IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #31  
Стар 16th January 2011, 21:10
zarinka zarinka не е на линия
Junior Member
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2011
Мнения: 10
По подразбиране

да ти е 4естито и да е живо и здраво.а за моето положение дано да е временно защото е ужас и запо4ва да не ми се излиза никъде за да не ми стане зле,гледам само да седя защото се изморявам при малко стоене.нестабилна съм.1ва бременност ми е и затова пиша за всяко мое съмнение.благодаря за отговорите
Отговори с цитат
  #32  
Стар 17th January 2011, 20:35
Аватара на Nike_13
Nike_13 Nike_13 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Oct 2010
Град: София
Мнения: 789
По подразбиране

Нормално е да ти се вие свят, главоболие, замайване - от промяната в нивата на хормоните е, променя се кръвното налягане, количеството течности в организма. Не се притеснявай излишно.
Отговори с цитат
  #33  
Стар 17th January 2011, 20:38
Аватара на Nike_13
Nike_13 Nike_13 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Oct 2010
Град: София
Мнения: 789
По подразбиране

За изморяването и задъхването (незнам коя седмица си) но може да си изследваш желязото и глюкозата - те са задължителни но не помня в коя седмица се правеха.
Анемията, която е нормално да се появи по време на бременност, също може да е причина да се чувстваш така.
Отговори с цитат
  #34  
Стар 18th January 2011, 22:23
zarinka zarinka не е на линия
Junior Member
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2011
Мнения: 10
По подразбиране

здравейте.аз пак ще питам нещо.кръвното ми налягане е 110 на 70.това нормално ли е ,защото страшно мн ми се върти свят и се появявя сякаш от нищото
Отговори с цитат
  #35  
Стар 18th January 2011, 22:25
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от zarinka
здравейте.аз пак ще питам нещо.кръвното ми налягане е 110 на 70.това нормално ли е ,защото страшно мн ми се върти свят и се появявя сякаш от нищото
Идеално е !
Отговори с цитат
  #36  
Стар 18th January 2011, 22:59
zarinka zarinka не е на линия
Junior Member
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2011
Мнения: 10
По подразбиране

и виенето на свят ли не е притеснително, защото едвам стоя имам усещане 4е ще припадна. и страшно мн ми се гади
Отговори с цитат
  #37  
Стар 18th January 2011, 23:06
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Ако си бременна нормално е
Отговори с цитат
  #38  
Стар 18th January 2011, 23:11
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Toлкова ли е трудно да ползвате гугъла ?

Цитирай:
Замайването или чувството на слабост са нормални симптоми на бременността. По-често се проявяват в първия триместър, но не е изключено да продължат и през цялата бременност.

Какви са причините за виенето на свят?
Основната причина е повишеното ниво на хормоните, което от своя страна причинява отпускане и разширяване на кръвоносните съдове. Така се увеличава притока на кръв към бебето, но се забавя връщането на кръвта към вените на майката. Това е причината бременната да има по-ниско кръвно налягане от обикновено, което намалява притока на кръв към мозъка й и причинява главозамайване.

Замайването е причинено също така от ниските нива на кръвната захар, които вероятно са такива в периода на адаптация на бебето към метаболизма на майката. Жени, които са анемични или страдат от разширени вени, са по-податливи на главозамайването.

По време на втория триместър замайването може да е причинено от налягането на увеличената матка върху кръвоносните съдове.

Замайването може да продължи да се проявява и през по-късната бременност, ако например лежите по гръб и с тежестта си бебето притиска голямата вена в корема ви, която връща кръвта от долната част на тялото ви към сърцето.

Какво можете да правите, за да избегнете или облекчите виенето на свят по време на бремеността?
- Избягвайте стоенето прави за дълго време. Ако се налага да го правите, раздвижвайте краката си, за да повишите циркулацията на кръвта.
- Ставайте бавно от седнало или легнало положение (особено от вана).
- Хранете се редовно. Избягвайте големите интервали между храненията. Препоръчително е да си похапвате по нещичко през целия ден.
- Избягвайте горещите вани или душове.
- Избягвайте да лежите по гръб щом навлезете във втория триместър.
- Носете широки и удобни дрехи, за да избегнете намаляване на циркулацията на кръвта.

Какво да правите, ако почувствате слабост по време на бременността?
Избягвайте да ставате бързо от седнало или легнало положение. Това е най-честата причина за замайване или чувство на слабост.
Ако почувствате слабост, направете следните неща:
- седнете или легнете и наведете глава;
- поемете дълбоко въздух;
- махнете стегнатите дрехи;
- отворете прозорците и вдишайте чистия въздух;
- яжте храни, богати на желязо.

Кога се налага да се обърнете към наблюдаващия ви лекар?
Веднага щом забележите, че замайването ви е придружено от вагинално кървене и/или болки в коремната област. Това може да е знак за извънматочна бременност, нископредлежаща плацента или placental abruption (състояние, при което плацентата се отлепва от маточната стена преди раждането, като лишава бебето от кислород).
Трябва да се обърнете към наблюдаващия бременността ви лекар и когато замайването е постоянно или е придружено със замъглено виждане, главоболие или сърцебиене. Това може да са симптоми за тежка анемия или друго заболяване, което може да има негативен ефект върху бременността ви.

http://www.predainatatak.bg/news/about87.html
Отговори с цитат
  #39  
Стар 18th January 2011, 23:14
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Ами ако по принцип кръвното ти налягане е например 50 на 90, то това може и за високо да се счете. Зависи моментно ли е било или винаги ти е такова. Отиди на преглед, за да ти пуснат необходимите изследвания, ако и там всичко е наред, просто попитай за някакви хапчета за гаденето, ако толкова не можеш да го издържиш... знам, че има, но не съм се интересувала кои...
Отговори с цитат
  #40  
Стар 20th January 2011, 11:58
Аватара на Nike_13
Nike_13 Nike_13 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Oct 2010
Град: София
Мнения: 789
По подразбиране

Кръвното трябва да се следи редовно, защото отклоненията от нормалното за конкретната жена (за някои нормално е 90/50, за други 120/80) имат значение за развитието на бременността.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: положителентестлипсанабременност
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 20:50.