IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #361  
Стар 19th September 2009, 18:28
Аватара на Liana
Liana Liana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 621
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Disaster
Liana,виждам ,че си доооста запозната с НВД и си я практикувала дълго.Искам да те попитам нещо.Зеленчуците(имам впредвид:домати,айсберг,ма уля,краставици,репички,пип ер,алабаш;без грах,царавица и т.н.) броиш ли ги към общия калориен баланс.Понеже целта ми за момента е отслабване,а не задържане ,се чудех дали трябва да ги включвам към сметките или не??
Браво за детокса и свалените килограми!!
Да ти кажа честно най-добре е да не смяташ калории и въглехидрати, а окото да ти е ориентир. Или ако смяташ да е в началото- докато свикнеш, за да не се затормозяваш, а после след няколко месеца всичко ще ти е много лесно. Аз от време на време си прекарвам менютата през Fitday, когато имам застой и/или свободно време, и/или нови цели. Сега съм решила пак да ги смятам, защото внимавам след НАПОМПВАНЕТО, а пък и 4 почивни дни, в които съм в София. По принцип много хора не смятат зеленчуците, защото са си изградили навици и си поддържат килата от години и за тях не е фатално, лесно им е: 5 яйца и 2 пържоли да сметнат на ум, и +/- малко въглехидрати- все тая. Но аз лично на Fitday смятам всичко. И съм забелязала, че съм била на 20% въгл. на ден, а други хора казват, че са по на 10-15%, но не смятат зеленчуците- и като извадя зеленчуците и на мен са ми излизали техните въглехидрати.
Ако искаш смятай малко за тренинг. Иначе виждаш, че и в двата случая, според моя опит, съм в рамките на НВД.
Но ако си решила да си много стриктна 1-2 седмици, обърни особено внимание на доматите и на червените чушки- тях ги включвай задължително. Използвай хубава програма за смятане като Fitday, Calorieking, защото в много таблици са дадени стойностите на въглехидратите, а не са извадени фибрите от тях.
Ох, много се омотах с писането....... нещо като Война и мир, надявам се, че ме разбра.
__________________
Живеем истински, когато умираме от любов!
Отговори с цитат
  #362  
Стар 19th September 2009, 19:34
Аватара на Jaynee
Jaynee Jaynee не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2009
Мнения: 604
По подразбиране

Аз от цялото това четене, пак съм пропуснала нещо.

Честито, AniK и hatred !!!!!!!!
AniK, лека бременност и прекрасно бебче!
hatred, много хубав и приятен семеен живот ти пожелавам, пълен с разбирателство!

Сладурани, какви хубави новини носите!
Отговори с цитат
  #363  
Стар 19th September 2009, 20:04
Sine Qua Non Sine Qua Non не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: DreamWorld
Мнения: 910
По подразбиране

Пред мен има цял куп храна.... не, не искам да я гледам.... жалко, че повечето ми гости не са вегетарианци, иначе щях да им направя само салати за утре

Чета тук за някакъв годеж... :P честито, hatred!

Engel, идеята ми е че многократно съм обяснила, че не мога да променя в момента храненето, защото нямам апетит и докато уча-което ще е целия септември-не мога да направя нищо по въпроса. Освен да подскачам на един крак докато решавам задачи за САТ... което хич няма да се хареса на съседите Няма смисъл да си повтаряме едни и същи неща... до края на месеца ще е така, искам или не искам... аз само седя по цял ден и спя до обяд... казвала съм го милиони пъти.

блинблин, благодаря за подкрепата

Менюто за днес
закуска-две праскови
обяд-пилешка пържола на скара с два домата
вечеря-400гр-кисело мляко и един домат

облизаното пръстче от соевия сос брои ли се?
Отговори с цитат
  #364  
Стар 19th September 2009, 20:47
Аватара на swe3tynka
swe3tynka swe3tynka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 774
По подразбиране

Meрси, blinblin

hatred, пожелавам ти много,много любов, безкрайно щастие и незабравими преживявания в семейния живот!

Ето го моето днешно меню, което не е много образцово, ама.. случва се :P

Закуска: елда (2с.л.) със сиренце и малко кашкавал Light
Междинно: Верея Виталия с горски плодове и фибри (290гр) (хубава беше, ама чак пък толкова..много рядко това мляко ми се стори, направо на вода)
Обяд: омлет от 1 яйце на тефлонов тиган с извара, 2-3 листчета пуешко филе, малко пушено сирене + 2 кисели краставички и 1 доматче
Вечеря: шопска салатка

__________________
Гордей с това, което си, без значение кой се опитва да те убеди в противното!
Отговори с цитат
  #365  
Стар 19th September 2009, 20:49
Аватара на swe3tynka
swe3tynka swe3tynka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 774
По подразбиране

Ох, много съм разсеяна (пак съм влюбена затова :P ), исках да ви питам, ако сложа 2 парченца пилешко филе в марината, в която има зехтин и ги оставя да престоят в нея съответно, ако след това ги сложа в тефлоновия тиган без мазнина естествено, това равностойно ли е на пържене?
__________________
Гордей с това, което си, без значение кой се опитва да те убеди в противното!
Отговори с цитат
  #366  
Стар 19th September 2009, 21:11
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Ей, hatred, страхотна новина, мила!!!! Много щастие и дълъг семеен живот ти пожелавам!!!!! И стига си припадала де :P
Момичета, благодаря отново за поздравите!!! Надявам се скоро да мога пак да ви чета в подробности (сега избягвам всяко описание на храна)
swe3tynka, страхотен е станал пиърсинга - на твоето хубаво коремче е супер!!! Хубаво е, че си влюбена
Отговори с цитат
  #367  
Стар 19th September 2009, 21:33
Аватара на swe3tynka
swe3tynka swe3tynka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 774
По подразбиране

aniiiik
Много се радвам да те видя!! Липсваш

Цитирай:
Първоначално написано от aniK
swe3tynka, страхотен е станал пиърсинга - на твоето хубаво коремче е супер!!!
Йей :P
__________________
Гордей с това, което си, без значение кой се опитва да те убеди в противното!
Отговори с цитат
  #368  
Стар 20th September 2009, 08:53
maika maika не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 129
По подразбиране

Ани К честито за бебето. Страхотна новина, абе честно имах някакво предчувствие. Скоро може да станем колежки Не се тревожи за килограмите, наблягай на протеините и зарзавата, но си хапвай и комплексни въглехидрати. На бебето му трябват.

Хатред и ти ме разби направо. Желая ти всичко най-прекрасно в семейния живот. И стига с тези отслабвания - мъжете не обичат жени на диета. Пусни ми снимки на ЛС ...Плийс
Отговори с цитат
  #369  
Стар 20th September 2009, 10:29
Аватара на Disaster
Disaster Disaster не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Apr 2009
Мнения: 186
По подразбиране

Liana,благодаря ти за изчерпателния отговор.Мисля,че разбрах каквото ме интересуваше.
Отговори с цитат
  #370  
Стар 20th September 2009, 10:48
Аватара на swe3tynka
swe3tynka swe3tynka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 774
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от swe3tynka
Ох, много съм разсеяна (пак съм влюбена затова :P ), исках да ви питам, ако сложа 2 парченца пилешко филе в марината, в която има зехтин и ги оставя да престоят в нея съответно, ако след това ги сложа в тефлоновия тиган без мазнина естествено, това равностойно ли е на пържене?
Много е спешно :P
__________________
Гордей с това, което си, без значение кой се опитва да те убеди в противното!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникназдравословноотслабващите
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:41.