IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #211  
Стар 17th September 2009, 09:37
Аватара на Jaynee
Jaynee Jaynee не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2009
Мнения: 604
По подразбиране

Ама никой не ми обърна внимание за месото, ще ме оставите в неведение ...
Отговори с цитат
  #212  
Стар 17th September 2009, 09:45
September September не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 116
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от hatred
Относно луканката: аз май нямам право да се изказвам много-много когато става въпрос за месо, но ми се струва, че повечето луканки съдържат много мазнини. Достатъчно е човек да погледне един напречен разрез. На всичкото отгоре съм чувала, че в луканките се влага и сланина, която е боядисана във винен цвят, така че визуално да създава заблуда за чисто месо.
Моите притеснения са, че по-скоро вътре имам някакви гадости като соя, соев протеин, един куп оцветители и овкусители... Ако е само сланинката ще си я хапвам спокойно

@Monita_g Аз също си хапвам по-големи количества на едно хранене. Опитай да смениш млякото за закуска с някой протеин - по засищащо е и сигурно няма да се сетиш за втората закуска. И също повече зеленчуци - аз си правя големи салати, ако основното ми е малко като обем - те пълнят корема и се смилат по-бавно.
Отговори с цитат
  #213  
Стар 17th September 2009, 09:47
Аватара на kokodidi
kokodidi kokodidi не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 1 107
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Jaynee
Ама никой не ми обърна внимание за месото, ще ме оставите в неведение ...
аз лично не съм против свинското особенно когато е чисто - без сланинка по него
въпреки че веднъж наскоро хапнах и го написах във форума и ме убиха с камъни

хапвала съм свинско и то доста когато съм правила ВМ НВД и пак съм сваляла а проблеми с холестерола никога не съм имала /правех дори изследвания наскоро/
Отговори с цитат
  #214  
Стар 17th September 2009, 09:50
September September не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 116
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Jaynee
Добро утро

Момичета веднага ви питам каквото съм се сетила иначе ще забравя .. Свинското месо нали се води червено. Защо не се препоръчва такова месо, дори ако е сухо без мазнина?
Вероятно защото е "калорично и съдържа холестерол"...това трябва да е общото мнение.

Според мен е доста полезно и с повече хранителни стойности от пилето. Пълно е с витамини (може би само черния дроб има повече полезни неща).
Отговори с цитат
  #215  
Стар 17th September 2009, 09:53
Аватара на Jaynee
Jaynee Jaynee не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2009
Мнения: 604
По подразбиране

Значи днес да си понеса камъните, защото такова хубаво и чисто месо, направо яд ще ме хване сега да търтя до магазина за пиле ..
Мерси за отговорите
Отговори с цитат
  #216  
Стар 17th September 2009, 10:00
Аватара на Liana
Liana Liana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 621
По подразбиране

September, имаш супер меню. Относно луканката, не е най-добрият вариант, но е по-добре от другите колбаси. И освен това веднъж в седмицата по 50 гр, въобще няма да се отрази негативно. А мазнините на луканката в твоя случай са ок.
__________________
Живеем истински, когато умираме от любов!
Отговори с цитат
  #217  
Стар 17th September 2009, 11:42
alma alma не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2008
Град: Sofia
Мнения: 56
По подразбиране

Добър ден на всички

Аз вчера малко прекалих с неяденето. Но толкова много ме мързеше, че чак и да се храня. И като резултат бях на 2 ябълки, малко бисквити и 1 бира. Ужас...А и бях 1 час на танци Срам ме е от себе си направо...
Днес: освен 4км на стадиона и упражнения...

Закуска: малко гроозде и бяло фрапе
Обяд - огромна купа салата с риба тон и царевица.Рибата тон беше 1 консерва ,а и царевичка сложих - около 1/2 кутия.
За после:
Следобяд - ябълка
Вечеря - мове би пак салатка ще е ...незнам...приемам и идеи...

Аз имам проблем и с пренатоварването и мускулната маса. Просто психиката ми отказва да намали тренировките,дори и когато съм преуморена. А и съм направила доста мускули. По корема и ръцете ми харесват. Дори и на дупето е ок,но не ги харесвам на краката... Незнам дали да намаля спорта....оф...Лошото е ,яе така изразходвам отрицателната енергия в мен и определено съм много по-работоспособна и не мисля за неща и хора,които ме ядосват. Ето снощи много се ядосах и сутринта бах като парцал. Смазах се от трениране и сега съм свежа и заредене и способна да преобърна света.
Отговори с цитат
  #218  
Стар 17th September 2009, 12:14
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

Алма, пак си на път да прекалиш с неядене. Салатката за вечеря е добре, но прибави някакво месце или шунка.
Септембър, соята не е гадост, а изключително полезна храна. При това при разделното хранене я препоръчват в комбинация с месо, защото е високо протеинова. Друг е въпросът, че е много по-евтина от месото, а ти я продават на цената на месо. Всъщност проблемът е точно сланинката. Както и да я гледаш, не е полезна. Затова аз никога не купувам готова кайма, а месо по избор и ми го мелят в магазина пред мен. При луканката обаче всичко е дозирано и тя е пикантна, но не толкова вредна. Дали е от месо се разбира по благородната плесен. Ако е побелбяла - всичко е наред. Има още един тест. Режеш парченце и го гледаш веднагана силна светлина (до прозореца или под лампата). При оригиналната рецепта избиват много фини капчици вода по повърхността на отрязаното.
Гледам, ,че сте завихрили полемика за свинското. А бе махайте сланината и нищо ви няма откъм калории. Проблемът е, че свинското се смята за високо токсично за организма, а не че се дебелее от него. Диететиката не е никаква наука. Защото пък например препоръчва заешкото, а се знае, че месото може да е диетично, но в момента на смъртта на заека се натрупват много токсини от стреса в кръвта и преминават в тъканите, така че заешкото е още по-токсично. Но виждате, че и науката кара по инерция и с предубеждения.
Отговори с цитат
  #219  
Стар 17th September 2009, 12:35
Аватара на Liana
Liana Liana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 621
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от дундьо
Септембър, соята не е гадост, а изключително полезна храна.
Дали е полезна може да се спори много. Протеин е, но не е най-качественият протеинов избор, други източници имат доста по-добър аминокиселинен профил.

Относно свинското и сланината, за ВМ-НВД са идеални и се сваля супер като ги хапнеш.
Относно токсичността на заешкото, ще го оставя без коментар, кое животинче е по-стресирано при смъртта си: зайчето или свинчето........
__________________
Живеем истински, когато умираме от любов!
Отговори с цитат
  #220  
Стар 17th September 2009, 12:36
Аватара на Lilith
Lilith Lilith не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 2 870
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от alma
Лошото е ,яе така изразходвам отрицателната енергия в мен и определено съм много по-работоспособна и не мисля за неща и хора,които ме ядосват. Ето снощи много се ядосах и сутринта бах като парцал. Смазах се от трениране и сега съм свежа и заредене и способна да преобърна света.
Това все едно аз съм го писала ... когато имам проблеми, "блъскането" ме успокоява най-много Само не прекалявай, когато не си починала както трябва..
__________________
lovemaking, heartbreaking, soulshaking...
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникназдравословноотслабващите
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:17.