IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #61  
Стар 8th April 2008, 11:16
Марулка Марулка не е на линия
Banned
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 6 970
По подразбиране

Може ли да ви попитам(понеже след 2 дни ми предстои пластична операция) дали знаете може ли да има някъкви проблеми като имам един зъб които е отворен но не зная дали има инфекция.Направих си кръвните изследвания и са добри дали ако имаше някъкъв проблем щеше да се отрази на тях.Нямам време да го оправя а не знаех че и това може да е проблем.
Отговори с цитат
  #62  
Стар 8th April 2008, 11:23
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Може да е проблем,ако зъбът е с отворен канал/и.Тогава ви съветвам най-скоро да му обърнете внимание.
Инфекцията ,която се развива в този случай е хронична.Ако обаче последва обостряне, освен че не е приятно,се налага и по-продължително лечение.
Ако е просто кариес,пак посетете зъболекаря ,преди да е станало късно
Отговори с цитат
  #63  
Стар 8th April 2008, 11:56
Марулка Марулка не е на линия
Banned
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 6 970
По подразбиране

Благодаря Ви.Да разбира се че ще се посъветвам със зъболекарят, но никои няма да го поправи за 1 ден а аз имам толкова ,но въпросът ми беше след като изследванията са добри.....ако имаше инфенция тя нямаше ли да се отрази.
Отговори с цитат
  #64  
Стар 8th April 2008, 14:11
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Ако има остра инфекция ,това е относително противопоказание за хирургична манипулация.Зависи каква е тя и зависи каква е инфекцията
В случая не вярвам да има отражение,но трябва да поговорите с пластичния хирург,дали той няма препоръки.Но в крайна сметка не разбрах какво имате предвид под "отворен" зъб,защото на зъболекарски език това означава ,че каналите му са отворени,т.е. има контакт с външната среда.

Да,за един ден най-много по-зле да стане,отколкото да се излекува
Отговори с цитат
  #65  
Стар 29th April 2008, 17:05
stia21 stia21 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 37
По подразбиране

Здравейте.Имам един умъртвен преди години зъб с гранолом/долу,десен 6-ти.Бих искала да задам някои въпроси на зъболекарите във форума,защото се съмнявам в кадърността на зъболекарката си.
По принцип имам добри и здрави зъби,3 работени малки кариесчета и 2 умъртвени зъба от обикновени пулпити/в тийнейджърството/ Дори по време и след бременността ми не съм имала никакви проблеми със зъбите.Пропуснах- на 32 год съм.

Преди около 1 мес. ми се отчупи парченце от пломбата на описания по-горе зъб..,която беше слагана преди 10 год,при умъртвяването на зъба от старата ми зъболекарка.Отидох при настоящата ми зъболекарка,за да смени пломбата.Казах и,че зъба е мъртъв от години,но тя каза,че имал хубав цвят и се съмнявала.Въпреки,че я уверих,ми каза,че за всеки случай ще пипа внимателно.Рентгенова снимка не направи!!!ОК-отвори зъба ,видя,че е мъртъв и се зае ...Както и да е, затвори го на следващото посещение и така...

След 1 седмица въпросния зъб започна ужасно да ме боли...след 3 дни /заради уикенда/ отидох при зъболекарката ,вече със снимка,която ми поиска и се видя,че имам 2 доста големички гранулома на 2-та корена.... Отвори ми зъба и каналите,през собствената си прясна пломба и перфорира единия...другия не можела заради кривите ми канали..Каза ми да пия 5 дни Доксициклин...и така през два-три дни на промивки и обработване на каналите -1 мес.почти.Зъба ми се оправи и при първите сухи дренчета,тя напълни каналите и ми сложи временна пломба.

До тук-добре,обаче....започна да ме боли съседния зъб/7-ми/ при дъвчене и почукване ,поносимо. Реших,че може да е някаква реакция и изчаках до записания час/след 5 дни/.7-ия зъб ми е абсолютно здрав,без пломба и кариес/мъдрецът зад него няма зародиш/ и е последен.Здрав зъб,а боли....
Отивам в записания час,болката се усилваше и бързам да вляза и да и кажа...,но на вратата бележка-в отпуск сме/15 дни по Великден/Обаждам и се и и обяснявам,че ме боли съседния,няма нищо казва,нормално е да има реакция,ако има нещо....след отпуска ...,Че повече от т'ва-к'во да има...?!Тръгнах си,но на своя глава отидох и направих снимка,защото беше последния работен ден преди празниците...Показвам на един познат зъботехник,казва че на 7-ми абсолютно нищо му няма...Видя и грануломите на 6-ти и пълнежа на каналите и каза,че кривите не са напълнени докрай,а правия е така натъпкан,че имам излято извън върха на канала и може това да е проблема или пък гранулома отново работи....

Едни празници изкарах....и с дете на 11мес... Боли....Нурофени...почнах и да се понадувам пак,напипвам твърд оток между бузата и венеца
Е,отворихме го пак-,потвърди,че 7-ми е здрав и болката просто се разпространява...За ненапълнените канали,каза,че неможел инструмента по-дълбоко от средата да иде,защото са криви....сложи пак памуците,пак ми каза да пия Доксициклин 5 дена,..и пак ела .
След 4-ия ден от анибиотика,т.ест днес...отока е тук,болката е лееееко намаляла/може би заради Нурофена / и незнам вече.....Знам,че такива зъби са кандидати за вадене,но....аз не искам да го вадя..изглежда много добре,а и съм с прекрасен зъбен статус.Съжалявам,че нямам снимки,тя ми ги взе...

Моля и двамата зъболекари за коментар и мнение.Тя ли ми отвори всъщност проблема?Правилна ли е последователността и работата и?Доксициклин втори път ...? Има ли шанс да си запазя зъба и мога ли по средата на работата по него да се обърна към друг зъболекар?Какво ще ме посъветвате?

Извинявам се за дългия пост и благодаря предварително.
Отговори с цитат
  #66  
Стар 29th April 2008, 17:39
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Здравей,stia21!
Проблемът ти е решим и въпрос на старание и търпение е да се стигне до края на корените(каналите) ,които са непроходими.За снимките не бери грижа,ще направиш други,лъчевото натоварване е нищожно и не би попречило на здравето ти,дозата за такива снимки е 1/200 от снимка на бял дроб например.
Не трябва да се мисли за вадене на зъба още от сега.Трябва да няма друга възможност за него,т.е. да са се изчерпали възможностите за консервативно лечение(на каналите) за да се стигне до вадене...при това на 32,при това 6ти зъб
Просто въпросните грануломи трябва да се излекуват,да се прецени каква може да е прогнозата на такъв зъб,да се възстанови с каквото е най-добре и това е.
Доксициклинът не би помогнал толкова в подобни случаи.Разчита се на промивките на каналите по време на обработването им и стерилната работа.Няма страшно дори ако е "препълнен" канал...по-добре така,отколкото да не е дозапълнен,от незапълнените идват проблемите
Отговори с цитат
  #67  
Стар 29th April 2008, 19:49
stia21 stia21 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 37
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor
Здравей,stia21!
Проблемът ти е решим и въпрос на старание и търпение е да се стигне до края на корените(каналите) ,които са непроходими.За снимките не бери грижа,ще направиш други,лъчевото натоварване е нищожно и не би попречило на здравето ти,дозата за такива снимки е 1/200 от снимка на бял дроб например.
Не трябва да се мисли за вадене на зъба още от сега.Трябва да няма друга възможност за него,т.е. да са се изчерпали възможностите за консервативно лечение(на каналите) за да се стигне до вадене...при това на 32,при това 6ти зъб
Просто въпросните грануломи трябва да се излекуват,да се прецени каква може да е прогнозата на такъв зъб,да се възстанови с каквото е най-добре и това е.
Доксициклинът не би помогнал толкова в подобни случаи.Разчита се на промивките на каналите по време на обработването им и стерилната работа.Няма страшно дори ако е "препълнен" канал...по-добре така,отколкото да не е дозапълнен,от незапълнените идват проблемите
Благодаря ти за бързия отговор.Поуспокои ме Силно се надявам и моята зъболекарка да мисли,като теб че нямам излишни зъби ...ДАНО ИЗВАДЯ КЪСМЕТА ДА СЕ ОПРАВИ
Отговори с цитат
  #68  
Стар 30th April 2008, 15:01
stia21 stia21 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 37
По подразбиране

Днес съм по-добре с болката,отока също спада бавно....
Искам да попитам......,ако ми напълни корените с Гутаперча и ако пак ме заболи зъбчето,как се вади тя от там?
Чух,че не можело да се изчистят каналите от нея...,операции или зъба се вади -така ли е ?Обяснете по-подробно.

Предлага ми да ми го напълни с някакъв френски пълнеж/пълнеж и лекарство в едно/,който оставал същия и след 20 год

Какво да предпочета,посъветвайте ме?!
Отговори с цитат
  #69  
Стар 30th April 2008, 19:19
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Гутаперчата се премахва по-трудно от каналите ,в сравнение с каналопълнежните пасти,но когато се запълват каналите не се предвижда да се разпълват след това и не би трябвало да се прибързва с това.За целта трябва да няма болки от въпросния зъб и каналът/ите му да са сухи,т.е. да не гноят или отделят секрет.
Има много спорове за това с което да се пълнят каналите,дали с гутаперча или с гутаперкови щифтове и паста,въпрос на избор на всеки зъболекар е това,като единствената цел е по-добрия резултат за пациента Сега трябва да разберем каква е тая френска паста,защото може да се окаже не толкова хубава като други френски неща....сирена,шампанско например??
Отговори с цитат
  #70  
Стар 30th April 2008, 19:31
stia21 stia21 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 37
По подразбиране

yavor,благодаря ти отново.Непременно ще попитам за името на пастата,но това ще стане,като отида на 7-ми май,след отпуската и.Доколкото разбрах,ползвала и такава марка арсен. Ще пиша пак,като науча името...Вече почти не ме боли,спрях с Нурофена.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Проблемсъсзъбите
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:41.