IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 17th August 2010, 09:08
Аватара на emiko
emiko emiko не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: София
Мнения: 2 648
По подразбиране

Ани, със сигурност ще се сдобия с всяка от гореизброените екстри, но явно още не им е дошло времето Връщам комплимента, красавице



По темата, ето един съвет за Пини

Цитирай:
Целувките активизират отделянето на слюнка и изравняват киселинно-алкалния баланс (pH) в устната кухина. Те масажират венците и намаляват риска от пародонтоза.
Отговори с цитат
  #22  
Стар 17th August 2010, 09:09
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

това е приятен на начин на лечение и превенция
Отговори с цитат
  #23  
Стар 17th August 2010, 13:23
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Значи да въвеждам и целувки в листа с услугите,с оглед намаляване на % пародонтоза .....само дето услугата ше бъде индицирана основно в тесен кръг пациенти от женски пол
Отговори с цитат
  #24  
Стар 17th August 2010, 16:25
Аватара на want
want want не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 2 032
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor
Значи да въвеждам и целувки в листа с услугите,с оглед намаляване на % пародонтоза .....само дето услугата ше бъде индицирана основно в тесен кръг пациенти от женски пол
Сега всички ще хукнат да си ''лекуват'' зъбния камък при тебе
Отговори с цитат
  #25  
Стар 17th August 2010, 17:09
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

ако ти се целуват пациентки с парадонтоза ....
http://implantat-wissen.de/images/1464606_460.jpg
Отговори с цитат
  #26  
Стар 17th August 2010, 19:15
Аватара на want
want want не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 2 032
По подразбиране

Не бе Пини той ще целува профилактично против зъбен камък
Отговори с цитат
  #27  
Стар 18th August 2010, 07:00
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране Re: отстраняване на зъбен камък

Цитирай:
Първоначално написано от Piny
колко често правите тази процедура при зъболекаря си?

3,4 пъти годишно
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #28  
Стар 18th August 2010, 20:55
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

на мен ще ми правят сега изследване на слюнката. Явно това е една от причините за образуването на толкова много зъбен камък при мен. Надявам се с приема на определени лекарства да променя нещата в положителна насока
Отговори с цитат
  #29  
Стар 18th August 2010, 21:20
Аватара на calorie_mania
calorie_mania calorie_mania не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2010
Град: Кърджали
Мнения: 71
По подразбиране

Piny, както и другите казаха, при всеки е индивидуално, важно е какво ще каже твоя стоматолог след преглед и да слушаш него, не нас Аз имам парадонтоза от повече от 10 години, отказах тютюнопушенето и венците ми спряха да кървят, но от това, че не си почиствах редовно зъбния камък имам един преден зъб оголен ;( Миналия месец ми чистиха зъбния камък и зъболекарката ми препоръча да ходя на 3 месеца (заради заболяването), поне за предните зъби, а на всеки 6 месеца цялостно почистване.
Пастите за зъби са Lacalut Activ и Paradontax, ползвала съм и двете, казаха ми че втората е по-добра Вода за изплакване на уста си купувам различно, гледам да пише че е подходяща за стягане на венци, и си правя отвара за джабурене от Смрадлика и тя действа стягащо. На мен лично ми препоръчаха и да си мажа венците с нишадър на прах + вода, но много малко количество за да не се изгоря, от него щипе. и това го правя 2 пъти месечно, профилактично. Не го прави ако не ти го изпише лекаря.

Моят съвет към теб е - почиствай си зъбите по възможност след всяко хранене или поне изплакни устата си с вода за храненията през деня. Чисти си зъбите с конец. Почиствай редовно зъбен камък и се храни здравословно, като избягваш цигарите и не прекаляваш със сладко и газирани напитки. Както казват най-доброто лечение е предпазването.
Отговори с цитат
  #30  
Стар 21st August 2010, 19:22
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

купих си таблетки за оцветяване плаката. Една четвъртинка от хапченцето е достатъчна, за да се види дали зъбите са добре почистени. Доволна съм от себе си- явно съм подобрила техниката си, защото последният път, когато ме стества зъболекаря ми, нещата изглеждаха по-друг начин. Купих си и иригатор, но ми е много неприятна употребата му, затова го ползвам само веднъж на ден. А зъбните конци -при всяко миене на зъби.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: отстраняваненазъбенкамък
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 04:31.