IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 11th November 2008, 08:29
Аватара на rossi_spi
rossi_spi rossi_spi не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: Бургас
Мнения: 288
По подразбиране Спиране на цикъл

Здравейте! Проблемът е такъв, че за пореден път този месец нямам цикъл...вземам Ясмин и обикновено на 6 мес правя почивка, за да не се получава уж тази аномалия. НО този месец ми е 5-ти и ей го на, не идва вече месец. Естествено не вземам в момента противозачатъчни. Миналата седмица направих една серия с Оргаметрил и нищо-още го няма. Случвало ми се е около 4-5 пъти и винаги ходех на лекар и ми изписваха Оргаметрил и си действаше...а сега не ще. Лоша работа. Обикновената диагноза, която ми поставят е поттисната дейност на яйчниците вследствие на противозачатъчните. Изписвали са ми и Прогестерон на ампула за пиене + вит А.
Та...случвало ли ви се е? И какво правите в такива случаи, освен че ходите на лекар. Или какво друго стимулиращо са ви изписвали? Освен това съм от Бургас, тук няма един свестен АГ специалист - пълна боза са всичките - по 2 пъти съм ги обиколила...сега ходя при Попов от Поморие, но нямам възможност в момента да се грабна и да ида до там.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 11th November 2008, 11:13
Аватара на Inkaaa
Inkaaa Inkaaa не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: Велико Търново
Мнения: 685
По подразбиране Re: Спиране на цикъл

Цитирай:
Първоначално написано от rossi_spi
Здравейте! Проблемът е такъв, че за пореден път този месец нямам цикъл...вземам Ясмин и обикновено на 6 мес правя почивка, за да не се получава уж тази аномалия. НО този месец ми е 5-ти и ей го на, не идва вече месец. Естествено не вземам в момента противозачатъчни. Миналата седмица направих една серия с Оргаметрил и нищо-още го няма. Случвало ми се е около 4-5 пъти и винаги ходех на лекар и ми изписваха Оргаметрил и си действаше...а сега не ще. Лоша работа. Обикновената диагноза, която ми поставят е поттисната дейност на яйчниците вследствие на противозачатъчните. Изписвали са ми и Прогестерон на ампула за пиене + вит А.
Та...случвало ли ви се е? И какво правите в такива случаи, освен че ходите на лекар. Или какво друго стимулиращо са ви изписвали? Освен това съм от Бургас, тук няма един свестен АГ специалист - пълна боза са всичките - по 2 пъти съм ги обиколила...сега ходя при Попов от Поморие, но нямам възможност в момента да се грабна и да ида до там.

Направи си хорманални изследвания!Аз имам подобен проблеми и си направих ,оказа се ,че имам повишен пролактин, който подтиска функцията на яйчниците! И моят съвет е отиди при ендокринолог ,а не при гинеколог!Успех!
__________________
Никой никого не губи, защото никой никого не притежава!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 11th November 2008, 12:34
Аватара на Пипилота
Пипилота Пипилота не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 3 199
По подразбиране Re: Спиране на цикъл

Цитирай:
Първоначално написано от rossi_spi
И какво правите в такива случаи, освен че ходите на лекар.
Взимам си тест за бременност
__________________
Nobilitas obligat
По-добре всички да те мислят за глупак, отколкото да постнеш и да разсееш всякакви съмнения!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 11th November 2008, 14:44
Аватара на rossi_spi
rossi_spi rossi_spi не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: Бургас
Мнения: 288
По подразбиране

хормоналните не мога да направя без поне веднъж да ми е дошъл цикъла, защото се броят дни за изследването... тъпня! Иначе са ми назначени, но трябва да ми дойде първо.
Пипи, правих тест, не съм бременна.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 11th November 2008, 16:18
Аватара на Inkaaa
Inkaaa Inkaaa не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: Велико Търново
Мнения: 685
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от rossi_spi
хормоналните не мога да направя без поне веднъж да ми е дошъл цикъла, защото се броят дни за изследването... тъпня! Иначе са ми назначени, но трябва да ми дойде първо.
Пипи, правих тест, не съм бременна.
Броят се дните от първия ден на последния цикъл и се определя в коя фаза си не е нужно да се чака, поне при мен беше така!Едната възможност е на 5-6 ден от цикъла или на 20-21!И главно за пролактина, който подтиска овулацията ,няма значение периода от цикъла!!!!
__________________
Никой никого не губи, защото никой никого не притежава!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 11th November 2008, 19:38
Аватара на rossi_spi
rossi_spi rossi_spi не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: Бургас
Мнения: 288
По подразбиране

Благодаря ти, Инка!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 12th November 2008, 20:04
Аватара на Monique
Monique Monique не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Мнения: 1 769
Изпратете съобщение чрез ICQ до Monique Изпратете съобщение чрез MSN до Monique
По подразбиране

Аз не съм имала цикъл цели 7 месеца - заради стрес единия път,(преди 3 год.) другият път 9 месеца - заради тежка диета.(преди 7 години) Държа да отбележа че си бях в нормата на кг. - 50 кг на 167, просто бях свалила10 килограма от 60.Нищо не ми стана. Нормално е, случва се когато не се храниш достатъчно например...или си под силен стрес.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 19th December 2008, 15:29
nati83 nati83 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2008
Град: гр. Своге
Мнения: 3
По подразбиране

Здравейте,аз също имам проблем с цикъла.От април ми идва само след като пия оргаментрил,другия месец най-после ще ми направят изследвания,не съм вземала противозачатъчни от 1г и половина.Пиех Новинет преди.Освен проблемите с цикъла,започнах и кг да качвам,изнервена съм до краен предел,страшно обилно се потя,ужас Дайте някакъв съвет,хомоните на щитовидната са ми в норма.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 19th December 2008, 23:10
Аватара на DWP
DWP DWP не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2008
Град: Варна
Мнения: 5 527
По подразбиране

И с мен е така 2 месеца - изследванията ми са добри, не съм в стрес, не съм бременна, не гладувам, а де?
__________________
say she wish she could cut my dick off and take it with her
Отговори с цитат
  #10  
Стар 20th December 2008, 06:25
nati83 nati83 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2008
Град: гр. Своге
Мнения: 3
По подразбиране

DWP,какви изследвания ти направиха?
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Спираненацикъл
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 08:11.