IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #31  
Стар 25th July 2007, 16:15
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

фирмите не ме интересува на кой си дават парите. аз казах моите на кого ще ги дам на деца като Дари.
леля ми е медицинска сестра в Либия от 15 години. можеше да съм на мястото на роднините. но пак не бих си позволила да искам пари нито от държавата, нито от който и да било. отишли са в чужда държава да работят, и са си поели риска.
съчувствам им, радвам се че се върнаха най-сетне. не ми се мисли въобще какво са преживели.
но не обичам някой да се прави на онеправдан и да злоупотребява с положението си.
Отговори с цитат
  #32  
Стар 25th July 2007, 16:35
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Отговори с цитат
  #33  
Стар 25th July 2007, 17:31
Аватара на milen_40
milen_40 milen_40 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 248
По подразбиране

Моето мнение е ,че пари от България не може да се искат. Може обаче да се потърси отговорност от представителите на бълг.държава които не са си свършили работата. И вместо да се покриват като посланици някъде на ма*ната си , да им се сваля имунитета и да си носят последствията. А Либия трябва да се преследва по всички Законови начини и да се потърси отговорност на държавата и на нейните служители ( мъчители). Дали чрез граждански искове или чрез държавни такива това специалистите ще кажат. Ние обаче сме овчи души и както стана ясно от пресконференцията преди малко сме им простили Трябва да има прследване до дупка, не бива да оставяме държава с големината на София да определя нашето и това на ЕС бъдеще.
__________________
Жените не преследват мъжете, защото не се е случвало капана да преследва мишката.
Отговори с цитат
  #34  
Стар 25th July 2007, 17:35
karine karine не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 947
По подразбиране

И аз съм на същото мнение като Бимби. Много изстрадаха, съгласна съм, но вече са свободнии лека полека ще си върнат живота, от парите крещяща нужда имат много болни хора .. за съжаление...
__________________
Всичко идва при този, който умее да чака!
Отговори с цитат
  #35  
Стар 25th July 2007, 17:47
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от milen_40
Моето мнение е ,че пари от България не може да се искат. Може обаче да се потърси отговорност от представителите на бълг.държава които не са си свършили работата.
Уфф, аз не разбирам кой каква работа не си е свършил.
Ако мен в момента тук ме осъдят заради нещо си на доживотен затвор, мога ли да кривя България и управляващите затова, че не могат да ме измъкнат от затвора? Това да се съди България или някой от политиците ми се струва абсурдно.
Отговори с цитат
  #36  
Стар 25th July 2007, 17:49
Nata6ka Nata6ka не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 77
По подразбиране

и аз мисля така
__________________
Най-добрите и красиви неща на света не могат да бъдат видяни, нито докоснати ... те се усещат в сърцето.
Отговори с цитат
  #37  
Стар 25th July 2007, 17:51
Аватара на milena127
milena127 milena127 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: София
Мнения: 2 265
По подразбиране

Аз мисля, че има предвид правителството, което изпращайки посланици някъде и ние съответно плащайки им заплатите се очаква, че те се плащат за да се грижат за българите в чужбина.

Разбира се "грижа се" е много разтегливо понятие и според мен в случая е недоказуемо можело ли е да се направи нещо повече или не. Все пак всичко по освобождаването им зависи от Либия.

Така че основанието за съд е много мъгливо. В случая трябва да се съди Либия, а не България.
Отговори с цитат
  #38  
Стар 25th July 2007, 18:02
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

не виждам каква вина може да се търси от правителството. живеш в чужда държава, обвинен си за нарушение на техния закон, в затвора си...освен да си чакаш присъдата и после ако има двустранна спогодба да те дръпнат да си изтърпиш наказанието тук, друго няма какво да се направи.
могат да съдят тия дето са ги изтезавали. ама държавата Либия, или пък България...на кво отгоре?
Отговори с цитат
  #39  
Стар 25th July 2007, 18:05
emisof emisof не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 925
По подразбиране

Освен нелепото обвинение за умишлено заразяване на децата със СПИН, имаше и други не толкова нелепи обвинения - като производство и консумация на алкохол, както и практикуване на извънбрачен секс, които са квалифицирани като престъпления в мюсюлманска държава като Либия. Като живееш в една страна, спазвай й законите.
А че са имали малшанса да се превърнат в нечия разменна монета, е факт, за който обаче аз лично не ща да плащам.
Отговори с цитат
  #40  
Стар 25th July 2007, 18:18
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от emisof
Освен нелепото обвинение за умишлено заразяване на децата със СПИН, имаше и други не толкова нелепи обвинения - като производство и консумация на алкохол, както и практикуване на извънбрачен секс, които са квалифицирани като престъпления в мюсюлманска държава като Либия. Като живееш в една страна, спазвай й законите.
А че са имали малшанса да се превърнат в нечия разменна монета, е факт, за който обаче аз лично не ща да плащам.
аз също не вярвам да са заразили децата със СПИН, ама пък поради чисто българската ни природа не изключвам да са виновни по останалите обвинения. сега извънбрачния секс няма да го коментирам, ама за варенето на алкохол съм 99.9 убедена, че са го правили. ако не всички, някой от тях. и наистина като си в друга държава, ще й спазваш законите. сега друг е въпроса, че това не е цивилизована държава с един справедлив наказателен процес, в която разни изроди, използват такива способи за изтръгване на истината. то в такъв случай истината колко е истина не се знае. аз ще призная и че съм убила Кенеди дори.

общо взето евала на Кадафи, изигра си картите перфектно. между другото, от леля ми знам, че случая се раздухва в чужбина, но не и в Либия. тя живя в Триполи дълги години, после в градче близо до Бенгази...еми хората хабер си нямат кво се случва, кви сестри, къв СПИН, кви пет лева. на нея никога не са й казали нещо лошо заради това, че е българска медицинска сестра, камо ли пък някой да откаже тя да му бие инжекция...

всичко си беше политика от началото до края
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ИнциативазавечесободнитемедициВиестенаход
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:52.