IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 15th June 2011, 19:48
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране Пигментни петна?

Ще споделя нещо, за което пак ще ми дърпате ушите, ама срам не срам...

Имам две пигментни петна и една дупка, която със сигурност ще остане белег. На носа. Причинени са от чесане с клечка за зъби под лонгетата. (Мн ме сърбеше )

Дерматолог ми предписа това:
http://www.skinmed.co.uk/us/thiosr.html
В аптеката го нямаше и взех крема от същата серия, който ми мазнее и запушва порите на носа, които и без това са с размер на кратери след риното..

Някой ползвал ли е тази ролка.
Или нещо пак на алкохолна основа, което е с изпитан ефект?
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 15th June 2011, 19:52
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

ДУПКАААА????Божке,ква е тази дупка?Не си ли въобразяваш?
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #3  
Стар 15th June 2011, 20:16
Аватара на mishelle1607
mishelle1607 mishelle1607 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 1 040
По подразбиране

Nells,от какво е тази дупка,от някаква раничка ли е?Звучи стряскащо...за дълбок белег ли става въпрос?Ако е така има средства за заличаване на белези,ти знаеш.Може да не е напълно,но се заличават в голяма степен,ако се третират навреме.
А какъв е основният проблем-петната или дупката?
За този продукт нищо не мога да ти кажа.Какъв му е съставът?
Обикновено депигментацията се извършва на два етапа-пиилинг с АНА и след това с крем.Възможно е и с един продукт,ако пигментацията не е много тъмна.

От личен опит-аз бях доволна от SVR-CLARIAL С-серията.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 15th June 2011, 20:30
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Дупка в смисъл дълбока неравност. Да, беше раничка, но така и не се прибра и сега си зее леко. Мисля, че за белези става въпрос, защото са релефни, но са и пигментирани.

За белези какво мога да използвам. Трябва да е някакъв концентрат, защото са мн малки площите? Никога до сега не съм се сблъсквала с белези, а не ми се оперира с киселини в домашна обстановка.

Мишел, дай повече инфо за тази серия. Има ли концентрат, серум или нещо такова? Само крем и пилинг ли е? Ти какво си третирала, на колко % ти се заличиха петната и колко време отне? Благодаря?
Ааа, още нещо - мазен ли е крема?
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 15th June 2011, 22:41
Аватара на mishelle1607
mishelle1607 mishelle1607 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 1 040
По подразбиране

Nells,писах ти на ЛС

http://en.labo-svr.com/pages/liste.php?s_wbg_menu=518

1-ва стъпка-CLAIRIAL PEEL-серум

2-ра стъпка-CLAIRIAL C 10-крем

Последно редактирано от mishelle1607 : 15th June 2011 на 22:50
Отговори с цитат
  #6  
Стар 16th June 2011, 00:23
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Благодарско, Мише! :*
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 16th June 2011, 07:59
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

НЕ БИХ СИ ПРИЧИНИЛА САМА НЕЩО НА СВОЯ ГЛАВА.БИХ СЕ ОБЪРНАЛА КЪМ ДОБЪР ДЕРМАТОЛОГ!
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #8  
Стар 16th June 2011, 10:55
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

M.I.K, аз се консултирах с дерматолог.

i_ani, мерси много за съвета. И аз се зачудих дали да почвам третирането лятото. Друг е въпросът, че слънцето не е много силно лятото тук.
Ама не е ли по-добре да почнат да се третират докато са още пресни?
Или сега да третирам белезите (този трийтмънт изисква ли пак пазене от слънцето?) а на есен петната?
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 16th June 2011, 16:39
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Nells Виж мнението
Ама не е ли по-добре да почнат да се третират докато са още пресни?
Или сега да третирам белезите (този трийтмънт изисква ли пак пазене от слънцето?) а на есен петната?


Цитирай:
Първоначално написано от i_ani Виж мнението
Доколкото си спомням обаче , не е добре да се ползва в разгара на лятото , защото се получава обратен ефект !
Ще засилиш пигментацията !

От дерматолога, който посетих , знам , че подобни продукти е най-добре да се ползват на есен , когато слънцето е по-слабо.
Това е заради киселините които се съдържат в тях и взаимодействието им с кожата

Nells,нали си ходила при дерматолог;не ти ли каза,че след старта на есента започват процедури за пигментации и белези.Лятото е недопустимо и страшно рисково!
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив

Последно редактирано от Мариса : 16th June 2011 на 16:42
Отговори с цитат
  #10  
Стар 16th June 2011, 20:28
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от M.I.K Виж мнението

Nells,нали си ходила при дерматолог;не ти ли каза,че след старта на есента започват процедури за пигментации и белези.Лятото е недопустимо и страшно рисково!
Еми, не, не ми каза. И аз знам така, но жената ми предписа мазила и нищо не спомена, че е лято. Даже ми предложи тя да ми прави някакви продцедури, но аз казах, че нямам възможност да стоя в БГ. Хммм, може и да изчакам есента, колкото и да ме дразнят...
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Пигментнипетна
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:26.