IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #71  
Стар 7th September 2007, 21:44
Аватара на Nelina_02
Nelina_02 Nelina_02 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 2 260
По подразбиране

Моето мнение за втората употреба дрехи е, че има две насоки в които се пазарува, едната е хора с ниски доходи принудени да купуват от там и много много не подбират и изглеждат демоде, а другата е хора които търсят тaка нареченият "vintage" ефект, нещо различно и оригинално съобразено с тенденциите на съответният сезон.Повечето такива магазини са пълни с доста некачествени и неактуални дрехи, но има и такива, в които може да се намерят маркови оригинални дрехи на марки, които не са много популярни в bg.
Отговори с цитат
  #72  
Стар 9th September 2007, 19:10
sillver sillver не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Aug 2007
Мнения: 111
По подразбиране

В магазините second hand и по-специално Манията преди 3 години още като хлапета с приятелките ми влизахме само защото раздаваха безплатни бонбони ...но дори и от тях ме беше гнус - и те бяха напоени с онзи незабравим аромат Що се отнася до дрехите - наистина има попадения, но е по-лесно да намериш игла в купа сено, а и не ми се мисли с какво "удоволствие" ще нося уж марковата дрешка, като знам колко време съм се ровила в мизериите на хората докато я изкопая, да не говорим, че някои от дрехите вероятно са на мъртъвци
Напълно подкрепям мнението, че който не може да си позволи маркови дрехи може просто да не се мъчи да избива комлекси (е сега ме линчувахте) по този начин. Аз също не мога да пазарувам от Витошка, но и не виждам смисъл да го правя след като някои "маркови" парцали не стават за нищо в сравнение с обикновените дрешки, били те и от Илиенци. Просто усещането, че носиш на гърба си нещо, което само ти си обличал е съвсем друго, каквато и далавера да са магазините second hand
__________________
Изгори, за да светиш!
Отговори с цитат
  #73  
Стар 14th September 2007, 09:25
NatalyTake NatalyTake не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: Sofia
Мнения: 321
По подразбиране

имам ужасен проблем с това пазаруване. ПОМОГНЕТЕ МИ! направо полудявам по тия парцали. вече признах пред себе си че това ми е психологичен проблем, ама гаджето не ми вярва... само ме обижда и... аз се заричам, че ... няма повече да купувам такива неща от там.... и като мина покрай такъв магазин.... и не се усещам какво правя... осъзнавам се накрая когато съм вече на касата и плащам....УЖАС! кажете какво да направя. наистина е някаква мания.... не зная какво да правя... изчетох разни книжки по подобни проблеми... опитвах се да правя това, което там съветват, но резултат .... никакъв... ПОМОГНЕТЕ МИ!
Отговори с цитат
  #74  
Стар 14th September 2007, 13:11
liophy
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Въпросът явно е в изкушението. Кофти е. Но не може да слагаш запалена цигара пред отказваш пушенето, както и шоколад пред дете...

Просто не носи пари в себе си и готово. Надявам се само да не почнеш да крадеш (като Уинона Райдър например :P )
Отговори с цитат
  #75  
Стар 15th September 2007, 07:27
NatalyTake NatalyTake не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: Sofia
Мнения: 321
По подразбиране

Liophy, и това съм пробвала и не става. трябва да има някакво решение, но още не съм го намерила. отказах цигарите и не ми беше много трудно. имах и други психологични проблеми (страхова невроза) и с това се справих общо взето. ама това вече продължава вече втора година-ще се разоря.... и ще полудея...
Отговори с цитат
  #76  
Стар 15th September 2007, 10:34
dara dara не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: София
Мнения: 44
По подразбиране

....
Отговори с цитат
  #77  
Стар 15th September 2007, 11:36
liophy
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от NatalyTake
Liophy, и това съм пробвала и не става.
Как така не става? Като нямаш пари в тебе как пазаруваш?
Отговори с цитат
  #78  
Стар 15th September 2007, 11:58
NatalyTake NatalyTake не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: Sofia
Мнения: 321
По подразбиране

рядко ходя сама, обикновенно колежките се събираме по обедна почивка и правим круиз по тези магазини или просто се разхождаме... е прецени сам, влизаме, гледаме и даже да нямам пари, ако си харесам нещо, винаги се намира услужлива колежка да заеме 1-2 лева за парцала по който са ми изтекли очите... абе, казвам ви, че е болест това, а вие не ми вярвате... до сега мноооооооооооого рядко съм успявала да изляза без нищо и даже си спомням случаите-веднъж ми звънна шефа да ме пита къде съм, че му трябвам, друг път пак нещо подобно... ама... това е
Отговори с цитат
  #79  
Стар 15th September 2007, 16:57
alfa alfa не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 873
По подразбиране

К'во си купуваш за 1-2лв. ?
Отговори с цитат
  #80  
Стар 15th September 2007, 18:50
darimai darimai не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Мнения: 1 047
По подразбиране

Не купувай безразборно. В такива места се ходи само, за да намерш нещо по-нестандартно или ретро. Избирай си едно нещо всеки път и гледай да е наистина хубаво. Ще голям майтап да се окаже, че си разорена от Second Hand - ове.
__________________
Some other time, some other place.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: secondhand
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:47.