IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #111  
Стар 5th October 2007, 15:02
chick chick не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 565
По подразбиране Re: тея са луди

Цитирай:
Първоначално написано от CREAMpie
Цитирай:
Първоначално написано от chick
Вярно, че отпуската не е малка като брой дни, но много други държавни служители също имат такива големи отпуски...
Да, и получават подобни пари.

Всъщност винаги ми е било любопитно какво точно правят учителите докато децата са във ваканция, нали казваш, че те не са в отпуск. Да не си помислиш, че нещо се заяждам, наистина ми е интересно, в смисъл няква административна работа ли вършат.
Ами имат и административна работа, да. А да не говорим, че в много училища по време на ваканциите учителите участват в ремонтите и почистването. Не знам дали знаете, но по време на ваканциите винаги има учители в училищата, защото те са длъжни да дават дежурства.
__________________
Je suis comme je suis
Отговори с цитат
  #112  
Стар 5th October 2007, 15:03
chick chick не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 565
По подразбиране Re: мм

Цитирай:
Първоначално написано от Subi
според мене треа да ги махнат вси4ките други ще доидат на тяхно място
И кой точно ще дойде на тяхно място според теб? Някой от Луната ли? Със сигурност няма да са много младите хора с моето образование, които ще се навият да работят за такива мизерни пари... Не и тук в София, за малките градове, не знам...
__________________
Je suis comme je suis
Отговори с цитат
  #113  
Стар 5th October 2007, 15:10
Nortisha Nortisha не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: Sofia
Мнения: 78
По подразбиране

Subi, според мен е време вече всички да се вдигнем и да престанем да приемаме всичко с мълчание.Много ясно, че всички ще получажаме мизерни зплати,след като никой не казва нито дума за ужеличение! Едно голямо БРАВО за учителите за смелостта да направят тази крачка!
Отговори с цитат
  #114  
Стар 5th October 2007, 15:13
chick chick не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 565
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Nortisha
Subi, според мен е време вече всички да се вдигнем и да престанем да приемаме всичко с мълчание.Много ясно, че всички ще получажаме мизерни зплати,след като никой не казва нито дума за ужеличение! Едно голямо БРАВО за учителите за смелостта да направят тази крачка!
__________________
Je suis comme je suis
Отговори с цитат
  #115  
Стар 5th October 2007, 15:13
shuggar shuggar не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2007
Мнения: 23
По подразбиране

напълно съм съгласна с вас браво на учителите , но е време и някои от видните личности да ги подкрепат не да си траят всики трябва да бъдем единни и дано скоро времи получат това , КОЕТО ЗАСЛУЖАВАТ!!!!!!!!!
Отговори с цитат
  #116  
Стар 5th October 2007, 15:14
CREAMpie CREAMpie не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2007
Мнения: 304
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от verita
Не си мисли, че на мияча на коли му стигат 450 лв. или пък, че му е лесно Просто според мен 1000лв. са минимума, който трябва да взима всеки, за да задоволи първичните си нужди (при сегашните цени), ако ще и да е метач по улиците, и той е човек. Друг е вече въпросът, че запращането трябва да градира според образованието, стреса, натоварването...
Абсолютно съгласна.
Цитирай:
Първоначално написано от chick
... Понякога съжалявам, че съм част от този овчи народ с робски манталитет...
Не искаш да си част от овчи народ с робски манталите? По - точно е не робски, а тарикатски, според мен. Еми ето какво може да направи като начало всеки от нас - да си плащаме всички данъци и да си декларираме всички доходи, да се осигуряваме на реална заплата, когато ни спрат катаджии да си платиме глобата, а не да гледаме да се измъкнем с някое левче за почерпка на чичко полицай, когато виждаме или узнаваме за някоя нередност да не си правим пас...дори и само това да стане, ще е повече от достатъчно. Дотогава, няма какво да недоволстваме от тези отгоре. И те са като нас. Те са една представителна извадка, но с по - голяма възможност да бъркат в медеца.
Отговори с цитат
  #117  
Стар 5th October 2007, 15:18
verita verita не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 4 019
По подразбиране

CREAMpie, абсолютно съгласна съм с теб!
Отговори с цитат
  #118  
Стар 5th October 2007, 15:18
Аватара на Beautiful_
Beautiful_ Beautiful_ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Варна, морето...в сините вълни
Мнения: 4 173
По подразбиране Re: тея са луди

Цитирай:
Първоначално написано от verita
Цитирай:
Първоначално написано от Subi
според мене тея трябва веднага да се връштат в ъчилищата . Стачка а а това че работят по - малко от другите хора а ! Нали почиват цяло лято , казват ли нещо ! Не мълчът си ! ами пролетна ваканция , като не им харесва да си намеря работа другаде !
За съжаление и с теб съм съгласна А за частните уроци, които не се облагат с данък и никъде не се регистрират - никой нищо не казва... Колегите ми през ден са в отпуска, защото няма кой да им гледа малките деца, тези дни не им се плащат или им се взимат от отпуската, ако имат такава... От друга страна тези, които по някаква причина не могат да дават уроци са наистина много прецакани - с 300 лв месечно и дрехи само от втората употреба - и това не е живот
какви дрехи втора употреба. познвам учителики, които ходят с дрехи на Mango и Tom Tailer. струва ми се, че цените в Mango са по високи, и неподходящи за хора с заплата 300лв. и от къде идват парите им? чудя им се на тия хора. всички реват че нямат пари, а пък аз виждам други неща. човек който няма пари, няма да се облича в маркови дрехи.
__________________
"Уважавам само тези, които ми опонират, но нямам намерение да ги търпя."
Отговори с цитат
  #119  
Стар 5th October 2007, 15:21
CREAMpie CREAMpie не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2007
Мнения: 304
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Nortisha
... е време вече всички да се вдигнем и да престанем да приемаме всичко с мълчание.Много ясно, че всички ще получажаме мизерни зплати,след като никой не казва нито дума за ужеличение ...
Ок, а от къде точно ще дойдат парите за всички ни...а, забравих, ще продадем колите и хотелите на богатите
Отговори с цитат
  #120  
Стар 5th October 2007, 15:21
Subi Subi не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2007
Мнения: 17
По подразбиране да

за да сме на това дередже само ние сме си виновни ама аиде даи вси4ки да ходим да стачкъваме и кво ще стане а ще падне правителството ще доидат другите които ние сме си избрали и пак ще е същото затова по добре си цакаи на полицая и си траи даи му 10 лв и си готов а не да ти земе книжлето и да се чудиш после как да стигнеш на работа
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Учителскатастачка
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:10.