IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 30th July 2006, 12:54
Devito Devito не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 56
По подразбиране Гастропластика

Имам проблеми със свръхтегло. Може би мястото на въпроса ми не е точно тук, но ще опитам...
Какво мислите за поставянето на Lap-band, или вертикална
гастропластика с пълно прекъсване на част от горната част на стомаха? Някой претърпял ли е такава операция и ако-да, как се чувства?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 30th July 2006, 13:49
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Не знам как си с немския,ту има едно клипче,хирургът обяснява подробно какво представлява операцията(показано е и как протича).Доколкото знам,това е един от най-надеждните методи,но лични впечатления нямам.
http://www.robotic-surgery-clinic.co...ze502x502.html
Отговори с цитат
  #3  
Стар 30th July 2006, 21:41
Devito Devito не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 56
По подразбиране

Много Ви благодаря, за отговорите
Отговори с цитат
  #4  
Стар 30th July 2006, 23:35
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

тук пише за тези операции:
http://www.medicalbg.com/zdrave/blan...d_tem=3&id=168
Дали обаче се правят вече и в БГ не знам. Четох всъщност интервю с Ефремов, закупили уж оборудване и щели да почват да правят, ама точно от кой вид не знам. Операцията ще струва 2000-3000 евро. Ако искаш питай го и кажи да знаем и ние, че ми стана интересно
Отговори с цитат
  #5  
Стар 31st July 2006, 23:34
Devito Devito не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 56
По подразбиране

Аз вече питах. В момента се правят само на едно място http://mbal.doverie.bg/details.php?dep=&id=1
Прочетох много по въпроса и в американски и в много руски сайтове, но информацията за България е много "постна". За конкретни хора-Българи с такава операция, да не говорим. Цените за такива операции са от 1600 ЛВ. до 2400 ЛВ., за здравноосигурени, като включват пълни изследвания преди операцията, самата операция, всички консумативи и 1 ден престой в клиниката. В момента се опитвам да се свържа с една моя позната - коремен хирург за "второ мнение". Като науча още, ще разказвам, ако Ви е интересно.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 1st August 2006, 08:08
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Е тя здравната каса какво общо има...може би поема част от разходите ако е наложителна такава операция ли?
А ти защо искаш да си я правиш, имаш някакво заболяване, или прищявка? А и четох, че се прави само на хора, с над 40 кг. наднормено тегло
Със сигурност ни е интересно, пиши всичко, каквото научиш И успех естествено
Отговори с цитат
  #7  
Стар 1st August 2006, 08:53
Devito Devito не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 56
По подразбиране

И аз не знам какво общо има здравната каса, но така ми казахаот клиниката. Предполагам, че изследванията се поемат от тях. А, относно нуждата от такава операция- ами просто теглото ми е голямо /ИТМ 43/, диетите не ми помагат и здравето ми се влошава постепенно. Т. Е. мога да я направя операцията, мога и да не я направя-в момента не е наложителна...още не знам...Но си мисля, че е по-добре да се направи по-рано, отколкото твърде късно.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 1st August 2006, 10:18
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Ясно. А на колко години си, ако не е тайна
Иначе ми звучи добре, и да искаш, не можеш да ядеш много, край на доживотните диети и смятане на калории
Отговори с цитат
  #9  
Стар 1st August 2006, 10:32
Devito Devito не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 56
По подразбиране

На 33 съм. То диетата пак трябва да се пази след това цял живот, но това ти спестява усещането за глад. В общи линии след операцията се поглъща около 1 супена лъжица твърда храна на 1 хранене и тя е достатъчна за около 4 часа. Иначе пак не се яде мазно и сладко. За хора с липса на всякаква воля и самодисциплина това е идеалният вариант. Смятам, че на моята възраст все още не всичко е загубено и необратимо, затова няма да се бавя много. Пък и геолозите казват, че "след 30 години всяко възвишение се превръщало в свлачище", та ако успея да постигна траен ефект с тази операция, ще помисля след това за поразкрасяване и аз...
Отговори с цитат
  #10  
Стар 1st August 2006, 10:47
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Devito
За хора с липса на всякаква воля и самодисциплина това е идеалният вариант.
много добе ми прозвуча
айде да разправяш по-натам какво става, да не изчезнеш пък ние ще ти даваме съвети за по-нататъшното разкрасяване, нямаш грижи
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Гастропластика
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:58.