IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 4th July 2010, 20:42
magi_bg magi_bg не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2010
Град: Русе
Мнения: 11
По подразбиране Лечебен глад

Здравейте!
Какво мислите за лечебният глад? Само на плодове и вода за един месец? Може ли да има лоши последствия? И какви са положителните ? Дайте мнения
Благодаря !
Отговори с цитат
  #2  
Стар 4th July 2010, 20:49
Аватара на mar1n3la
mar1n3la mar1n3la не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 80
По подразбиране

Аз я пазих 2 седмици.Отслабнах с около 5 кг. За активен човек не се препоръчва.Незнам с какъв акъл я пазих през семестъра ама не бих я повторила скоро.Постоянно си отпаднал и спиш минимум 10 часа и пак си отпаднал.След 1-вата седмица аз лично имах страшно главоболие и сякаш те боли мозъка...ужасно беше.После се чувстваш много лек,но цената е висока.Прави се захранване.Абе според мен е за хора със сериозни проблеми.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 5th July 2010, 09:03
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Глад? Как така глад като се ядът плодове? Както каза mar1n3la за активен човек не е подходящо. За такива режими се иска както физическо, така и психическо и интелектуално спокойствие. Това как ще реагира организма е индивидуално. Причините са както в готовността на организма за такъв режим, така и в психическото и емоционално състояние, физическите дейности, здравословното състояние като цяло и отделно на органи и системи от такива... Както може да се има и положителен ефект, така може и да има и доста кофти последствия. Ако нямаш опит с диети и гладувания - за ден, два, три, пет, седмица, десет, и то да са правени няколко пъти, и ако организма е свикнал постоянно на хранене - то такъв режим (не смятам, че е правилно да се нарича глад) е противопоказно да се прави. От значение са и изброените горе причини.

"Всеки може да гладува, но не всеки може да захранва!"
Отговори с цитат
  #4  
Стар 5th July 2010, 12:32
magi_bg magi_bg не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2010
Град: Русе
Мнения: 11
По подразбиране

Ее не съм измислила аз това, лечебен глад на Лидия Ковачева, това имам предвит. Щом според нея е глад...
Отговори с цитат
  #5  
Стар 5th July 2010, 12:50
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Щом се консумира храна, значи не е глад...
Отговори с цитат
  #6  
Стар 5th July 2010, 12:51
m_7227 m_7227 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 6
По подразбиране

Какво е глад тогава,само на вода ли? и колко време може да се издържи на този глад? Ти пробвал ли си го
Отговори с цитат
  #7  
Стар 5th July 2010, 13:13
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Глад се води или само на вода, или само на течности. Има ли някаква храна, било то и 1 стафидка - вече не е глад...

Правил съм гладувания, а не съм пробвал... Различни по брой дни, като 2 седмичен съм правил 8 пъти до момента. Колко време си зависи от човека. Някои и 1 ден не могат да издържат - или психически, или физически, или и 2-те заедно.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 6th July 2010, 16:56
Аватара на Shandi
Shandi Shandi не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2010
Град: Berlin
Мнения: 238
По подразбиране

Аз от днес реших в продължение на 5 дни да направя някакво пречистване на тялото. Смятам да я карам на вода и мед. Само не знам в каква пропорция евентуално...примерно 1 чаена лъжица мед за 1,5 л вода?
mindbender, би ли дал съвети за захранката след това..то 4 дни не са много, но да не стават фалове и да се върна плавно към разделното хранене. Мерси предварително!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 6th July 2010, 17:36
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Зависи колко вода смяташ да изпиеш Но 1 чаена лъжица мед е малко дори за 200 мл вода. Допустимото дневно количество мед е доста повече, така че за 1.5 литра можеш спокойно да сложиш 3 супени лъжици.

Това от обща гледна точка, вече не знам дали съществуват някакви определени пропорции за диети, но при това количество няма да имаш някакви проблеми.

Не е казано, че всичката вода, която пиеш, ще е с мед, нали?
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #10  
Стар 6th July 2010, 18:03
Аватара на mar1n3la
mar1n3la mar1n3la не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 80
По подразбиране

Акo искаш да се придържаш към лечебния глад:
сутрин 1 ябълка
след 2 часа чаша вода с 1 СУПЕНА лъжица мед
на обяд пак ябълка след 2 часа пак чаша с 1 СУПЕНА лъжица мед
за вечеря пак същото и през останалото време пиеш вода колкото поеме'
Колкото време го пазиш толкова време се захранваш. Има тема за гладуването и захранването.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Лечебенглад
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:51.