IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #161  
Стар 3rd July 2009, 18:19
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Тук вече не знам за зеления фасул Едва ли може да стане ежедневна част от менюто ви, така че не виждам пречка да го хапвате 2-3 пъти седмично.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #162  
Стар 5th July 2009, 12:23
Аватара на goldish
goldish goldish не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 726
По подразбиране

А кое се вписва по-добре в НВД зрял боб или леща?
__________________
Men are like coffee... The best ones are rich, strong and keep you up all night long!
Отговори с цитат
  #163  
Стар 5th July 2009, 14:12
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Бе зависи от цялото ви меню, какво значи кое се вписва. Попринцип бобът едва ли е основното ти хранене при НВД, но ако това е единственото ти въглехидратно ядене за деня, може и да се впише. Смятайте си въглехидратите и ще видите кое-как се вписва. Затова има таблици.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #164  
Стар 5th July 2009, 14:51
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от goldish
А кое се вписва по-добре в НВД зрял боб или леща?
Леща
Отговори с цитат
  #165  
Стар 5th July 2009, 16:45
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

Вчера един познат от bb team ми хвалеше добрия аминокиселинен профил и ниския гликемичен индекс на лещата На мен лично много ми допада комбинацията зелена салата с риба тон и леща. Лещата я варя в натурално състояние, след това евентуално добавям лук, домати, чесън, магданоз, зехтин и т.н. А някои хора я варят с брашно
Отговори с цитат
  #166  
Стар 5th July 2009, 17:21
cbi cbi не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 12
По подразбиране

Аз май малко се разминавам с НВД. Допускам едни грешки, макар че засега вървя добре със изчистването на мазнините. Ядох боб само веднъж, но тази сутрин например си позволих пъпеш, по едно време изядох няколко кайсийки, вчера ядох едни сливи за закуска... Проблема е, че си падам по плодовете. Виж, сладкото мога да оставя, когато съм на диета, но не мога да откажа някой сочен плод. Все пак е лято и все някой разнася всякакви видове плодове около мен.
Другото което е, че го карам предимно на салати със сирене и кисело мляко. не съм яла нито пиле, нито риба откакто започнах. Не ми се яде просто.
Сигурна съм, че от плодове и зеленчуци се отслабва, но дали изгарям повече мазнини, когато не консумирам достатъчно протеини? Всеки ден плувам и спортувам без изключение. Ако правя примерно почивка от фитнеса, никога не изпускам плуването и упражненията във вода.
Иначе съм се лишила от всички пакетирани стоки, всякакви сокове, газирани, алкохол, сладко и хляб.
Не знам какво ще излезе накрая. Дали ще постигна желания резултат?
Отговори с цитат
  #167  
Стар 5th July 2009, 17:58
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от cbi
Аз май малко се разминавам с НВД. Допускам едни грешки, макар че засега вървя добре със изчистването на мазнините. Ядох боб само веднъж, но тази сутрин например си позволих пъпеш, по едно време изядох няколко кайсийки, вчера ядох едни сливи за закуска... Проблема е, че си падам по плодовете. Виж, сладкото мога да оставя, когато съм на диета, но не мога да откажа някой сочен плод. Все пак е лято и все някой разнася всякакви видове плодове около мен.
Другото което е, че го карам предимно на салати със сирене и кисело мляко. не съм яла нито пиле, нито риба откакто започнах. Не ми се яде просто.
Сигурна съм, че от плодове и зеленчуци се отслабва, но дали изгарям повече мазнини, когато не консумирам достатъчно протеини? Всеки ден плувам и спортувам без изключение. Ако правя примерно почивка от фитнеса, никога не изпускам плуването и упражненията във вода.
Иначе съм се лишила от всички пакетирани стоки, всякакви сокове, газирани, алкохол, сладко и хляб.
Не знам какво ще излезе накрая. Дали ще постигна желания резултат?
При всички случаи трябва покрай плодовете и зеленчуците да поемаш достатъчно протеин, за да не губиш мускули. Що се отнася до плодовете сутрин и в умерени количества, не са болка за умиране. Може би излизаш от рамките на НВД, но какво от това
Отговори с цитат
  #168  
Стар 19th September 2009, 23:10
Аватара на Tally
Tally Tally не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2009
Мнения: 152
По подразбиране

Аз имам няколко въпросчета за НВД-то, защото съвсем отскоро се запознах с този режим и някои неща не ми станаха ясни:
1. Знам, че НВД изключва меда, но аз си ям прословутата комбинация кисело мляко с мед и пектин и предполагам, че една лъжица не е чак толкова фатална. Исках да попитам, кога според вас е най-добре да се вмъкне това ядене в режима? В смисъл през деня между храненията или преди лягане?
2. Приемът на рибено масло задължителен ли е при НВД?
3. Като си пресметна въглехидратите за деня, излиза, че заради въглехидратите в салатите и другите принципно позволени от НВД храни, не мога да си позволя даже една филийка пълнозърнест хляб или овесени ядки за закуска. Трбва ли наистина да забравя за този тип закуски, с които съм свикнала?
4. Аз смятам по формулата 15 % въглехидрат, 25% протеин, 60% мазнина. Правилна ли е тази формула? Като финал искам да спомена, че аз съм момиче, на 22 години, 52кг, 168см. От няколко месеца спрях тренировките, скоро пак ще почвам, но засега не тренирам.

Предварително се извинявам ако накой въпрос звучи безумно и не на място, но съм съвсем боса по темата .
Отговори с цитат
  #169  
Стар 20th September 2009, 05:48
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Tally
Аз имам няколко въпросчета за НВД-то, защото съвсем отскоро се запознах с този режим и някои неща не ми станаха ясни:
1. Знам, че НВД изключва меда, но аз си ям прословутата комбинация кисело мляко с мед и пектин и предполагам, че една лъжица не е чак толкова фатална. Исках да попитам, кога според вас е най-добре да се вмъкне това ядене в режима? В смисъл през деня между храненията или преди лягане?
2. Приемът на рибено масло задължителен ли е при НВД?
3. Като си пресметна въглехидратите за деня, излиза, че заради въглехидратите в салатите и другите принципно позволени от НВД храни, не мога да си позволя даже една филийка пълнозърнест хляб или овесени ядки за закуска. Трбва ли наистина да забравя за този тип закуски, с които съм свикнала?
4. Аз смятам по формулата 15 % въглехидрат, 25% протеин, 60% мазнина. Правилна ли е тази формула? Като финал искам да спомена, че аз съм момиче, на 22 години, 52кг, 168см. От няколко месеца спрях тренировките, скоро пак ще почвам, но засега не тренирам.

Предварително се извинявам ако накой въпрос звучи безумно и не на място, но съм съвсем боса по темата .
1. Ако си позволяваш лъжичка мед, задължително трябва да е за закуска.
2. Не.
3. От зеленчуците смятай само въглехидратите от картофи, моркови, грах, цвекло, царевица, а ако си много прецизна и от домати и червени чушки.Останалите зеленчуци почти не съдържат усвоим въглехидрат. При класическа НВД пълнозърнестият хляб и овесени ядки са допустими храни, но при ВМ-НВД на практика се изключват. При ВМ-НВД мазнините са единственият енергиен източник.
4. Това е формула за ВМ-НВД, струва ми се.

Нека някой ме поправи, ако съм сгрешила.
Отговори с цитат
  #170  
Стар 20th September 2009, 08:18
Аватара на Liana
Liana Liana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 621
По подразбиране

Чак сега видях, че се е дискутирало за зеления фасул- не трябва да се притеснявате от него, има малко повече въглехидрати от червените чушки- води се средновъглехидратен. Който иска да се ориентира: 7.1 гр. въгл. на 100 гр суров продукт.
__________________
Живеем истински, когато умираме от любов!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: НискоВъглехидратнаДиета
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 08:30.