IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 23rd October 2006, 10:47
Аватара на грамофон
грамофон грамофон не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 399
По подразбиране

"Xenical действа в стомаха и тънките черва, като блокира действието на ензима липаза, който разгражда мазнините от храната и така намалява с около 30% всмукването им. Неблагоприятният му ефект е, че наред с мазнините може да намали и всмукването на мастно разтворимите витамини (А, Е, Д, К и каротините), съдържащи се в храната. Затова при дълготрайна употреба на Xenical е нужно да се вземат между храненията допълнително поне витамин А и Е, най-добре в специални водноразтворими форми.
Ако паралелно с взимането на медикамента съдържанието на мазнините в храната не се намали, в резултат на голямото им неусвоено количество може да настъпи образуване на газове, разстройство, мазни и зацапващи изпражнения. Xenical се препоръчва при хора със затлъстяване - с индекс на телесна маса (телесно тегло в кг/ръста в см2) над 30 или със свръхтегло с индекс на телесна маса 27-30, но с наличие на един или повече сърдечно-съдови рискови фактора – високо кръвно налягане, висок холестерол или диабет.
Reductil е медикамент, който въздейства върху централната нервна система (мозъка) и то по два начина - увеличава чувството на ситост и повишава обмяната на веществата. Reductil има ефект, но той може да увеличи кръвното налягане, да влоши съществуващи сърдечно-съдови заболявания като исхемична болест на сърцето, застойна сърдечна недостатъчност, аритмия или мозъчно заболяване; също така бъбречна или чернодробна недостатъчност, хипертиреоидизъм и затова има редица противопоказания за приложението му. Възможна е появата на сухота в устата, безсъние, запек. Reductil трябва да се прилага под лекарски контрол и се препоръчва при сериозно затлъстяване или свръхтегло, придружавано от диабет или висок холестерол"
Отговори с цитат
  #12  
Стар 4th December 2006, 13:31
olga olga не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2006
Град: софия
Мнения: 1
Изпратете съобщение чрез ICQ до olga
По подразбиране

Пих 3 месеца редуктил - свалих 10кг, при все това, че имам хормонални женски проблеми е добре. С кръвното и сърце нямах проблеми, защото по принцип кръвното ми е низко, а сърцебиене имам го от друго и така. Действително влияе на апетит и не ядох като заклана вечерта. Страничното при мен беше безсъница, лека депресия и някакви кожни екземи - мисля че трябваше да пия витамини и минерали, за това. Сега успешно бавно ги качвам пак .
Не се навих на ксеникал защото излиза 2 пъти по скъпо и от опита на сестра ми знам, че първо не се усвояват мастноразтворими витамини, а значи пак ще има проблеми с кожа (вит.А) и има опасност от неусвояване на калций-остеопороза (вит.Д). Освен това каза, че винаги трябва да имаш наблизо туалетна и бельото отива на кино, защото не се изпира, а и получаваш страшна слабост със студен пот от това че почти не излизаш от туалетна и можеш да придобиеш и хемороиди.
значи цената на ксеникала около 46 лева за една седмица, а на редуктил 116 лева за 4седмици.
Това е. Надявам се че бях полезна.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 30th January 2007, 09:31
Tatiana Tatiana не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 5
По подразбиране аз пробвах

преди години имах проблем с теглото и пих ксеникал,но го използвах предимно като помощно средство и съм много доволна не вазтанових килограмите си и не усетих странични ефекти не го пих дълго време сутрин не закусвах,обядвах нещо леко и тогава пиех ксеникала следобяд кофичка кисело мляко и понеже обичам сладичко с малко мед и овесени ядки но щом стане 18ч никакъв прием на храна т.е. само по едно на ден.сега смятам отново да го пробвам
Отговори с цитат
  #14  
Стар 6th March 2007, 15:38
kaija kaija не е на линия
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 360
По подразбиране

значи е желателно да минете на диетолог преди употребата на редуктил???
Отговори с цитат
  #15  
Стар 6th March 2007, 19:10
Devil_wears_Prada Devil_wears_Prada не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 3 736
По подразбиране

задължително!
Отговори с цитат
  #16  
Стар 14th March 2007, 15:09
BVLGARI BVLGARI не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: Бургас
Мнения: 7
По подразбиране

Добре де, аз съм 172см. тежа 66кг, искам да сваля 8-9кг., дали ще мога за месец да се справя с този КСЕНИКАЛ? Чак толкова ли е силен? Аз и без друго си ям само месо и мляко, не обичам сладко и хляб, значи ще ми се отрази добре?
Отговори с цитат
  #17  
Стар 14th March 2007, 17:15
BVLGARI BVLGARI не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: Бургас
Мнения: 7
По подразбиране

Хора, вече ме обръснаха 84лв. за две опаковки КСЕНИКАЛ
Сега вече каквото и да ми кажете ще ги пия, няма на къде
Отговори с цитат
  #18  
Стар 14th March 2007, 17:31
Аватара на neli4ka
neli4ka neli4ka не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2005
Град: Belgium Brussels
Мнения: 3 567
По подразбиране

Вече съм писала поне 100 пъти,че свалих 8-9 кг.с Ксеникала и след,като го спрях качих 19кг.И с извинения за израза,но с Ксеникала ще те е страх да пръднеш,че да не се надрискаш. Плюс това причинява рак на дебелото черво.
__________________
http://www.help-eli.org/
Отговори с цитат
  #19  
Стар 14th March 2007, 17:35
BVLGARI BVLGARI не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: Бургас
Мнения: 7
По подразбиране

Аз мисля, да си взема АМИКО след като го спра или ябълков оцет, за да не кача пак
Трябва да ги задържа, по принцип успявам
Отговори с цитат
  #20  
Стар 14th March 2007, 17:36
Аватара на neli4ka
neli4ka neli4ka не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2005
Град: Belgium Brussels
Мнения: 3 567
По подразбиране

Ето статията

Лек за отслабване причинявал тумори
12.04.2006, Стандарт

Лекарството за отслабване "Ксеникал" на "Рош холдинг", продавано срещу рецепта, би трябвало незабавно да се изтегли от пазара в САЩ, защото неотдавнашни изследвания върху плъхове показват, че то причинява предракови тумори на дебелото черво, предаде Ройтерс, като цитира потребителската група "Пъблик ситизън".
В специална петиция групата настоява американското Управление за контрол на храните и лекарствата да забрани производството на хапчето за отслабване, което на много места се купува и без рецепта. Лекарството се продава и се рекламира в България.
__________________
http://www.help-eli.org/
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: КаквомислитезаКсеникал
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:53.