IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 26th March 2012, 14:07
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране Противозачатъчни!

Пускам темата, защото моя гинеколог не ми вдига упорито телефона си...

Пия Ясмин от 1 месец и се чувствам много зле. Предимно стомашни проблеми - тежест, киселини, повдигане. Отделно отпадналост, липса на енергия, раздразнителност. Когато ми свърши опаковката симптомите рязко ми намаляха, на 2 ден изчезнаха напълно, което ме наведе на мисълта, че ми е било зле именно от хормоните. Интересното е, че преди години съм ги пила и не съм не съм усещала никакъв дискомфорт... Възможно ли е тялото ми да реагира по различен начин сега?

Истинската ми драма идва в момента на цикъла ми, който е забележително по-лек, от колкото беше. И това е причината да ги почна - евентуална ендометриоза, която ме тормози с изключително болезнен и обилен цикъл. За пръв път от години съм социална по време на цикъла си, пих само 2 таблетки болкоуспокояващи и то профиктично. Док каза, че ако се повлияе болката то е знак, че имам ендометриоза.
И за това не искам да ги спирам.

Не ми вдига телефона да го питам какво да правя. Да продулжавам и със Ясмин или да ги смени на някакви други? Дали ще отшумят оплакванията ми?
Вие какъв опит имате с противозачатъчни? Свиквате ли след време? Спира ли да ви се гади?
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 26th March 2012, 14:34
Аватара на Krems
Krems Krems не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2010
Мнения: 14
По подразбиране

Аз също пия Ясмин,вече 5 месеца. Първия месец и аз се чувствах така- отпадналост, гадене,виене на свят,неможех да стана от леглото особено първите дни. От втория месец се чувствам доста по-добре, но доста често ми се гади и до днес,незнам дали при всички е така. Моя лекар ми каза, че не би трябвало да имам подобни оплаквания,но ...
Отговори с цитат
  #3  
Стар 26th March 2012, 20:44
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Krems Виж мнението
Аз също пия Ясмин,вече 5 месеца. Първия месец и аз се чувствах така- отпадналост, гадене,виене на свят,неможех да стана от леглото особено първите дни. От втория месец се чувствам доста по-добре, но доста често ми се гади и до днес,незнам дали при всички е така. Моя лекар ми каза, че не би трябвало да имам подобни оплаквания,но ...
Офф, даде ми кураж, че минават тези симптоми поне от части.. То се е видяла, че пълно щастие няма...
Дано и на мен ми е по-леко следващия месец..

А чувала ли си за други контрацептиви? Сега имало много нови на пазара, но докторите нали си били комбина с дистрибуторите, препоръчвали само определени марки..
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 26th March 2012, 22:59
Аватара на Krems
Krems Krems не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2010
Мнения: 14
По подразбиране

Както казва моя лекар- всичко зависи от организма.По принцип Ясмин били от най- ниско дозираните и не трябвало да имам проблеми с тях, но това усещане за гадене при мен продължава вече 5 месеца Инъче има най-различни,но най-добре се консултирай с лекар,не взимай на своя глава. Аз преди време пих Регулон,бях много доволна,без никакви оплаквания, но казаха че са им спрели вноса и трябваше да търся други
Отговори с цитат
  #5  
Стар 27th March 2012, 18:31
ReNiDD_86 ReNiDD_86 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2012
Мнения: 53
По подразбиране

ако ти влияят добре не ги спирай
а също така и не ги сменяй
като лекар не мисля че повлияването на болката от противозачатъчните е знак че имаш ендометриоза
трябва да се направят по подробни изследвания за да се стигне до тази диагноза
http://zdrave-i-liubov.blogspot.de/
Отговори с цитат
  #6  
Стар 27th March 2012, 20:38
Аватара на Krems
Krems Krems не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2010
Мнения: 14
По подразбиране

А дали е нормално тези странични ефекти да продължават толкова време..? В седмицата на 7- дневната почивка се чувствам отлично, щом ги започна се появяват отново..
Отговори с цитат
  #7  
Стар 31st March 2012, 09:59
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Хора, аз не издържам вече! От 2 дни ги взимам пак и не се чувствам на себе си, толкова ми е зле... Моя гинеколог продължава да не си вдига телефона и искам да ви питам мога ли да ги спра сега?? Ще ми се разбъркат ли много хормоните?

Просто не съм спала от 2 дни, не мога да ям, много ми е лошо...
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 31st March 2012, 10:34
Аватара на Krems
Krems Krems не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2010
Мнения: 14
По подразбиране

В началото и аз бях така,наистина е ужасно, виждам че много момичета се оплакват от същото в началото..Аз като ги започнах на втория ден се обадих на моя гинеколог, той ми каза че винаги мога да ги спра,но не било добре за организма,посъветва ме ако мога да издържа да свърша опаковката и тогава да отида евентуално да ги сменим. Щом ти е толкова зле най-добре ги спри и иди да ги смените..
Отговори с цитат
  #9  
Стар 31st March 2012, 11:02
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Най-интересното е, че съм пила същите противозачатъчни преди години, по медицински показания пак, и нищо ми нямаше..
Сигурно не завучи много благородно, но и на мен ми олеква, че не съм сама.. Добре, ти 5 месеца вече как издържаш? Аз не мога да си го причиня това.. Предпочитам 4 дни в месеца да съм парцал, от колкото цял месец да съм парцал...

А могат ли да се сменят веднага? Примерно сега съм взела 2 и да продължа с други?

Хубаво щеше да е гинеколога ми да си вдигаше телефона...
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 31st March 2012, 14:07
Аватара на Krems
Krems Krems не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2010
Мнения: 14
По подразбиране

Ами при мен в началото беше най-зле,но ги продължих. Сега само на моменти имам чувството че леко ми се замайва,усещам някакво гадене,особено като хапна повече,а според моя лекар всеки организъм реагирал различно,пук и хапчетата създавали такова усещане като при бременност. И аз много искам да ги сменя, но честно казано май няма с какво.Регулон ми понасяха най-добре,но в момента нямало нищо със същия състав,а не ми се правят експерименти отново.И си търпя не съм много сигурна дали сега можеш да ги смениш,но знам и че не е хубаво да се спират преди да свършат хапчетата.аз те съветвам да се консултираш и с друг лекар щом неможеш да се свържеш с твоя.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Противозачатъчни
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:42.