IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 21st January 2010, 10:15
Narcis Narcis не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 10
По подразбиране Каква е правилната-здравословна Закуска?

Здравейте,
от всички теми и форуми има нещо , което ми липсва като информация.
Знаем че закуската е много ВАЖНА ...Но кое точно е подходящо за закуска? Какво хапвате Вие сутрин ?

:girl_sigh:
Отговори с цитат
  #2  
Стар 21st January 2010, 10:46
Аватара на allie
allie allie не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2009
Град: София
Мнения: 109
По подразбиране

Темата за закуската е спорна. Рано сутрин пич капучино с парче натурален шоколад, а по-късно (към 10) хапвам кисело мляко и ябълка (едно след друго с пауза) или прясно мляко с корнфлейкс и стафиди + какао за вкус. Понякога варен геврек или малък сандвич. Днес още не съм закъсвала, защото имам много работа и издивявам (но явно ми остава време да ровичкам форума )
Отговори с цитат
  #3  
Стар 21st January 2010, 11:07
FedEx FedEx не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2009
Град: Сливен
Мнения: 35
По подразбиране

В оптималната закуска трябва да има белтъчини и източник на енергия.Аз лично сутрин си хапвам около 30-40 грама масло,4 яйца,около 100 грама сирене или кашкавал,понякога месо и някой друг банана.

Голямо ядене пада.
__________________
Starting Strenght !
Отговори с цитат
  #4  
Стар 21st January 2010, 11:15
HealthStore HealthStore не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 95
По подразбиране

Здравей,

по-принцип закуската е най-важното ядене за деня и като такова, трябва да е и най-обилно.Сутрин, задължително белтъчини, яйцата са най-добрия вариант тъй като са по-бързоусвояеми от другите източници.Не е проблем да включиш и храна богата на мазнини, а в какво количество зависи от диетата.Ако си на умереновъглехидратна или ниско вългехидратна диета, може да е в по-големи количества, ако си на високовъглехидратна диета, в по-малки.И разбира се не на последно място са и въглехидратите.Специално сутринта може да си позволиш и бързи или прости въглехидрати, плодове, мед, натурален шоколад, но задължително ги комбинирай с въглехидрати с нисък гликемичен индекс, тоест по-бавно усвояеми.Такива са всякакви пълнозърнести продукти и овесените ядки.

Вече на какви храни ще се спреш е личен избор.На мен една от любимите ми закуски беше кофичка пълномаслено кисело мляко с 100 грама овесени ядки, 1 сл мед и 3 яйца.За мъж това е добре, за жена количествата трябва да са мааалко по-малки :P
__________________
Syntrax, Harbinger, Mueller
Отговори с цитат
  #5  
Стар 21st January 2010, 11:30
Аватара на cruize
cruize cruize не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 181
По подразбиране

Здравейте, доста се позапалих по здравословното хранене.
Може ли някой да даде примерни менюта за закуска(ако може с подробности)?
И другото което много ме интересува, какви марки продукти купувате (кои са най-качествените богати на белтъци храни)?
Отговори с цитат
  #6  
Стар 21st January 2010, 14:34
Аватара на allie
allie allie не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2009
Град: София
Мнения: 109
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от FedEx
В оптималната закуска трябва да има белтъчини и източник на енергия.Аз лично сутрин си хапвам около 30-40 грама масло,4 яйца,около 100 грама сирене или кашкавал,понякога месо и някой друг банана.

Голямо ядене пада.
Супер звучи, но аз ако изям толкова папане, нямам шанс да огладнея до 12-12.30 (обедната почивка), а за мен обядът е най-важен и стабилен.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 21st January 2010, 17:12
FedEx FedEx не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2009
Град: Сливен
Мнения: 35
По подразбиране

Eми аз съм на високомазнинна диета, и това ме държи сит поне 4-5 часа.То в маслото,яйцата и сиренето за едно ядене има над 60 грама мазнини , това са 540 калории, без да броим въглехидратите и протеина.Общо взето при мазнинното хранене, се чувствам по-сит.
__________________
Starting Strenght !
Отговори с цитат
  #8  
Стар 22nd January 2010, 09:51
Narcis Narcis не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 10
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от HealthStore
Здравей,

по-принцип закуската е най-важното ядене за деня и като такова, трябва да е и най-обилно.Сутрин, задължително белтъчини, яйцата са най-добрия вариант тъй като са по-бързоусвояеми от другите източници.Не е проблем да включиш и храна богата на мазнини, а в какво количество зависи от диетата.Ако си на умереновъглехидратна или ниско вългехидратна диета, може да е в по-големи количества, ако си на високовъглехидратна диета, в по-малки.И разбира се не на последно място са и въглехидратите.Специално сутринта може да си позволиш и бързи или прости въглехидрати, плодове, мед, натурален шоколад, но задължително ги комбинирай с въглехидрати с нисък гликемичен индекс, тоест по-бавно усвояеми.Такива са всякакви пълнозърнести продукти и овесените ядки.


Вече на какви храни ще се спреш е личен избор.На мен една от любимите ми закуски беше кофичка пълномаслено кисело мляко с 100 грама овесени ядки, 1 сл мед и 3 яйца.За мъж това е добре, за жена количествата трябва да са мааалко по-малки :P

Здравей, не съм на Диета ! Това са си глупости всички диети
Ти как би съчетал простите въглехидрати - плодове, мед, шоколад с пълнозърнестите продукти ? Не звучи вкусно , май
Отговори с цитат
  #9  
Стар 22nd January 2010, 10:02
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Защо да са глупост??? Я да видим човек, които не знае какво да яде на закуска как разсъждава...

Общо взето нито 1 от горните мнение не го одобрявам.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 22nd January 2010, 11:44
Narcis Narcis не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 10
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mindbender
Защо да са глупост??? Я да видим човек, които не знае какво да яде на закуска как разсъждава...

Общо взето нито 1 от горните мнение не го одобрявам.
А какво е твоето мнение ? И коя диета според теб е полезна за здравето ?
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: КакваправилнатаздравословнаЗакуска
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 18:28.