Върни се   Форуми > Здраве и красота > Здраве

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 6th November 2007, 19:14
Ignis Ignis не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 3
По подразбиране Лазерна корекция на очите

Здравейте, преди дни бях в клиника ВИжън на преглед, за да разбера дали мога да си коригирам зрението, прегледа мина добре и ми дадоха възможност да се оперирам в края на месеца. Сега събирам мнения за работата на д-р Гугучкова, бих искала всеки, който се е подложил на операция или негови близки са се подложили да даде мнение, тъй като ми е много трудно да се реша/
Ако има хора, които са се подложили с далекогледство да пишат задължително. Моят проблем са 4-4,5 диоптри, далекогледство, астигматизъм

Благодаря ви предварително.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 7th November 2007, 10:32
amapola amapola не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2007
Мнения: 35
По подразбиране

Преди 4 години оперираха синът ми,но във Варна,при д-р Митов.Имаше същите проблеми -далекогледство4-5 диоптъра и астегматизъм.Тогава оперираха едното око ,което беше по-зле.Бяха казали,че с него има виждаемост 10%,а след операцията се е вдигнала на 50%.През тези 4 години той се чувства сравнително добре,`шофира,чете.Но от няколко месеца започнаха проблеми с неоперираното око-рязко спадна виждаемостта му с него.Така че и на на нас ни предстои операция на 10 януари.Надявам се и при теб ,както и на нас всичко да мине добре.Пиши.!!!
Много е важно сед операцията поне месец-два много до се пазиш-да няма натоварване,да не вдигаш тежко,да не клякаш,ставаш рязко.Успех!!!!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 7th November 2007, 10:54
Ignis Ignis не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 3
По подразбиране

Много ти благодаря за мнението, аз все още събирам кураж.
Интересува ме какво ви казаха на вас за рисковете след това. Да не вдигам тежко само първите месеци или после е проблем постоянно, тъй като обичам да ходя на фитнес, харесват екстремните спортове, където определено има натоварване и затова ме интересува временно ли трябва да се съобразявам с това или постоянно.
Специално в клиника Вижън ми казаха, че в началото е така, до месец след операцията.

Успех и на вас
Отговори с цитат
  #4  
Стар 7th November 2007, 12:08
amapola amapola не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2007
Мнения: 35
По подразбиране

Да,да -точно така-само месец-два след операцията се пази.След това проблеми няма.Синът ми също спортува,ходи на фитнес и няма проблеми.Колкото до това,дали ще се проявят проблеми след години-не зная-питала съм доц.МитовІкойто го оперираІ,но и той не знае.Предролага,че след 40-45 годишната му възраст може да се появят някакви нежелателни последствия.Не зная и много ме е страх.Ако ти знаеш нещо повече по въпроса ,моля те пиши.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 7th November 2007, 20:17
Ignis Ignis не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 3
По подразбиране

Много ми е приятно, че намерих с кого да споделя. За проблеми в по-напреднала възраст знам, че е възможно да се появи частично влошаване на зрението, но става въпрос за 1-2 диоптъра.
Исках да те питам как точно минава операцията при Вас - само с лазер е нали, без никаква хитутгична намеса? и как протича възстановяването? благодаря, че ми отдели толкова време
Отговори с цитат
  #6  
Стар 9th November 2007, 11:15
amapola amapola не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2007
Мнения: 35
По подразбиране

Игнис,колкото до операцията,изобщо не се притеснявай.Нищо не се усеща.Да, само с лазер и без никаква хирургическа намеса беше.Когато въведоха синът ми за операция аз си представях,че ще чакам поне час.Излязох пред клиниката,за да изпуша една цигара .Не бях изпушила и половината,когато той излезе с превръзка на окото и това беше.Каза ч
е нищо не е усетил,нито болка,нито неразположение,абсолютно ни-и-ищо.За щастие и досига няма никакви проблеми.
Така че,не се притеснявай.Всичко ще мине добре.Пиши!!!!Успех!!!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 10th November 2007, 13:35
rose_of_grief rose_of_grief не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: Dreamland
Мнения: 65
По подразбиране

Аз също бих искала да се подложа на лазерна корекция, но съм на 17 и мисля, че не е възможно все още. Не мога да кажа много по темата, но исках да попитам дали това, че след корекцията трябва да се носят слънчеви очила през лятото, е вярно?
Успех!!!
__________________
Аз тръгвам... ти свиваш рамене,
убеден, че утре ще се върна.
Напразно... ти всичко ми отне,
дори и силата да се обърна!!!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 10th November 2007, 23:20
:) :) не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 71
По подразбиране

Здравейте. Понеже и аз съм се замислил за такава корекция бих искал да Ви попитам има ли значение възрастта, диоптрите(1.5-2). И колко пари ще ми излезе
Отговори с цитат
  #9  
Стар 11th November 2007, 12:41
amapola amapola не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2007
Мнения: 35
По подразбиране

Колкото до възрастта -след 18 годишна възраст,а парите-800 евро в "Света Петка" във Варна.Но зависи каква е операцията.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 13th November 2007, 17:56
Bobbi Bobbi не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: Sofia
Мнения: 7
Изпратете съобщение чрез ICQ до Bobbi
По подразбиране

А някой оперирал ли се е във Вижън в София до сега? Какви са сега цените, още ли са по 800 евро на око?
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Лазернакорекциянаочите
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:43.