IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #41  
Стар 9th August 2006, 16:40
deni 1981 deni 1981 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 7
По подразбиране

WWW.VESTODENT.COM
Отговори с цитат
  #42  
Стар 9th August 2006, 18:56
vedra vedra не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2006
Град: София
Мнения: 18
Изпратете съобщение чрез ICQ до vedra
По подразбиране

Класация на наистина най-добрите продукти в съответната област (в случая за избелващи системи) от и за стоматолози за 2005:

BLEACHING MATERIALS
POWER
1.ZOOM! (Discus)
2a.Opalescence Xtra Boost (Ultradent)
2b.Opalescence Xtra
3.Niveous (Shofu)

ASSISTED
1a.Opalescence Quick (Ultradent)
1b.White Speed (Discus)
2.POlazing (SDI)

HOME
1.Opalescence/Opalescence PF
2a.Day White Excel 3 (Discus)
2b.Nite White Excel 3 Turbo (Discus)
2c.ZOOM Take Home (Discus)
3.Nupro white Gold (Dentsply)
4a.Paladay (SDI)
4b.freshwhite (Ultradent)


Всичко останало е просто добра реклама!!!

През 2006 разликата е, че Discus изместиха Ultradent и са начело на класацията.

Подточките означават еднакво ниво!

Аз самият избелвам чрез ZOOM!, Nite и Day White (всички дотук на Discus - фирмата, чийто доктор Бил Дорфман е участникът в "ТОТАЛНА ПРОМЯНА"), и Opalescence на Ultradent. Тъй като съм привърженик на изпитаните и доказали се във времето методи, съм гласувал доверие на 3-та система за избелване, която е най-атравматична и бих казал с най-траен ефект при правилна координация между стоматолог и пациент.
__________________
Д-р Въжаров. Стоматологичен център за обща и естетична стоматология - избелване (ZOOM!, Opalescence, NiteWhite, DayWhite), бондинг, керамични фасети и коронки.
Отговори с цитат
  #43  
Стар 10th August 2006, 09:11
timi timi не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 24
По подразбиране

А как стои въпроса с фотополимерните пломби - аз имам няколко на предните зъби и предполагам, че те няма да се променят от избелването?
Отговори с цитат
  #44  
Стар 10th August 2006, 10:07
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от timi
А как стои въпроса с фотополимерните пломби - аз имам няколко на предните зъби и предполагам, че те няма да се променят от избелването?
След избелването се подменят с фотополимер със съответния цвят,защото те не се избелват А също така и защото има риск за зъбите ,които се избелват и имат стари пломби...
Отговори с цитат
  #45  
Стар 10th August 2006, 16:20
vinny vinny не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2006
Град: София
Мнения: 13
Изпратете съобщение чрез ICQ до vinny
По подразбиране

Бих искала да попитам дали се поддават на избелване наследствено оцветени зъби?

Моята зъболекарка ми предлага избелване (не съм сигурна какво точно) за 250лв. като ефектът щял да трае до година, защото не пуша, иначе бил до 6 месеца. Но така като гледам цените на избелването за което сте писали тук започнах да се съмнявам в нейния метод. Все пак ще я разпитам по подробно.

Имам и още едно въпросче - понеже разбрах че е възможно изостряне на чувствителността след избелване, а моите зъби по принцип са много чувствителни - дали въобще да се подлагам на избелване, да не станат прекалено чувствителни?

Благодаря!!
Отговори с цитат
  #46  
Стар 10th August 2006, 18:31
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от vinny
Бих искала да попитам дали се поддават на избелване наследствено оцветени зъби?
Имаш петънца по зъбите или всички зъби са по-тъмни

Цитирай:
Първоначално написано от vinny
Моята зъболекарка ми предлага избелване (не съм сигурна какво точно) за 250лв. като ефектът щял да трае до година, защото не пуша, иначе бил до 6 месеца. Но така като гледам цените на избелването за което сте писали тук започнах да се съмнявам в нейния метод. Все пак ще я разпитам по подробно.
Да,уточни въпроса и кажи..По принцип трайността е от две до три години,в зависимост дали човек пуши,пие кафе или чай,червено вино също...

Цитирай:
Първоначално написано от vinny
Имам и още едно въпросче - понеже разбрах че е възможно изостряне на чувствителността след избелване, а моите зъби по принцип са много чувствителни - дали въобще да се подлагам на избелване, да не станат прекалено чувствителни?
Възможно е...Препоръчвам в такъв случай домашното избелване с шини..Ако се прояви чувствителност ще прекратиш за известно време..Също можеш да ползваш паста за зъби "Sensitive" на "Lacalut" например,но веднъж дневно,защото тя не измива добре..тя е лечебна паста и се редува с обикновенната..Сутрин с едната,вечер с другата например..
Отговори с цитат
  #47  
Стар 10th August 2006, 18:46
vinny vinny не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2006
Град: София
Мнения: 13
Изпратете съобщение чрез ICQ до vinny
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor
Имаш петънца по зъбите или всички зъби са по-тъмни

Възможно е...Препоръчвам в такъв случай домашното избелване с шини..Ако се прояви чувствителност ще прекратиш за известно време..Също можеш да ползваш паста за зъби "Sensitive" на "Lacalut" например,но веднъж дневно,защото тя не измива добре..тя е лечебна паста и се редува с обикновенната..Сутрин с едната,вечер с другата например..
Благодаря за бързият отговор

Баща ми има тъмни зъби (по скалата незнам колко се пада), но аз за съжаление съм наследила неговите зъби. Целите са с по жълтеникав цвят, така е откакто се помня, а не пуша, не пия вино, чай и т.н.
Използвала съм избелващи пасти и то дълги месеци, а ефект нямаше абсолютно никакъв, затова се зачудих дали е възможно да се избелят въобще.

Относно избелването със шини зъболекарката ми каза че увреждали венците

Ще пробвам lacalut sensitive дано да помогне, защото на моменти са толкова чувствителни, че не мога да пия или хапна каквото и да било без да изпитам болка.
Отговори с цитат
  #48  
Стар 10th August 2006, 18:52
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Ще се избелят със сигурност..По-тъмните зъби се избелват повече
За венците е възможно,но хората са изчислили концентрацията на пероксида,така че да не нанася вреди!Затова може да се спре във всеки един момент..Има и един флуорен гел ,с който се третират зъбите след избелването и който предотвратява чуствителността и защитава зъбите
Отговори с цитат
  #49  
Стар 10th August 2006, 18:59
vinny vinny не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2006
Град: София
Мнения: 13
Изпратете съобщение чрез ICQ до vinny
По подразбиране

Много благодаря!!!!!

При следващото ми посещение при зъболекарката, ще я попитам за шините и домашното избелване, пък ще видим Проблема е, че имам много пломби и незнам как ще стане смяната на всички тях, някой са правени преди 3 месеца, но ми е по важно да ги избеля, тъй че ще прежаля някой друг лев повече.

Още веднъж много благодаря за инфото!!
Отговори с цитат
  #50  
Стар 10th August 2006, 19:04
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Ако са ок пломбите се подменят само тези във видимата област...
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Избелваненазъби
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 08:19.