IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 28th July 2006, 15:07
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

да, те повечето кожни заболявания са на нервна почва. аз имах и невродермит, който изчезна за няколко месеца, след като се успокоих.

към Lady1357: мацо, без да искам съм ви подвела. лекарството се казва Roaccutan, и е за регулиране работата на мастните жлези - авера ми освен кафевите петна по лицето, му излизаха и ужасни пъпки по гърба. сега за месец откакто го пие, изчезнаха и не се появяват нови. а за пречистването на кръвта някой друг го пиеше, ма ся не се сещам кой беше, че да го разпитам

към neglect: днес ходих при лекаря в курортна дето писах по-горе. казва се Бакърджиев, тела му е 0888768413. хвана се за главата като му казах колко години съм се мазала с тоя Елоком каза никви стероиди повече, и ми изписа на BIODERMA - SENSIBIO H2O /това е някакъв почистващ лосион, сутрин и вечер се ползва, и като изсъхне след 3-4 минути, да се мажа с крема/ и SENSIBIO CREAM /на листовката пише, че се ползва при хронични дерматози: розацея, себореен дерматит, за суха и чуствителна кожа, при раздразнена кожа след употреба на козметични и хигиенни средства, също така успокоява кожата след епилация, бръснене, лазер, пилинг или електрокоагулация/. една седмица ще се мажа и ще му звънна да му кажа има ли подобрение.
питах го дали може да се излекува тази зависимост, каза ДА. уж имал и по-тежки случаи /мазане с Елоком 10 години/, кожата била вече направо напукана...абе ще видим, ще ви държа в течение какво става и дали съм доволна от лекаря.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 28th July 2006, 15:59
Аватара на леля мичИ
леля мичИ леля мичИ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 4 866
По подразбиране

А, ми аз използвам SENSIBIO H2O на BIODERMA за премахване на грим. Сега като се замисля личицето ми е много гладичко, значи съм доволна, пък и е доста икономично въпреки цената си.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 23rd June 2007, 18:59
Аватара на Olivia
Olivia Olivia не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: london
Мнения: 1 477
Изпратете съобщение чрез ICQ до Olivia Изпратете съобщение чрез Yahoo до Olivia
По подразбиране

На мен ми се появи нещо като лишеи(екзема ли е к'во е незнам )на долната устна.Доста е сухо и ме сърби и дразни ужасно много.Мажа го с крем Здраве засега.Тея екземи и лишеи са доста досадни и трудно се махат,кофтито е че ми излезе точно на устата
__________________
Най-добрите и красиви неща не могaт да бъдат видени или докоснати,те се усещат в сърцето!
Отговори с цитат
  #14  
Стар 24th June 2007, 09:07
Някаква_Такава Някаква_Такава не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Apr 2007
Град: София
Мнения: 410
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Poly
Аз имам себореен дерматит - около носа, над веждите и по челото на границата с косата хубавичко да се вижда. Кожната при, при която ходих ми каза, че е нелечим и винаги ще ми се появява и ми каза да се мажа с Дипрогента, ама не и постоянно. Та като се мажа минава, като спра пак се появява. И така си ходя.
Не може да бъде само това да е лечението ! И да твърдят ,че е нелечимо,ходи ли при друг !!!!???
__________________
Има толкова секс за правене ,а ние се занимаваме с глупости !
Отговори с цитат
  #15  
Стар 24th June 2007, 12:27
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Лечение има,но е много продължително и трудно...има ремисии и след това се появява пак...Много е упорито това заболяване и изисква грижи постоянно..Мазане с кремове,които изписва само Дерматолог и свикване с идеята,че това е болест,която трябва да се лекува и не е опция "не се лекува" ..това означава "Смени лекаря"!
Отговори с цитат
  #16  
Стар 2nd July 2007, 12:09
pepelja6ka pepelja6ka не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2007
Град: Germany
Мнения: 21
По подразбиране

една позната има екзема и след сума ти медикаменти, се самоизлекува като се маже с Flucinar маз на полската фирма Jelfa...струва около 2лв...
,даже и аз го ползвам при кожни раздразнение..а какви са тея кортикостероиди Тоя крем е с активна съставка е fluocinolone acetonide...
Отговори с цитат
  #17  
Стар 2nd July 2007, 12:17
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Това е точно кортикостероид.
Аз на мойта приятелка и поръчах да си вземе обикновен вазелин, както Бимби ме посъветва, сега се чудя и за този Фунголон, дето Веритка е писала, може би и той ще помогне
Отговори с цитат
  #18  
Стар 2nd July 2007, 12:29
verita verita не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 4 019
По подразбиране

Фунголона мисля, че е доста силен, а освен това има различна схема на прием в зависимост от гъбичките, разпространението им, килограми и т.н., не мисля, че е добра идея да се взима по самоинициатива На мен ми беше предписан за 4 месеца по 1 таблетка седмично, но на мои познати им е било предписвано и еднократно
Отговори с цитат
  #19  
Стар 2nd July 2007, 19:15
pepelja6ka pepelja6ka не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2007
Град: Germany
Мнения: 21
По подразбиране

мерси за отговорите и като си представя как си го ползвам от години като крем здраве....като е вреден,защо се продава в аптеката без рецепта само не разбирам
Отговори с цитат
  #20  
Стар 2nd October 2007, 20:11
bwolf bwolf не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2007
Мнения: 6
По подразбиране За Себорейния Дерматит

Poly написа:
Аз имам себореен дерматит - около носа, над веждите и по челото на границата с косата хубавичко да се вижда. Кожната при, при която ходих ми каза, че е нелечим и винаги ще ми се появява и ми каза да се мажа с Дипрогента, ама не и постоянно. Та като се мажа минава, като спра пак се появява. И така си ходя.

Не може да бъде само това да е лечението ! И да твърдят ,че е нелечимо,ходи ли при друг !!!!???


Сягласен съм, който търси намира.
И аз съм със същия проблем, но в по-сложна форма.Моя горчив опит е, че лечението със силни кортикостероиди определено не е правилният вариант, защото с времето човек свиква с тях, т.е. кожата му свиква и има нужда от тях, което си е чиста зависимост. Да не говорим за нежеланите странични реакции .Аман от некадърни лекари в тая тотално обърката държава .Мен се опитаха да ме лекуват в началото с Nizoral krem и то мазане обилно по лицето и шампоана Nizoral. Еми не ми помогнаха, въпреки че много ги рекламираха.И от там се започнаха и усложненията и безкрайното препускане при различни "лекари дерматолози", някои от които бяха толкова "компетентни" че даже ми поставяха какви ли не диагнози само и само до ме спечелят като клиент .
Какво повече мога да ви кажа за отношението ми към лекарите и към "прекрасната" ни държавица, в която подобни извращения се случват всеки ден във всяка област от живота ни.
Съжелявам малко се отплеснах Дано не съм обидил някой щтото не ми е тва целта.Просто исках да агитирам хората с подобни проблеми да не си мълчат ами да ги споделят с другите тука щтото споделеното наполовин горчи, а знам че има МНОГО хора със себореен дерматит и подобни дерматити, които не минават като грипа да им се невиди ама човек трябва да продължава да се бори за здравето си.
Ако има някой излекувал се от тая болест горещо го МОЛЯ да сподели опита си.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: dermatit
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 02:16.