IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 3rd October 2006, 20:27
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

Счупването е подобно на надрязването - има шанс да се получи ушна гънка с неестествен вид. В някакъв процент, естествено.
При изпиляването такъв шанс няма.
__________________
diable blond/ange blond
Отговори с цитат
  #22  
Стар 3rd October 2006, 20:59
Аватара на trini_ti
trini_ti trini_ti не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: София
Мнения: 3 162
По подразбиране

Някои може ли да обясни по-подробно какво представляват двете операции (ако не ви затруднявам, но ще се подложа под ножа а си ниамам никаква идея за какжо иде реч)
Отговори с цитат
  #23  
Стар 4th October 2006, 12:32
vessiana vessiana не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 16
По подразбиране

И в двете ли може да има неуспех като например да се върнат в старото си положение???
Отговори с цитат
  #24  
Стар 4th October 2006, 18:37
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

Операциите с изрязване, надрязване и счупване на хрущяла са много видове, ето някои от тях :
http://snimka.bg/album.php?album_id=52340&photo=2

Ето вариант с изпиляване - там, където сочи зелената стрелка, пилата преминава през отвор на хрущяла и се пили предната му повърхност :
http://snimka.bg/album.php?album_id=52340&photo=3

И при двата случая има шанс за известна загуба на ефекта. Разликата е, че при пилене ухото може да бъде наново оперирано без опасност от неестетични последствия. При рязане и чупене опасността от неестетичен резултат е по-голяма и повторната операция задълбочава този риск.
__________________
diable blond/ange blond
Отговори с цитат
  #25  
Стар 4th October 2006, 18:54
Аватара на trini_ti
trini_ti trini_ti не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: София
Мнения: 3 162
По подразбиране

От втората снимка горе долу схванах нещо но с първата за изрязване и надрязване ме вкара в шах с пешката
Отговори с цитат
  #26  
Стар 4th October 2006, 19:56
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

Гледаш ухото отзад Там са разрезите при почти всички методи.
__________________
diable blond/ange blond
Отговори с цитат
  #27  
Стар 5th October 2006, 09:09
Аватара на trini_ti
trini_ti trini_ti не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: София
Мнения: 3 162
По подразбиране

Да де това го разбрах но не схванах къде са разрезите (това кухите глави сме много зле ). Но нищо днес съм за първи път на консултация и то при Георгиев и да се надяве да ми се обясни като на бавно загряваща.
Отговори с цитат
  #28  
Стар 5th October 2006, 15:33
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

Ами при всеки вид операция на ухото се прави разрез в гънката и кожата по задната повърхност на ушната мида (на схемата - в жълто) се отлепва от хрущяла.

След това при едните методи хрущялът се реже, изрязва, надрязва и т.н. (по задната или по-рядко и по предната му повърхност). На схемата в бяло виждаш оголения хрущял, на който са направени разрези. В червено са местата на разрезите.
По другите методи той се изпилява, но това мисля че ти е ясно как става.
__________________
diable blond/ange blond
Отговори с цитат
  #29  
Стар 5th October 2006, 18:10
Аватара на trini_ti
trini_ti trini_ti не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: София
Мнения: 3 162
По подразбиране

Каза че работи с изпилване на хрощяла обясни ни и на мен и на маика ми за какво точна иде реч ама точно като на и накрая защото маика ми се изпусна за това че я плаща друг човек операцията и тои каза че тя струва 550 евро а принципно при него се води че е 400 евро но честно казано съм много довона защото дори и да е по-скъпо ако стане както трябва в един момент си струва та даже си е евтино в сравнение ако после резултата не ми хареса и почна пак да търся лекари ПП:все пак ще проверя още един/двама хирурзи и така
Отговори с цитат
  #30  
Стар 20th October 2008, 14:08
momi momi не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 5
По подразбиране

здр всичкии
и аз го имам проблема със стърчащите уши.Направо всеки път кат се погледна в огледалото и полудявам.Омръзна ми ми всяко лято по най големите жеги да съм с пусната коса само щот ме е срам да се вържа. Родителите ми са ми казали че ще направят всичко за да се отстрани тоя проблем колкото пари тря ще дадат само да взема решение че наистина искам такава операция.Е реших се самоче искам да я направя веднага след като свърша училище през лятото но четох едно мнение че не било хубаво тази операция да с прави през лятото по одачно било да е през зимата а други пък казват че това няма значение последно на кой да вярвам?
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: корекциянауши
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 04:27.