IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 16th August 2010, 13:24
Аватара на emiko
emiko emiko не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: София
Мнения: 2 648
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor
има хора на които можеш всяка седмица да го чистиш и пак ше се натрупва,на други две години няма да има и помен от него..
А на трети никога не им се образува
Отговори с цитат
  #12  
Стар 16th August 2010, 14:41
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

Явор, а за такива като мен, които са застрашени от парадонтоза може ли да споделиш какво друго е нужно да правя освен редовното чистене на зъбния камък? Има разни гелове и пяна за чиувствителни зъби (които се мажат веднъж в месеца) - има ли смисъл от подобна инвестиция?
Моят зъболекар ми каза, че процесът на намаляването на венците е необратим, но свекито ( която живее в Америка) каза че на някакъв неин познат там са му присадили венец? Ти чувал ли си за подобни интервенции/трансплантации или те все още са на експериментално ниво?
Отговори с цитат
  #13  
Стар 16th August 2010, 20:29
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от emiko
Цитирай:
Първоначално написано от yavor
има хора на които можеш всяка седмица да го чистиш и пак ше се натрупва,на други две години няма да има и помен от него..
А на трети никога не им се образува
Да,на дядо Ванко от мойто село няма да му се образува,щото му извадиха всички зъби
Има ли зъби,ще има и зъбен камък,дори малко да бъде,все някога се образува....
Отговори с цитат
  #14  
Стар 16th August 2010, 20:34
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Piny
Явор, а за такива като мен, които са застрашени от парадонтоза може ли да споделиш какво друго е нужно да правя освен редовното чистене на зъбния камък? Има разни гелове и пяна за чиувствителни зъби (които се мажат веднъж в месеца) - има ли смисъл от подобна инвестиция?
Моят зъболекар ми каза, че процесът на намаляването на венците е необратим, но свекито ( която живее в Америка) каза че на някакъв неин познат там са му присадили венец? Ти чувал ли си за подобни интервенции/трансплантации или те все още са на експериментално ниво?
Обясни ми застрашени от пародонтоза..?
По начало всички сме застрашени от нея и 98% от населението на света ,което е над 22 години я има.
Присадки на венец се правят много отдавна ,аз също правя такива,присажда се кост ,колаген,съединителна тъкан и какво ли още не.Борбата е неспирна Има различни видове присадки ,зависи какъв проблем трябва да се реши с това.
Отговори с цитат
  #15  
Стар 16th August 2010, 21:00
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

застрашена, защото при мен се отлага много повече зъбен камък. Имам много чувствителни венци, които често кървят (осoбенно през бременностите)
Другият вторник имам час за преглед в една клиника, която е специализирана в лечението на парадонтоза. След като написах горния пост се разрових в интернет и открих координатите им и веднага си записах час за преглед. Моят зъболекар ми каза че процесът бил необратим, а в тази клиника твърдят съвсем друго. Освен това ми казаха, че дори външно да нямам никакви симптоми ( в смисъл зъбите ми да не са видимо оголени), все пак трябва да се направи снимка за да се види точно какво е състоянието на венците ми
Но въпросът е какво мога аз да направя като превантивни мерки- по-често миене на зъби ( може ли това да навреди на емайла?) или по-специлани кремове, пасти, гелове. Освен това аз имам мост, а ми е трудно да почиствам това пространсво отдолу
Дори и в клиниката да ми направят някакво по-специално отстраняване на бактериите, все пак най-важното си остава всекидневната хигиена
Отговори с цитат
  #16  
Стар 16th August 2010, 21:46
Аватара на want
want want не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 2 032
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor
Тва е ,защото ти си го чистиш....когато аз го чистя може и да боли

Иначе това е верният отговор,има хора на които можеш всяка седмица да го чистиш и пак ше се натрупва,на други две години няма да има и помен от него..Затова се казва след преглед кога има нужда от такава манипулация
Чисти ми го зъболекар има малко ''неудобство'' и кървене но не е болка за умирачка имайки предвид че прага ми на поносимост на болка е много нисък
Отговори с цитат
  #17  
Стар 16th August 2010, 21:50
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от want

Чисти ми го зъболекар
Предполагам,бъзнах те защото пишеше "Аз си го чистя"
Абе не е най-приятното и забавно нещо на света,но пък не е и толкова кофти,дето казваш и ти
Отговори с цитат
  #18  
Стар 16th August 2010, 22:27
Аватара на want
want want не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 2 032
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor
Цитирай:
Първоначално написано от want

Чисти ми го зъболекар
Предполагам,бъзнах те защото пишеше "Аз си го чистя"
Абе не е най-приятното и забавно нещо на света,но пък не е и толкова кофти,дето казваш и ти

еее пак като не си ме подхлъзнал ама като те гледах бързо ще ме спасиш
Отговори с цитат
  #19  
Стар 17th August 2010, 07:54
Аватара на emiko
emiko emiko не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: София
Мнения: 2 648
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor
Има ли зъби,ще има и зъбен камък,дори малко да бъде,все някога се образува....
Ще чакам
Отговори с цитат
  #20  
Стар 17th August 2010, 08:25
Аватара на i_ani
i_ani i_ani не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 10 052
По подразбиране

Еми , ти си нереална :P ...Нямаш целулит , назолабиални , зъбен камък.................., а доколкото си спомням си на 42
Дай боже повече мацки на твоята възраст да могат да се похвалят с подобни "постижения"


По темата Моя го почистваха преди четири години с ултразвук и все още не се е натрупало нищо
Аз също смятам , че е индивидуално , според нуждите
__________________
Винаги има две мнения - грешното и моето
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: отстраняваненазъбенкамък
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:48.