IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #331  
Стар 30th October 2007, 12:18
amapola amapola не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2007
Мнения: 35
По подразбиране

ORDY,тортата е супер.Само че аз я направих с 4 блата .Давай рецептата на всички,много ще им хареса.
А каква е тази кашкавалена извара,не съм я срещала или толкова съм гледала и откъде я купувате.
Отговори с цитат
  #332  
Стар 30th October 2007, 12:31
samsara_k samsara_k не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2007
Град: Varna
Мнения: 447
По подразбиране

кажете я тая рецепта за тортата деее откачам вече без сладко помощ
иначе изварата я има в пикадили .в насипно състояние я продават
__________________
Cras, cras et semper cras et sic dilabitur aetas.
Отговори с цитат
  #333  
Стар 30th October 2007, 19:20
Ordy Ordy не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2007
Мнения: 76
По подразбиране

Амапола, моля те копирай направо в темата личното съобщение дето ти пратих, че аз не го запазих, голяма съм умница, а ме мързи отново да пиша рецептата.Благодаря предварително !
Отговори с цитат
  #334  
Стар 31st October 2007, 00:38
Аватара на Izabo
Izabo Izabo не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 1 401
Изпратете съобщение чрез ICQ до Izabo
По подразбиране

Как сте, момичета..?
Аз бъркам едни манджички, пека разни зеленчучета..., бутам треви ароматни и подправки най-пикантни.... направо ще стана истински кулинарен спец покрай тая диета...

Днес пих чай Сание и ...още тази вечер съм хепи ...Да го бях започнала от самото начало..., може би резултатите щяха да са по-добри...., както и да е....
А иначе..., днес ми дойде и се чувствам подута от палците на краката до върха на ушите...

Любимата ни Култура с колко нишесте е пълна обаче...., няма вкисване това нещо....., само вкусът става гаден като се развали. Ама ще си ям, че е адски вкусна...

Амапола, Орди..... , к'во праим ... бавите ни и ни мотаете нещо с тая ваша така прехвалена, но и така ревностно пазена в тайна рецепта за сладко изкушение, че не се търпи вече.... ..Направете нещо по въпроса, че започвам да се давя в собствената си слюнка вече, като чуя за торта.....
Отговори с цитат
  #335  
Стар 31st October 2007, 13:36
amapola amapola не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2007
Мнения: 35
По подразбиране

Ето пиша тортата, която си спретнах.Изглеждаше добре, снимах я обаче не мога да кача снимките

Блат:

3.с.л овесени трици ( ако имаш пшенични, сложи 2 овесени и 1 пшенични)
3 лъжички извара
1 яйце
1/2 бакпулвер
2 лъжици мляко
1 с.л подсладител

Първо размесваш триците с изварата, после добавяш вече разбитото яйце, млякото, подсладителя и накрая бакпулвера. Аз си запекох блата в удобен тефлонов тиган, защото нямам подходяща незалепваща тавичка, за да го изпека във фурната.Но на котлона в тигана стана бързо и се получи много добре.
та печеш от двете страни и оставяш да изстине в чиния и вече леко като се охлади го заливаш с кафе и го оставяш кафето да попие, като не го забивам директно, а го оставям да се напои отдолу нагоре.

Това е всичко за един блат, аз лично си я направих с два, но това вече е по желание.

Крема представлява следното - останалата извара и кис.мляко ги разбърках в случая с Степче Малина, сложих желатин и разположих половината смес между двата блата и после и отгоре.Сега като се замисля за да сатне акто тирамуси, може вместо степчето в кис.мл и изварата да се сложи нес кафе и подсладител.Друг вариант е да се направи с различни есенции за аромат, ванилия на прах и подобни.Вече това си зависи от вкуса на човек следващия път сигурно ще се опитам да я направя ванилия.Иначе сегашния ми опит кръстих "Плодово" ( големи кавички) тирамису. ( като казвам останалото имам предвид останалото от използваното за блатовете; т.е. за цялата торта ти трябват 200 гр. извара на Дядо Либен и 1 кофичка мляко. ) [/u]
Отговори с цитат
  #336  
Стар 31st October 2007, 13:44
amapola amapola не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2007
Мнения: 35
По подразбиране

ЕЙ,нетърпеливки такива,ето я тортата на ОРДИ-много е вкусна.
ИЗАБО,аз от доста време всеки ден пия чай от 1 пакетче Сание,1-майчин лист и 1 -маточина с подсладител и стомаха ми е добре.Всъщност майчиния лист го добавям 1-2 на седмица.Като нищо червата ми вече да са поизтъняли,но ....пък може и да не са.
Отговори с цитат
  #337  
Стар 31st October 2007, 14:31
Аватара на Izabo
Izabo Izabo не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 1 401
Изпратете съобщение чрез ICQ до Izabo
По подразбиране

Благодарим много за рецептата , изглежда мноооооого вкусничко! Аз може би ще си спестя желатина, че винаги ми е изглеждало много трудно, да не кажа непосилно за мен, боравенето с него...Имах един безуспешен опит, но може и причината да е била в това, че желатинът беше доста стар.

Амапола, аз чай от майчин лист (или сена..., то май е едно и също) избягвам, защото ми докарва такива нечовешки болки и р...во , че цял ден не мога да мръдна от вкъщи и имам чувството, че ще се разпадна на съставните си части . А и всички казват, че бил мнооого вреден, лекари направо забраняват редовната употреба. Ще пия Сание сега, с него ми е добре. Подсладител не му слагам, разглеждам го като лекарство и го пия почти на екс .

Амапола, ти откъде си купуваш овесените трици? (аз още не съм ги търсила в Пикадили, Елемаг, но да питам пак...... )
Отговори с цитат
  #338  
Стар 1st November 2007, 11:45
amapola amapola не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2007
Мнения: 35
По подразбиране

Изабо,скоро не съм си купувала овесени трици,защото се бях презапасила.Преди ги бях купувала от един специализиран магазин за диетични храни,виждала съм ги и по щандовете за диетични храни в магазините на СВА.Много пъти съм си мислила каква е разликата между триците и ядките.Триците не се ли получават при някаква обр

аботка на ядките,т.е. ядките не заместват ли триците.
Отговори с цитат
  #339  
Стар 1st November 2007, 16:14
Аватара на BabyPhat
BabyPhat BabyPhat не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: Sofia
Мнения: 130
По подразбиране

Момичетааа,зднес следобед си купих книжката на Пиер Дюкан, много съм надъхана. Започвам от утре!
Днес ще се запася поне за следващите 3 дни, за да не ме изкушава нищо извън разрешените храни. Смятам да направя ударния решим от петък до петък т.е. 7 дни.
Стискайте ми палци, моля!
И благодаря на всички за интересните и полезни мнения, които прочетох до тук. Благодарение на вас разбрах, че режима не е толкова еднообразен.
Отговори с цитат
  #340  
Стар 1st November 2007, 16:34
djidjito_ djidjito_ не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2007
Мнения: 225
По подразбиране

а когато си на тази диета може ли да се пие по 2 чаши кафе на ден.моля отговорете ми
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ДиетатанаПиерДюкан
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:01.