитам да отида един път в месеца на козметичка, и да си направя някакъв по-стабилен пилинг ( химически например) отколкото да се мъча всяка седмица вкъщи и накрая пак да ходя пъпчива.
А веярно ли е че ако минеш с лазера по пъпките, тези зараствали по-бързо? ( знам че лазера се използва и против бръчки)
Отговори с цитат
  #5  
Стар 14th February 2010, 23:46
Аватара на rossi_spi
rossi_spi rossi_spi не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: Бургас
Мнения: 288
По подразбиране

Лазерът е приложим при доста процедури. Моята козметичка ми предложи да ме мине с лазер за пъпките и каза, че той въздейства на възпаленията и така минават по-бързо Може да пробвам следващия път, 5лв на импулс ми иска. Как ви се струва? Нормална ли е цената?
Отговори с цитат
  #6  
Стар 15th February 2010, 07:59
Аватара на ARIZINA
ARIZINA ARIZINA не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Varna
Мнения: 1 002
По подразбиране

Лазера има много силно противовъзпалително действие,не само за пъпки а въобще...стави и т.н.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 15th February 2010, 08:51
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

аз нали ви бях писала в една друга тема че си купих новия лазер на РИО - този дето сканира- ще пробвам с него като ми излезе пъпка. Но първо трябва да седна да изгледам филмчето преди да работя с него.
Според мен 5лв на импулс е нахалство. На мен в софиа за 100лв (май бяха) ми направиха ръцете и подмишниците- а това са доста повече от 20 импулса. Според мен козметичката ти наглее
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Маскизалицезадомашнаупотреба
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:50.